سپیدرود رشت یک – نود ارومیه صفر: طلسم سیاه شکسته شد / به جوانان مان می بالیم

سپیدرود با جوانان پرامید و با انگیزه اش موفق شد تا در یک بازی جنجالی و پرشور تیم بالانشین لیگ را شکست دهد تا هم انتقام باخت دور رفت را بگیرد هم پایانی دهد به ۸ باخت پی در پی تا با شکستن این طلسم سیاه به روزهای خوب آینده امیدوار شود.

سپیدرود ۱ (دقیقه ۴۰ جواد آقایی پور) – ۰ نود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود دوشنبه بیست و سوم دی ماه ، هفته نوزدهم لیگ دسته اول آزادگان

ورزشگاه سردارجنگل رشت ، هوا: بارانی، تماشاگر: هزار نفر

داور: میثم حیدری

کمک داوران: حمید نادری ، بهمن عبدالهی

داور چهارم: شبیر بهروزی

اخطار:

عبدالصمد احمدی دقیقه ۲۰، محمد زینالی دقیقه ۳۳ (نود) – جواد آقایی پور دقیقه ۲۰، نوید حیدری دقیقه ۲۳، احمد احمدی (مربی)، هومن ربیع زاده دقیقه ۶۴ محمود خمیسی دقیقه ۸۹ (سپیدرود)

اخراج:

یحیی بهاری سرپرست نود ارومیه در دقیقه ۵۵ و علی بهارمست و رضا نیک نظر دقیقه ۵۵ سپیدرود

پیمان پورصادقی دقیقه ۶۶، محمد زینالی دقیقه ۸۸ (نود)

نوید حیدری دقیقه ۸۶ (سپیدرود)

ترکیب سپیدرود رشت:

بهنام لایقی فر، مهیار نوری، محمود خمیسی، جواد آقایی پور، نوید حیدری، یاسر حاتم زاده (از دقیقه ۹۲ حسین احمدلو)، حسام یعقوبی (از دقیقه ۸۳ سید محمد اسلامی)، آرین نصیری نژاد، ماهان سروی، هومن ربیع زاده، میلاد احمدی.

سرمربی: نادر دست نشان.

ترکیب نود ارومیه:

عبدالصمد احمدی، امین عباسی، سیروس صادقیان، بهمن کامل، وحید نعمتی، داوود شاهواروقی، محمد زینالی، فرشاد اسدی (از دقیقه ۷۴ سید بحر کاظمی)، علی رضا قاسمی (از دقیقه ۸۰ مهدی محمدی)، پیمان پورصادقی، امید رضایی.

سرمربی: وحید بیاتلو.

شرح بازی:

سپیدرود هفته گذشته با یک گل در خانه ی مس رفسنجان مغلوب این تیم شد تا همچنان اوضاع بحرانی اش تداوم یافته و هشتمین باخت متوالی خود را پشت سر گذارد. حاصل کار سرخپوشان رشتی در سه دیدار اخیر سه باخت، یک گل زده و هفت گل خورده بوده است.

سپیدرودی ها در مجموع دیدارهایشان تا بدین جای فصل به چهار پیروزی، سه تساوی و یازده باخت رسیده و با پانزده امتیاز در رده ی شانزدهم قرار گرفته اند.

نود ارومیه نیز هفته گذشته یک برد ناپلئونی دیگر به دست آورد و با برتری یک بر صفر برابر علم و ادب قعرجدولی، خود را در کورس نگه داشت. نودی ها در سه بازی اخیرشان دو پیروزی، یک شکست، شش امتیاز، دو گل زده، یک گل خورده و دو کلین شیت به ثبت رسانده اند.

یاران بیاتلو در مجموع دیدارهایشان تا این مقطع، ده پیروزی، پنج تساوی و سه شکست به دست آورده و با سی و پنج امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده اند.

نیمه نخست:

مسابقه با میدان داری سپیدرود در هوای به شدت بارانی رشت آغاز شد و در در همان ۵ دقیقه نخست چند حمله از سوی سرخ پوشان به سمت دروازه مهمان تدارک دیده شد که به دو شوت از پشت هجده قدم توسط حسام یعقوبی و یاسر حاتم زاده شد که البته راهی به داخل چهارچوب پیدا نکرد و دوبار هم در دقایق ابتدایی رشتی ها در تله آفساید گیری مدافعین نود افتادند.

در دقیقه ۱۵ ضربه سر امید رضایی از بالای دروازه سپیدرود به خارج فرستاده شد.

در دقیقه ۲۳ خطای مدافعان حریف بر روی بازیکن سپیدرود را داور پنالتی که اعلان نکرد بماند، به بازیکن مصدوم سپیدر.د کارت زرد هم نشان داد!

در نهایت نیمه نخست با برتری سپیدرود به پایان رسید تا پس از مدتها سرخ پوشان با طعم برتری به رختکن بروند.

نیمه دوم

ددر نیمه دوم سپیدرود بازهم با آتش تهاجمی به میدان رفت و در دقیقه ۴۸ شوت نوید حیدری می توانست دروازه نود را برای بار دوم باز کند که این بار احمدی توپ را به سختی راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۵۱ شوت محمد زینالی را بهنام لایقی پور در دو ضرب توانست مهار کند.

نیمه دوم شاهد یک بازی درگیرانه و جنجالی بودیم که در نهایت این مسابقه با برد خانگی سپیدرود به پایان رسید.

شرح گل:

سپیدرود ۱ – ۰ نود: شوت جواد آقایی پور از روی خط هجده قدم به زیبایی به کنج دروازه نود وارد شد و کاری از شیرجه عبدالصمد احمدی هم بر نیامد.

اتفاقات ویژه:

۱- به دلیل تاخیر در ورود آمبولانس و نیروی انتظامی مسابقه با تاخیر ۲۵ دقیقه ای برگزار شد که نکته جالب حضور هم زمان ۳ آمبولانس در هنگام مسابقه بود.

۲- هواداران سپیدرود با نصب بنرهایی در ورزشگاه توجه مسئولین را به شرایط بد مالی و پنجره بسته نقل و انتقالات این تیم جلب کردند و خواهان حمایت از این تیم قدیمی و ریشه دار شدند.

۳- یحیی بهاری مدیر و مدیرعامل نود ارومیه که سابقه زیادی در درگیری با تیم های دیگر دارد پس از یک اعلام ضربه ساده برای سپیدرود به درگیری شدید با مهندس بهارمست سرپرست سپیدرود و رضا نیک نظر مربی این تیم پرداخت که در نهایت تعجب داور رای به اخراج هر سه نفر داد.

۴- دو دقیقه بعد بازهم سرمربی نود جنجال آفرید و در حالی که پیمان پورصادقی یک خطای واضح بر روی حسام یعقوبی انجام داد که منجر به مصدومیت شدید و اخراج بازیکن ارومیه شد تیم را از زمین بیرون کشید تا وقفه ای ۵ دقیقه ای را در بازی شاهد باشیم.