اصفهانیان تسلیم آذری شد: پای رئیس کمیته داوران به بازی حساس رشت باز شد

تاریخ: ۲۵ / ۰۷ / ۹۷     ساعت: ۲۰:۰۰

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال خودش در این هفته یکی از بازی های مهم لیگ هفته نهم را نظارت خواهد کرد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه” فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ، شخصا به عنوان ناظر بازی دو تیم سپیدرود و ذوب آهن در رشت فعالیت خواهد کرد. بعد از اینکه باشگاه اصفهانی ذوب آهن طی هفته های اخیر نسبت به قضاوت بازی هایش اعتراض داشت حالا رئیس کمیته داوران به رشت خواهد رفت تا ناظر بازی این تیم باشد.

ذوب آهن روز جمعه در رشت میهمان تیم سپیدرود است و حساسیت این بازی باعث شده که حتی پای رئیس کمیته داوران به نظارت باز شود. حساسیت و اهمیت این بازی از آن جهت مشخص می شود که بدانیم سپیدورد با علی کریمی به دنبال کسب اولین برد خود است.

سه امتیازی که ارزش بسیار زیادی برای این تیم دارد و همین کار ذوب آهنی که خودش برای فرار از شرایطی که در آن قرار دارد بسیار سخت می کند. ذوب آهن که امسال تغییرات زیادی را در تیمش ایجاد کرده در حال حاضر در رده هشتم است و این نتیجه برای نایب قهرمان دوره قبل مسابقات نتیجه خوبی به شمار نمی آید.

با این وصف داوری بازی دوتیم سپیدرود و ذوب آهن می تواند حساسیت های خاص خودش را داشته باشد. قضاوت این بازی را رضا کرمانشاهی بر عهده دارد و قطعا با توجه به شرایط آب و هوایی اینروزهای رشت این بازی می تواند یک بازی بسیار دشوار برای تیم داوری باشد.

فریدون اصفهانیان به عنوان ناظر داوری، در دیدار تیم های سپیدرود رشت و ذوب آهن حاضر خواهد شد تا به نوعی مقابل سعید آذری مغلوب شده باشد.

پس از آن که باشگاه ذوب آهن بارها نسبت به امر قضاوت دیدارهای تیم فوتبال این باشگاه به فدراسیون فوتبال و کمیته داوران اعتراض کرد، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن احضار سعید آذری، وی را پنج میلیون تومان جریمه کرد. اما بعد از اینکه اشتباهات داوری باز هم به ضرر سبزپوشان اصفهانی ادامه یافت، آذری بار دیگر لب به انتقاد از نابه سامانی های کمیته داوران در امر قضاوت بازی های تیم تحت مدیریتش گشود و بار دیگر با شکایت به کمیته داوران، آذری به کمیته انضباطی رفت.

آذری در آن مقطع در گفتگو با یکی از رسانه ها گفت: “من ذره ای از حقوق تیم فوتبال ذوب آهن و مردم اصفهان کوتاه نمی آیم و تا مشخص شدن دلیل این همه سوت به ضرر تیم ذوب آهن به مسیرم ادامه خواهم داد.”

آذری که همیشه نشان داده تمام قد از منافع تیم های باشگاهی اش حمایت می کند، طی این مدت در کمیته انضباطی، مصاحبه ها و حتی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به تصمیمات رییس کمیته داوران اعتراض کرد و با این که ۲ بار به کمیته انضباطی رفت باز هم از موضع خودش کوتاه نیامد تا اینکه روز گذشته -۲۴ مهرماه- اسامی داوران و ناظران دیدارهای هفته نهم لیگ برتر مشخص شدند که نام فریدون اصفهانیان به عنوان ناظر داوری دیدار تیم های سپیدرود رشت و ذوب آهن به چشم می خورد.

نام اصفهانیان به عنوان ناظر این دیدار نشان می دهد که صحبت ها و اعتراضات مدیرعامل باشگاه ذوب آهن بالاخره جواب داد و اصفهانیان را وادار به تسلیم کرد. مشخصاً اصفهانیان قصد دارد با توجه به هجمه ای که علیه داوری ها در این فصل وجود دارد، خود به میدان بیاید و نظارت بازی های پرحاشیه را برعهده بگیرد تا بتواند تصمیمات بعدی را معقولانه تر بگیرد.

در این بین آذری نشان داد با اینکه امتیازات از دست رفته تیم فوتبال ذوب آهن بر نمیگردد، اما راحت از کنار این اشتباهات رد نمی شود و تا ترتیب اثری به این اعتراضات داده نشود کوتاه نمی آید. شاید هر مدیرعامل دیگری به جای آذری بود سر به فرمان کمیته داوران می نهاد و با سکوت یا چند مصاحبه معمولی اعتراض خود را بیان می کرد.

از سوی دیگر آذری هم خوب می داند که برخی نتایج ضعیف تیم فوتبال باشگاه ذوب آهن به دلیل اشتباهات داوری نیست و حاشیه های تیم هم در این بین موثر بوده است. جلسه کمیته انضباطی باشگاه برای محسن مسلمان و جلسه روز گذشته اعضای هیئت مدیره باشگاه با امید نمازی زاده نشان می دهد همانقدر که وی به اشتباهات داوری معترض است، از عملکرد و رفتار بازیکنان و کادر فنی غافل نیست و تمام جوانب امر را رصد می کند.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

کدام مربیان نیم فصل دوم را نمی بینند؟

سه شنبه سرنوشت ساز سپیدرود: فقط بازیکنانی به تمرینات بر می گردند که با آنها تماس گرفته شود

شوخی روز؛ مگر قلیان در رشت چند است؟

بخش پایانی گزارش تصویری فارس: شکست سنگین سپیدرود مقابل استقلال

منوچهری: مشکل خاصی با علی آقا ندارم / کریمی برای نتیجه‌ به افراد قوی‌ احتیاج دارد

شیخ سلیمانی: داور پنالتی ما را می گرفت شکست سنگین ما مقابل استقلال رقم نمی خورد

یک پرسش پس از یک شکست سنگین؛ آیا آنالیزور و کادرفنی به آنالیز برنامه نود توجه نکردند؟

گزارش ویژه؛ پنج شوک و تنها یک موفقیت!

گزارش تصویری سایت فوتبالی: برتری پرگل استقلال مقابل سپیدرود

در انتقاد به روند غیرشفاف مالکیت: چرا علی کریمی منتقد سپیدرود نیست؟

بابک مرادی گزینه زمستانی ارتش سرخ / روز تاریک ستاره سپیدرود برابر استقلال

بخش دوم گزارش تصویری خبرگزاری فارس ازجدال سپیدرود و استقلال

آخرین قوانین نقل و انتقالات در تعطیلات زمستانی / قرعه کشی جام حذفی

کریمی: به طور حتم جا به جایی بازیکن داریم / اول راهم و باخت مقابل استقلال بر گردنم است

سپیدرود تیم بی دفاع، استقلال تیم فرصت طلب

حمایت از sepidroodsc در گوگل