امامی فر: شرایط سپیدرود باعث شده مثل کی روش ابتدا دفاع کنیم

تاریخ: ۱۰ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۱۹:۴۵

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودمربی باشگاه سپیدرود رشت می‌گوید: برای سه امتیاز مسابقه پا به میدان می‌گذاریم اما بی‌گدار به آب نمی‌زنیم.

علیرضا امامی‌فر مربی باشگاه سپیدرود رشت در نشست خبری قبل بازی تیمش برابر پارس جنوبی جم در هفته یازدهم لیگ برتر اظهار کرد: فردا یک بازی مهم با پارس جنوبی جم خواهیم داشت.

به نظر من آقای تارتار و همکارانشان توانستند تفکرشان در این تیم را  پیاده کنند. نوع تفکر نسبت به پارسال متفاوت شده و نوع بازی‌شان نسبت به سال قبل تغییر پیدا کرده است و با ترکیب جوانان و با تجربه هایی مثل محسن بنگر و محمد نوری بازی متفاوتی را به نمایش می گذارند.

ما با توجه به آمار و آنالیزی که روی این تیم داشتیم توانستیم یک شناخت نسبی داشته باشیم.

او ادامه داد: تجربیات خوبی در بازی های گذشته مخصوصا در بازی با تراکتورسازی توانستیم به دست آوریم اما حداقل امتیاز را متاسفانه نتوانستیم به دست آوریم ولی این بازی نکات مثبتی را داشت که می توانیم در بازی های آینده استفاده کنیم. مسلما برای سه امتیاز مسابقه پا به میدان می‌گذاریم اما بی‌گدار به آب نمی زنیم.

پارس جنوبی تیم دونده و جنگنده‌ای است و آقای کریمی هم نسبت به این مسائل اشراف دارند و در این بازی تلاش می‌کنیم تا سه امتیاز بازی را به دست آوریم. این اتفاق رغم نمی‌خورد مگر با حمایت هواداران سپیدرود که هیچ وقت ما را تنها نگذاشتند. اگر آن‌ها در این بازی ما را حمایت کنند می‌توانیم موفق ظاهر شویم.

او در پاسخ به این سؤال که بهتر نیست تیم در این شرایط تنها به فکر کسب نتیجه باشد اظهار کرد: شرایط تفاضل گل ما به شکلی است که باید روش بازی خود را عوض کنیم. در بازی های خارج از خانه هم تیم ها در آمادگی خاصی قرار دارند.

به دنبال بهانه نیستیم اما شرایط رو به بهبود است. اینکه بخواهیم سیستمی را به لحاظ فوتبالی تغییر دهیم امکانش وجود ندارد ولی با توجه به همان سیستم وظیفه بازیکنان تغییر خواهد کرد.

برای این بازی تمهیداتی در نظر گرفته شده است که امیدوارم آن بازی هجومی که مد نظر همه است تا به نتیجه برسیم به وقوع بپیوندد. جلوی اتفاقات فوتبال را نمی‌توان گرفت. وقتی ما تلاش می‌کنیم نتیجه‌اش را هم به دست می‌آوریم. امیدوارم این اتفاق فردا بیفتد.

امامی فر در پاسخ به این سوال که علی کریمی بیشتر تاکتیک دفاعی مد نظر دارد گفت: آقای کریمی دوست دارد فوتبال مدرنی را به نمایش بگذارد. در شروع مربی‌گری ایشان او این فلسفه را دوست داشت پیاده کند. برای اجرایی کردن این فلسفه ما نیاز به ابزار و تمرین‌های تکنیکی و تاکتیکی داریم.

شرایط سپیدرود ایجاب می‌کند که مثل آقای کی‌روش در تیم‌ملی در وهله اول روی کارهای دفاعی تمرکز کنیم بعد روی کارهای میانه میدان و بعد روی کارهای هجومی. در وهله اول ما نباید گل بخوریم.

این مساله را بدین خاطر گفتم که وقتی ما در مقابل تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس عقب نشینی می کنیم این تصمیم ما نیست که دفاعی کار می کنیم. عملکرد تیم‌ مقابل چون در بعضی مواقع در شرایط خوبی قرار دارد ما را مجبور می‌کند تا کار دفاعی را انجام دهیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم مسائل تاکتیکی و روانی در بازی فردا بتواند تاثیر خودش را بگذارد تا در پایان بتوانیم سه امتیاز این بازی را کسب کنیم.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

لیست بازیکنان مدنظر سپیدرود برای نیم فصل دوم: کریمی به‌ دنبال پایین آوردن میانگین سنی

چهار نیمکت و ده کاندید؛ جنگ خانه نشین ها

نمایش اغراق آلود تعصب، اثری از حسین کعبی! / دغدغه او کدام است: لیست خروج یا فوتبال رشت؟

سود بردن پرسپولیس از برنامه عجیب جام حذفی: چرا سپیدرود-پرسپولیس پس از لغو محرومیت انجام می شود؟

گزارش تصویری دیار میرزا از دیدار تیم های سپیدرود و استقلال

به بهانه جدایی جلالی از پیکان: نقد تیم بی‌تماشاگر؛ باز ببازید، کسی ملالی ندارد!

استقلال صدرنشین دیدارهای خارج از خانه؛ آبی‌های اهواز در قعر جدول

کدام مربیان نیم فصل دوم را نمی بینند؟

سه شنبه سرنوشت ساز سپیدرود: فقط بازیکنانی به تمرینات بر می گردند که با آنها تماس گرفته شود

شوخی روز؛ مگر قلیان در رشت چند است؟

بخش پایانی گزارش تصویری فارس: شکست سنگین سپیدرود مقابل استقلال

منوچهری: مشکل خاصی با علی آقا ندارم / کریمی برای نتیجه‌ به افراد قوی‌ احتیاج دارد

شیخ سلیمانی: داور پنالتی ما را می گرفت شکست سنگین ما مقابل استقلال رقم نمی خورد

یک پرسش پس از یک شکست سنگین؛ آیا آنالیزور و کادرفنی به آنالیز برنامه نود توجه نکردند؟

گزارش ویژه؛ پنج شوک و تنها یک موفقیت!

حمایت از sepidroodsc در گوگل