امنیت مربیان لیگ برتری؛ چیزی در حد صفر!

تاریخ: ۲۶ / ۰۹ / ۹۷     ساعت: ۰۲:۱۶

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – پرونده دور رفت هیجدهمین دوره لیگ برتر در حالی با قهرمانی تیم سپاهان به پایان رسید که این فصل شاهد بیشترین تغییرات در کادر فنی تیم ها بودیم.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، ۸ تیم از ۱۶ تیم شرکت کننده دراین فصل از بازی ها در کادر فنی خود تغییر ایجاد کردند! آنهم در حالی که تا به اینجای کار فقط  دور رفت بازی ها را پشت سر گذاشته ایم و نیمی از بازی ها مانده است. تغییر در برخی از تیم ها بیش از یک بار بوده است و در مجموع در ۸ تیم ۱۳ مربی شغل خود را از دست دادند و این نشان می دهد امنیت مربیان در لیگ برتر چیزی در حد صفر است.

پیش از این بیشترین تغییرات را در تیم های دسته اولی شاهد بودیم به این خاطر که در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور موفقیت تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند و این در حالی است که در لیگ برتر حتی بقاء هم برای برخی از تیم ها ارزشمند است.

تراکتورسازی، فولاد، پیکان، نفت مسجد سلیمان، ماشین سازی تبریز، ذوب آهن، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان ۸ تیمی هستند که مربیان ابتدای فصل آنها تغییر کرده اند! جالب اینکه تغییر در برخی از این تیم ها اصلا جواب نداده است.

تیم هایی که اینروزها هم در نیمه پایین جدول و نزدیک به قعر جا خوش کرده اند. دو تیم از ۸ تیمی که در کادر فنی خود تغییر ایجاد کرده اند تیم های بالای جدول هستند. تراکتورسازی و فولاد.

البته تیم تراکتورسازی با محمد تقوی در بعد نتیجه گیری موفق بوده است و فولاد هم در اولین حضور با افشین قطبی دست بکار بزرگی زد و تراکتورسازی را در تبریز با شکست مواجه کرد.

آنچه که مسلم است این میزان تغییر در فوتبال حرفه ای کمتر به چشم می خورد چون تیم ها در ابتدای فصل و برای جذب مربی مطالعات زیادی انجام می دهند و از سویی برای رسیدن به اهداف برنامه کوتاه مدت و بلند مدت تعریف می کنند.

تغییر مربی در کادر فنی اجتناب ناپذیر است اما آنچه در لیگ برتر ایران رخ می دهد و نگران کننده است تغییر بیش از اندازه است.

واقعیت این است در لیگ برتر اگر نتیجه گرایی همه آرمان های باشگاه و سرمربی شود دیگر مربیان ما دست به جوانگرایی و آینده نگری که به سود فوتبال باشگاهی و ملی خواهد بود نخواهند زد چون می دانند با کسب چند نتیجه بد جای خود را روی نیمکت از دست خواهند داد.

این میزان از تغییرات حتی می شود در کتاب گینس هم ثبت شود. آنهم فقط در نیم فصل از بازی ها. از یاد نبریم روزهایی به این خاطر از تیم های عربی حوزه خلیج فارس انتقاد می کردیم اما امروز از آنها در برکنار مربی جلو زده ایم!

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

انتقاد علی کریمی از وضعیت فعلی فوتبال کشور

نخستین تمرین سپیدرود پس از اردوی دو هفته ای تهران

آنها که به لیگ برتر برگشتند؛ و ناگهان خانه!

پست اینستاگرامی دور از انتظار پیام صادقیان رو به کی روش!

نورمحمدی: در نیم فصل دوم هر بازی برای مان فینال است

کعبی: ایراد من فوتبالی نبود

روی خط استقلال خوزستان: انتظار داشتیم فولاد سراغ مبعلی نمی آمد / دلفی و خشتان را از دست نمی‌دهیم

استفاده از VAR در نیم فصل دوم

تیم فوتبال امید مقاومت توسط شاگردان کریمی گلباران شد

احتمال موافقت برانکو با جدایی بازیکن پرسپولیس: طاهرخانی شاگرد علی کریمی می شود؟

دو بازیکن در انتظار لیست نهایی کریمی

نظرمحمدی: دیدارهای مرحله مقدماتی حکم بازی های تدارکاتی را دارند / عدم انگیزه کافی بازیکنان مقابل عراق

شیطنت مربیان جوان سر کلاس درس!

۱۶ صندلی داغ لیگ خلیج فارس؛ از امپراتور، ژنرال، شهریار تاجادوگر و شیر ژرمن

یادداشت رادنی دیدار در سایت سپیدرود بین ۸ اثر برتر قاره آسیا – اقیانوسیه

حمایت از sepidroodsc در گوگل