ایرنا/ سپیدرود رشت در لیگ برتر ، بیم ها و امیدها

تاریخ: ۲۴ / ۰۴ / ۹۶     ساعت: ۲۲:۲۷

رشت – ایرنا – تیم سپیدرود رشت پس از سالیان متمادی سرانجام جاری شد و خود را از پیچ و خمهای فوتبال کشور به میدان لیگ برتر رساند.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، این تیم دو فصل پیش در لیگ دسته دوم حضور داشت اما با تلاش و پشتکار و برنامه ریزی توانست به لیگ دسته اول صعود کند و در میان تعجب اکثر کارشناسان فوتبال ، در همان اولین سال حضورش در لیگ دسته اول ، جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد.

این موفقیت سپیدرود رشت در حالی رقم خورد که از طرفی ، تیم های صاحب نام ، قدرتمند و با تجربه ای در لیگ دسته اول حضور داشتند و از طرف دیگر ، تیم فوتبال سپیدرود رشت از نظر مالی شرایط مساعدی نداشت.

البته این تیم در میانه های راه ، با انصراف مالکش از تیمداری ، توسط اداره کل ورزش و جوانان گیلان به هیات فوتبال سپرده شد تا این هیات تیم را هدایت کند.

با توجه به همه این مشکلات ، سپیدرود رشت با درخشش خود در رقابت های لیگ دسته اول به خصوص با درخشش در رقابت های خانگی ، توانست به لیگ برتر صعود کند تا اولین حضورش را در این لیگ تجربه کند.

بی شک یکی از نقاط قوت تیم فوتبال سپیدرود رشت ، طرفداران و تماشاگران این تیم بشمار می روند .

اما این تیم همچنان با مشکل مدیریتی مواجه است و تاکنون هیات فوتبال استان گیلان نتوانسته امتیاز این تیم را به شخص حقیقی یا حقوقی واگذار کند و هم اینک نیز میرشهاب مومنی نایب رئیس هیات فوتبال استان گیلان به عنوان مالک این باشگاه اعلام شده تا کار انتقال این باشگاه را انجام دهد.

این امر ، نه تنها خاطر هواداران و تماشاگران این تیم پرطرفدار را مکدر کرده ، بلکه اکثر کارشناسان نیز معتقدند که لیگ برتر تفاوت زیادی با لیگ دسته اول دارد و با این شرایط، تیم سپیدرود رشت در این لیگ پرمخاطب با مشکل مواجه خواهد شد.

*عزم جدی برای کسب امتیاز از ابتدای لیگ

یکی از مربیان باسابقه و پیشکسوت فوتبال ایران و استان گیلان در مصاحبه با ایرنا گفت : تمام هم و غم مجموعه تیم باید این باشد که از همان دیدار اول خانگی، بتواند امتیازهای لازم را کسب کند چون بدست اوردن امتیاز در دیدارهای اول به خصوص کسب پیروزی، می تواند روحیه تیم را بالا ببرد.

مجید جهانپور اظهار داشت : تیم سپیدرود پس از دو دهه تلاش ، توانست به سطح اول کشور راه یابد و از پنجشنبه این هفته در رقابت های لیگ برتر حضور خواهد یافت و همه فوتبال دوستان گیلانی آرزوی موفقیت این تیم را در لیگ برتر دارند.

وی که سابقه مربیگری تیم های ملی فوتبال و فوتسال را در کارنامه خود دارد ، افزود: این شانسی است که به شهر ما داده شد که از این ظرفیت استفاده کنیم و کمبودهای سنتی را از بین ببریم.

وی متذکر شد: البته با توجه به شرایط مالی و مالکیتی تیم سپیدرود رشت ، امیدواریم که بتواند نتایج قابل قبولی را در اولین حضورش در مسابقات لیگ برتر کسب کند و سرانجام در بین تیم های میانه جدول قرار گیرد که البته کار بسیار مشکلی است.

