آمار تعجب بر انگیز در لیگ برتر: فقط یک تیم لیگ برتری هر بازی ۲ گل می زند!

تاریخ: ۰۹ / ۰۷ / ۹۷     ساعت: ۲۰:۲۸

علی بنی شیخ الاسلامی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نیمی از تیم های حاضر در لیگ برتر میانگین گل زده آنها در هر بازی کمتر از یک گل است. یعنی این تیم ها نمی توانند هر ۹۰ دقیقه یک گل به نام خود ثبت کنند.

طبیعتا این آمار و ارقام نشان می دهد لیگ برتر تدافعی است. و دقیقا به همین دلیل بهترین و حساس ترین بازی ایران یعنی جدال تیم های استقلال و پرسپولیس سرد و کسل کننده از آب در می آید.

پرسپولیس تیم مدعی قهرمانی و قهرمان فصل گذشته لیگ برتر معدل گل زده اش در هر بازی یک گل است. به عبارت ساده تر قهرمان فصل گذشته هر ۹۰ دقیقه یک گل می زند. استقلال رقیب دیرینه هم معدل گل زده اش در هر بازی کمتر از یک گل و ۰.۶۲ است.

اما در حال حاضر تهاجمی ترین تیم لیگ برتر تیم امیر قلعه نویی است. سپاهان. تیمی که با زدن ۶ گل به تیم سپیدرود رشت شمار گل هایش به عدد ۱۷ رسیده و هم اکنون با معدل گل زده ۲.۱۲ در هر بازی بهترین تیم در فاز تهاجمی به شمار می رود. خط حمله تیم سپاهان هر ۴۲ دقیقه یک بار شلیک کرده است.

بعد از تیم سپاهان، تراکتورسازی در فاز حمله بهترین عملکرد را داشته است. این تیم همانند سپاهان یکی از بازی هایش را با پیروزی ۶-۰ پشت سر گذاشته که این اتفاق در بازی با استقلال خوزستان رخ داد.

۱۲ گل زده در ۸ بازی بدین معنی است که معدل گل زده تیم محمد تقوی در حال حاضر ۱.۵ است. می شود این طور گفت تراکتورسازی هر ۶۰ دقیقه یک گل می زند.

هشت تیمی که معدل گل زده آنها در هر بازی یک گل و یا بیشتر است از این قرار است:

۱- سپاهان: ۲.۱۲

۲- تراکتورسازی :۱.۵

۳- پدیده :۱.۲۵

۴- پیکان:۱.۱۲

۵- سایپا:۱.۱۲

۶- ذوب آهن:۱.۱۲

۷- پرسپولیس:۱

۸- پارس جنوبی:۱

۹- ماشین سازی:۱

با نگاهی به این جدول به راحتی متوجه می شوید تنها سپاهان است که در هر بازی به طور میانگین بیشتر از دو گل می زند و در بین ۸ تیم برتر تهاجمی دیگر تیمی وجود ندارد که به طور میانگین در هر بازی دو بار گلزنی کند.

یا به عبارت ساده تر هر ۴۵ دقیقه یک بار گل زنی کند. همان طور که اشاره شد تفکرات دفاعی بر تیم های ما بیشتر از تفکرات تهاجمی حاکم است.

متاسفانه فوتبال ما نتیجه گرا است و ترس از باخت و حتی برکناری مربیان تیم های باشگاهی  را محتاط کرده است. این در حالی است که خیلی از مربیان ما به فوتبال دفاعی تیم ملی ایراد می گیرند و می گویند تیم ملی باید در جام جهانی تهاجمی تر بازی می کرد، در حالی که خود در مقام عمل بیش از اندازه دفاعی بازی می کنند.

حال نگاهی می اندازیم به ۸ تیم انتهای جدول در فاز تهاجمی. حضور استقلال در این بخش از جدول جالب است. تیمی که می خواهد در این فصل از بازی های لیگ برتر برای قهرمانی بجنگد.

۱۰- استقلال خوزستان:۰.۸۷

۱۱- صنعت نفت:۰.۸۷

۱۲- فولاد خوزستان:۰.۸۷

۱۳ -نساجی:۰.۷۵

۱۴- استقلال تهران۰.۶۲

۱۵- سپیدرود رشت:۰.۲۵

۱۶- نفت مسجد سلیمان:۰.۱۲

در فوتبال روز دنیا و در لیگ های معتبر تلاش تیم ها بر این است هر ۳۰ دقیقه یک بار و در مجموع در جریان بازی ۳ بار به گل برسند. این فلسفه و سیاست باشگاه های اروپایی است به این خاطر که به آنها دیکته شده در صورت ارایه بازی تدافعی تماشاگران را از دست خواهند داد و روزی که تعداد تماشاگر فوتبال کم شود اسپانسرها می روند و با رفتن اسپانسرها هم فوتبال باشگاهی می میرد.

    اشکان غایبی ساسانی ۱۰ / ۱۰ / ۱۳۹۷  ساعت: ۰۲:۰۱

    چنانچه تیم بی اصل و نسب پرسپولیس شانس بیاورد و از سد نود ارومیه بگذرد و در مقابل تیم ریشه دار سپیدرود رشت قرار بگیرد خواهید دید که همه ی گیلان و مازندران چه طرفداران سپیدرود چه طرفداران داماش چه طرفداران ملوان چه طرفداران چوکا و چه طرفداران نساجی و … متحد و یکصدا چه درون ورزشگاه و چه در خانه های خود از پای گیرنده فقط و فقط سپیدرود رشت را تشویق خواهند کرد.
    این کار مشت محکمی خواهد بر دهان اندک خودفروش بیگانه پرست طرفدار آن تیم بی اصل و نسب تهرانی.
    گیلانی ها بی غیرت نیستند که تیم شهر و استان خود را بگذارند و طرفدار آن تیم تهرانی باشند که هوادارانش به مردم گیلان فحش های ناموسی می دهند.
    زنده باد هر گیلانی و مازندرانی متعصب

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

هفته دوم زیر سایه لیگ برتر؛ تقابل عاشوری و عنایتی و دربی تهران

تیم فوتبال ۹۰ ارومیه به دنبال برد در مقابل سپیدرود است / مسوولان شهر ارومیه از تیم حمایت کنند

بررسی نتایج نمایندگان گیلان در آغاز لیگ دسته یک فوتبال

۵ مدیرعامل و ۶ سرمربی، مورد عجیب سپیدرود!

اعلام نهایی برنامه هفته دوم دسته اول

آماده‌سازی ورزشگاه تختی ارومیه برای هفته دوم لیگ دسته یک فوتبال

اسامی محرومان لیگ دسته اول در هفته دوم / شمشیرهای برهنه سرمربیان لیگ یک در هفته اول!

نود ارومیه: باز هم لیگ یک، باز هم اعتراضات کنار خط!

برجای مانده از سپیدرود – مس: از اسب افتادیم از اصل نه!

افشین ناظمی: خبرهای خوشی برای سپیدرود رشت در راه است

گزارش تصویری از نخستین تمرین سپیدرود با مدیریت تازه و بازگشت محمد زینال!

ملکی: آقای تارتار؛ آه من همیشه پشت سرت است!

مراسم معارفه مدیرعامل جدید سپیدرود برگزار شد

گزارش تصویری از مسابقه دوستانه بزرگسالان سپیدرود – جوانان سپیدرود

عید غدیر؛ عید ولایت مبارک باد

حمایت از sepidroodsc در گوگل