هواداران سپیدرود و کرونا

قهرمانان ورزشی گیلان و سهم شان از مبارزه با کرونا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودجامعه ورزش گیلان به خصوص قهرمانان و ورزشکاران این استان برای کنترل و ریشه کنی ویروس کرونا این روزها خود را خانه نشین کرده اند و می کوشند با ترغیب مردم به ماندن در منازل در این شرایط سهم خود را در مدیریت بحران کرونا ایفا نمایند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدتی است که ویروس کرونا در ایران شیوع یافته و هم اینک اکثر استان های کشور با این مهمان ناخوانده مبارزه می کنند تا هر چه زودتر این بیماری ریشه کن و کنترل شود در این میان گیلان از استان هایی است که کانون این ویروس محسوب می شود و آمار مبتلایان و شیوع و همه گیری بیشتری دارد.

این در حالی است که همه دستگاه ها ، نهادها و ارگان ها برای کنترل و ریشه کنی این بیماری پا پیش گذاشته و به کمک مردم آمده اند تا بتوانند ضمن ارایه خدمت به اقشار مختلف مرم، این بیماری را ریشه کن کنند اما تاکنون آنگونه که باید مردم شهرهای مختلف گیلان به وضعیت حاد این بیماری پی نبرده و واکنش مورد انتظار را نداشته اند.

این بی تفاوتی را می توان در خیابانهای شلوغ و پر ازدحام شاهد بود که نه تنها جمعیت زیادی از مردم در خیابان ها حضور دارند ، بلکه تعداد خودروهای حاضر در سطح شهر به خصوص در رشت بسیار زیاد است در حالی است که مسئولان وزارت بهداشت و مسئولان ارشد استان بارها اعلام کردند که با رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه، می توان این بیماری را خیلی سریع کنترل و ریشه کن کرد.از این رو تاکید است که مردم جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

 جامعه ورزش استان گیلان به خصوص ورزشکاران این استان که همانند سایر ورزشکاران عادت به حضور در میادین مسابقه دارند،این روزها خانه نشین شده اند و به مردم هم توصیه کرده و می کنند که در خانه بمانند تا این بیماری را هر چه زودتر ریشه کن نموده و شکست دهند.

گرچه ماندن و قرنطینه کردن ورزشکاران در منزل کاری دشوار است چون آنان به حضور در میادین ورزشی عادت کرده اند اما جامعه ورزش گیلان به موضوع پی برده که در این راستا تعدادی از مسئولان و ورزشکاران این استان از مردم درخواست کرده اند تا با ماندن در خانه، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را کاهش داده تا هرچه زودتر شاهد ریشه کنی کرونا در گیلان و در نهایت کشور باشیم.

تعطیلی مسابقات ورزشی بهترین اقدام برای ماندن ورزشکاران در خانه

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت گفت: با توجه به تعطیلی مسابقات  و اماکن ورزشی بهترین شرایط ایجاد شده تا جامعه ورزش به خصوص ورزشکارن برای ریشه کنی بیماری کرونا در خانه بمانند.

افشن ناظمی افزود: از هموطنان به خصوص گیلانیان تقاضا دارم با توجه به شیوع و گسترش بیماری کرونا در این استان با رعایت مسایل پزشکی و بهداشتی و ماندن در خانه ، هرچه سریعتر کرونا را مهار و این بیماری را قهرمانانه شکست دهیم.

وی ادامه داد: به طور حتم با رعایت اصولی بهداشتی و اجرای توصیه ها می توانیم به زودی این بیماری را به زانو درآوریم و دوباره به زندگی روزمره خود بازگردیم اما باید شرایط فعلی را درک و بعضی از موارد مهم را رعایت کنیم از این رو باید همه در کنار هم برای حفظ سلامت خود و خانواده هایمان این توصیه ها را به گوش جان بشنویم و با همدلی و فداکاری از این بحران عبور کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط سخت است و بسیاری از مردم برای کارهای آخر سال خود برنامه ریزی کرده بودند ، افزود : این روزها وضعیت دشوار اقتصادی هم مزید برعلت شده  اما برای عبور از این بحران مجبوریم در خانه بمانیم .

ناظمی بیان کرد: مشاغل زیادی برای ریشه کن کردن این ویروس در صحنه حضور دارند اما پزشکان ، پرستاران و کلیه زیر مجموعه های بخش درمان در این وضعیت خاص دوری از خانواده و مبارزه رو در رو با خطر را به جان خریده‌ اند و تک تک آنها قهرمانان مردم ایران هستند و بهترین کمک ما به آنان در این وضعیت رعایت نکات بهداشتی و کاهش ترددها و ارتباطات رو در رو است.

وی با تقدیر از تلاش های مسئولان استان گیلان در مقابله با این ویروس افزود: حجم مشکلات بسیار بیشتر از آن است که تصور می‌کنیم اما باید این روزها به مردم امید داده و تزریق شادی کرد تا تحمل این شرایط سخت آسان تر شود.

وی تصریح کرد: حضور نیروهای نظامی و گروه‌های خودجوش مردمی برای کم کردن فشار کار در حوزه درمانی هم قابل تقدیر است که این خود بیانگر اتحاد و همدلی مردم ایران است در حالی است که تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی که درگیر این ویروس شده‌ اند با آن همه زیرساختها و امکانات ، دچار چالش شده‌ اند و من شک ندارم که ما با یکدلی و همکاری از این روزهای بحرانی عبور خواهیم کرد.

وی ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: هموطنان در این روزهای بحران زده از سفر به شمال خودداری کنند و گرچه مهمان‌ نوازی معروف‌ترین خصوصیت ما شمالی‌ هاست اما این بار شرایط فرق می‌کند و سفرهای نوروزی می‌تواند مانند شمشیر دو لبه هم جان مردم گیلان را به خطر بیندازد و هم دامنه فعالیت ویروس را بیش از پیش توسعه دهد.