جهانپور خاطرنشان کرد: تمام هم و غم مجموعه تیم باید این باشد که از همان دیدار اول خانگی، بتواند امتیازهای لازم را کسب کند چون بدست اوردن امتیاز در دیدارهای اول به خصوص کسب پیروزی، می تواند روحیه تیم را بالا ببرد.

وی که سابقه سرمربیگری در تیم های فوتبال سپیدرود رشت و پگاه گیلان را دارد ، اضافه کرد: امیدواریم مشکل مدیریتی این باشگاه نیز برطرف شود چون با برطرف شدن این مشکل ، به طور حتم مشکل مالی نیز برطرف خواهد شد.

جهانپور تاکید کرد : هم اینک نیز مسئولان ارشد گیلان باید چاره ای بیاندیشند که این تیم با کمترین مشکل در رقابت های لیگ برتر حضور یابد.

وی خاطرنشان کرد : متاسفانه ورزشگاه مناسبی در مرکز گیلان وجود ندارد که سطح اول رقابت های فوتبال کشور در آن برگزار شود.

این پیشکسوت فوتبال گیلان اظهار کرد: مسئولان استان نیز واقفند که دسترسی مردم به ورزشگاه شهید عضدی رشت راحت تر و از طرف دیگر، انجام مسابقه در این ورزشگاه از نظر روحی روانی برای تیم سپیدرود رشت بسیار مناسب تر است.

جهانپور افزود: به همین دلیل ابتدا باید مشکلات این ورزشگاه رفع شود تا تیم سپیدرود رشت در بازی های خانگی خود در ورزشگاه شهید عضدی انجام دهد و همچنین مسئولان به فکر احداث ورزشگاه مناسبی باشند.

وی همچنین با اشاره به کادر فنی تیم فوتبال سپیدرود رشت یادآور شد: کادرفنی جوان این تیم توانسته در دو سال اخیر موفق عمل کند و نشان دادند که آشنایی لازم با فوتبال کشور را دارند و در جمع آوری تیم نیز تبحر دارند اما در سطوح بالا و به خصوص درلیگ برتر، کوچکترین مسایل تیمی ، مدیریتی ، رفاهی و غیره بسیار مهم هستند و کادر فنی باید به طور کامل با این موضوعات آشنا شوند.

وی با اشاره به یارگیری تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: باتوجه به شرایط مالی و مالکیتی تیم ، شرایط برای یارگیری بسیار محدود بود اما با این وجود تا حدود زیادی توانسته در نقل و انتقالات موفق عمل کند.

وی با آرزوی موفقیت برای تنها نماینده گیلان در رقابت های لیگ برتر اظهار کرد: با توجه به اینکه سپیدورد رشت طرفداران زیادی دارد امیدواریم مسئولان نیز همچنان به این تیم کمک کنند .

*کم تجربگی تیم و لزوم همراهی طرفداران

اما امید هرندی یکی از چهره های نام آشنای فوتبال گیلان گفت: یکی از پشتوانه های اصلی موفقیت تیم ها در لیگر برتر ، تماشاگران هستند که خوشبختانه تیم سپیدورد رشت این پشتوانه را دارد و جزء چهار تیم پرطرفدار محسوب می شود.

وی افزود: البته تیم سپیدرود رشت همانند اکثر تیم های شهرستانی از نظر مالی و سرمایه با مشکل مواجه است و البته اکثر تیم های شهرستانی و حتی تهرانی به غیر از استقلال و پرسپولیس ، به دلیل نداشتن طرفدار نمی توانند تنایج خوبی کسب کنند که خوشبختانه سپیدرود این مشکل را ندارد.

وی که سالها در تیم های رشتی در لیگ های مختلف به عنوان سرمربی حضور داشت ، تاکید کرد : طرفداران و تماشاگران تیم فوتبال سپیدرود رشت فراموش نکنند که رقابت های لیگ برتر متمایز با سایر لیگ هاست و کوچکترین حرکات آنان زیر ذره بین قرار می گیرد و تیم ها با جریمه های شدیدی مواجه خواهند شد.

