استقلال خوزستان قربانی باشگاهداری معیوب

تاریخ: ۳۰ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۱۲:۳۶

ایران ورزشی / وصال روحانی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – کسر شدن شش امتیاز از استقلال خوزستان در جدول رده بندی لیگ برتر و ارجاع این تیم به قعر جدول جدید‌ترین محصول سپرده شدن کار باشگاهداری به افراد و هیأت هایی است که فاقد تخصص کافی در این زمینه هستند.

بدترین آفت در امر باشگاهداری در فوتبال ایران طی سال های اخیر که تیم هایی مثل پدیده و ملوان و حتی پرسپولیس را (در عصر حبیب کاشانی) آزرده و از طرق برون مرزی و با مجازات‌های فیفا به مرز استیصال نزدیک کرده، استقرار مدیرانی در باشگاه ها است که ورزش عشق اول شان نیست و تخصص لازم را هم در آن ندارند و چون از متخصصان امر هم کمتر بهره می گیرند باشگاه تحت اختیار خویش را به لبه پرتگاه سقوط تشکیلاتی و ناکامی های اقتصادی سوق می دهند.

آن‌ها نه در پولسازی استادند و نه داد و ستدهای خاص ورزشی را بلد هستند و چون از ابتدا ورزشی نبوده اند تصمیم‌هایی می گیرند که حتی اگر با نگرش های اقتصادی و عرف تجارت همخوانی داشته باشد، در تعریف و حل شدن در مناسبات ورزشی درست عمل نمی‌کنند و کار را به نقاطی می‌کشانند که طی سال‌های اخیر در فوتبال ما کم نبوده است.

تراکتورسازی که فصل پیش یک پنجره نقل و انتقالاتی را از دست داد، جزو قربانیان روندی بوده است که برشمردیم و تیم پدیده مشهد نیز پس از گزیده شدن ناگوارش در فصل گذشته در معرض یک «کسر امتیاز» دیگر هم در فصلی است که به صدر جدول لیگ برتر صعود کرده و استقلال تهران و البته باز هم پرسپولیس حتی یک روز را در سال های اخیر بدون دغدغه کسر امتیازهای مجدد و از دست دادن فرصت های قهرمانی بر اثر این روند تأسف بار سپری نکرده اند.

سبب تمام موارد پرشمار فوق است که فدراسیون فوتبال و البته سران ورزش وظیفه دارند بر چرخه انتخاب مدیران باشگاه‌ها و مکانیسم‌های مرتبط با آن چنان دقتی را مبذول دارند که خطاها و مجازات هایی از آن دست که گفتیم بر کار و عملکرد آنها مترتب نباشد و اگر آبرویی نمی خرند، اعتباری را نیز بر باد ندهند.

دست به دست شدن چند باره مالکیت باشگاه استقلال خوزستان طی سال‌های اخیر و عدم پایبندی مدیران مختلف این باشگاه به تعهدات مالی موجود سبب شده است قهرمان لیگ برتر پانزدهم به تیمی مقروض و فلک‌زده در لیگ هجدهم تبدیل شود و مجازات تازه اش را کامل کننده تمام بدهکاری های کمرشکن خویش در لیگ های شانزدهم و هفدهم ببیند. این چرخه ندانم کاری کی متوقف می‌شود؟

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

لیست بازیکنان مدنظر سپیدرود برای نیم فصل دوم: کریمی به‌ دنبال پایین آوردن میانگین سنی

چهار نیمکت و ده کاندید؛ جنگ خانه نشین ها

نمایش اغراق آلود تعصب، اثری از حسین کعبی! / دغدغه او کدام است: لیست خروج یا فوتبال رشت؟

سود بردن پرسپولیس از برنامه عجیب جام حذفی: چرا سپیدرود-پرسپولیس پس از لغو محرومیت انجام می شود؟

گزارش تصویری دیار میرزا از دیدار تیم های سپیدرود و استقلال

به بهانه جدایی جلالی از پیکان: نقد تیم بی‌تماشاگر؛ باز ببازید، کسی ملالی ندارد!

استقلال صدرنشین دیدارهای خارج از خانه؛ آبی‌های اهواز در قعر جدول

کدام مربیان نیم فصل دوم را نمی بینند؟

سه شنبه سرنوشت ساز سپیدرود: فقط بازیکنانی به تمرینات بر می گردند که با آنها تماس گرفته شود

شوخی روز؛ مگر قلیان در رشت چند است؟

بخش پایانی گزارش تصویری فارس: شکست سنگین سپیدرود مقابل استقلال

منوچهری: مشکل خاصی با علی آقا ندارم / کریمی برای نتیجه‌ به افراد قوی‌ احتیاج دارد

شیخ سلیمانی: داور پنالتی ما را می گرفت شکست سنگین ما مقابل استقلال رقم نمی خورد

یک پرسش پس از یک شکست سنگین؛ آیا آنالیزور و کادرفنی به آنالیز برنامه نود توجه نکردند؟

گزارش ویژه؛ پنج شوک و تنها یک موفقیت!

حمایت از sepidroodsc در گوگل