وی بیان کرد: به همین دلیل و تا قبل از اولین بازی تیم فوتبال سپیدرود رشت در لیگ برتر، باید با لیدرهای تیم جلساتی را برپا کرد و آنان را توجیه کرد که در بازی های خانگی و حتی خارج از خانه، تماشاگران سپیدرود فقط تیم خود را تشویق کنند تا شاهد محرومیت این تیم نباشیم.

هرندی با اشاره به کادرفنی تیم فوتبال سپیدرود گفت: مربیان این تیم زحمات زیادی کشیدند و با یارگیری های محدودی که انجام دادند ، توانستند تیم را جمع و جور کنند اما بی تجربگی تیم سپیدرود در لیگ برتر می تواند برای این تیم دردسرساز باشد.

وی خاطرنشان کرد: البته با توجه به قرعه کشی انجام شده و رقابت سپیدرود در چهار هفته اول این لیگ با تیم های همطراز خود، نقطه مثبتی است که می تواند به کمک این تیم بیاید تا تجربه بازی در لیگ برتر را نیز کسب کند.

وی ادامه داد: تیم فوتبال سپیدرود رشت کادر فنی جوانی دارد که این کادر فنی زحمات زیادی کشیده اند و توان خود را نشان دادند و توانستند به لیگ برتر صعود کنند که کار بسیار سختی بود.

وی یادآور شد: هیات فوتبال گیلان و مدیرکل اداره ورزش وجوانان این استان زحمات زیادی را کشیدند تا تیم سپیدرود رشت به لیگ برتر صعود کند.

هرندی اضافه کرد: البته مسئولان ارشد گیلان، شهرداری و نمایندگان مردم رشت در مجلس نیز کمک های شایانی کردند تا تیم لیگ برتری شود اما هم اکنون تیم سپیدرود رشت نیاز بیشتری به حمایت دارد که امیدواریم استمرار یابد.

وی افزود: با مشخص شدن وضعیت شهرداری ، امید است که این نهاد کمک بیشتری را به تیم داشته باشد اما از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی انتطار می رود که بیشتر به این تیم پرطرفدارکمک کنند تا تیم سپیدرود بتواند بر مشکلات مالی خود چیره شود و در مسابقات لیگ برتر موفق عمل کند.

*سپیدرود نیازمند حمایت همه جانبه

یکی از کارشناسان فوتبال گیلان نیز در این مورد گفت: بسیار خوشحالم که تیم سپیدورد رشت توانست به لیگ برتر صعود کند و آرزویم حفظ این تیم در این رقابت ها است و حتی امیدوارم که بتواند در نیمه اول جدول قرار گیرد.

سیدامیر فرحسینی افزود: البته هر تیم از دو مجموعه تشکیل شده که اولین مجموعه کادر فنی و بازیکنان تیم است و مجموعه دوم ، تیم مدیریتی است که پشت تیم اول است.

وی که ۱۹ سال به عنوان مربی در تیم های پایه سپیدرود رشت حضور داشت ، بیان کرد: وضعیت تیم دوم در سپیدرود رشت نگران کننده است گرچه میرشهاب مومنی و علی بهارمست افراد کاربلدی هستند اما شرایط لیگ برتر متفاوت با لیگ دسته اول و دوم است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: متولیان ورزش استان به همراه هیات فوتبال گیلان و پیشکسوتان این باشگاه، باید به کمک تیم سپیدرود رشت بیایند و به این تیم کمک کنند.

وی اضافه کرد: یکی از اشتباهات سپیدرود رشت در سالیان گذشته این بود که مدیریت این باشگاه سیم خارداری دور این تیم کشیده بود و ارتباط خوبی با مسئولان این استان نداشتند اما در چند سال اخیر این ارتباط بسیار خوب شده و امیدواریم که این ارتباطات همچنان قوی و قدرتمند باقی بماند.

وی خاطرنشان کرد: باید از وجود پیشکسوتان نیز بیشتر در این باشگاه استفاده شود چون همه آنان خواهان موفقیت تیم سپیدرود رشت در رقابت های لیگ برتر هستند.
وی در مورد سرمربی تیم سپیدرود رشت نیز گفت: علی نظرمحمدی زحمات زیادی برای این تیم کشیده و با توجه به مشکلاتی که این تیم داشت ، این مربی جوان

توانست از لیگ دسته دوم به دسته اول و سپس به لیگ برتر صعود کند و حقش این است که سرمربی سپیدرود در لیگ برتر باشد.

فرحسینی با اشاره به یارگیری های انجام شده نیز ، بیان کرد: با توجه به مشکلات موجود ، بازیکنان خوبی جذب شده اند و در مجموع تیم سپیدرود رشت توانسته نفرات خوبی را در اختیار بگیرد.

وی یادآور شد: البته کادرفنی و مسئولان این تیم باید بدانند زمانی می توانند موفقیت کسب کنند که تیم دوم این باشگاه قدرتمند باشد و از طرف دیگر باید در تیم های پایه سرمایه گذاری مناسبی را انجام داد چون در گیلان استعداد فراوان است و تیم های پایه می توانند تیم های حاضر در لیگ های مختلف را تغذیه کنند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات تیم سپیدرود رشت در ورزشگاه سردارجنگل ، خاطرنشان کرد: بی شک یکی از نقاط قوت انکار ناپذیر سپیدرود رشت و موفقیت های این تیم ، طرفدارانش بودند و مسئولان استان باید هرچه سریعتر ورزشگاه شهید عضدی را آماده کنند تا بازی های خانگی سپیدرود در این ورزشگاه انجام شود.

تیم فوتبال سپیدرود رشت که فصل گذشته در رقابت های لیگ دسته اول کشور حضور داشت ، با کسب رتبه دوم ، به لیگ برتر صعود کرد و پنجشنبه هفته جاری در اولین دیدار خود در این رقابت ها باید در تهران به مصاف تیم نفت برود.

سپیدرود شایستگی های خود را نشان داده است اما بی شک در این مسیر سخت نیازمند همراهی و یاری همه بخشها از بازیکنان تا هواداران و مسئولان است.

گزارش: حسین مجرد

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

گزارش تصویری جشن امضای کتاب «پرواز ۶۹» اثر شایان مصلح در رشت

بررسی عملرد مربیان لیگ برتری در فصل هفدهم

ده مربی جامانده لیگ هجدهم؛ بمب هایی برای نیمکت

جدول عملکرد تیم های لیگ برتری در داخل و خارج

اطلاعیه باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود در پی فضاسازی دروغ رسانه ای علیه باشگاه

واکنش فتاحی به غیبت مربیان در نشست هم‌اندیشی: مگر آنهایی که پارسال در جلسه بودند، بعداً به برنامه‌‌ریزی لیگ ایراد نگرفتند؟

به مناسبت سوم خرداد: سالروز آزادی خرمشهر نخل ها هنوز ایستاده‌اند…

بررسی نیمکت‌های لیگ برتر؛ نصف لیگ روی هوا

جلسه هم اندیشی مربیان لیگ برتری برگزار شد

صندلی‌های بلاتکلیف لیگ به چه کسی می‌رسد؟

تقویم پیشنهادی بازی‌های فصل ۹۸-۹۷‏

گزارش برگزاری پنجاهمین دوره مربیگری درجه A فوتبال آسیا در سایت AFC با حضور سرمربی سابق سپیدرود

رسمی: کسر ۶ امتیاز از ملوان انزلی / تهدید به سقوط به دسته دوم

نگاه ملی – چه خبر شده؟ وقت خالی کردن کینه ها نیست!

مراسم ختم مادر سخنگو و مسئول حقوقی باشگاه سپیدرود رشت

حمایت از sepidroodsc در گوگل