با نگاهی به سرنوشت ملوان، داماش و چوکا: کسی نمی‌خواهد سهمش از سپیدرود اشک باشد

تاریخ: ۱۲ / ۱۱ / ۹۷     ساعت: ۲۳:۲۰

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نمایش سپیدرود برابر پرسپولیس یک امیدواری بزرگ را در بین هواداران این تیم برای حفظ سهمیه در ادامه لیگ برتر شکل داده است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، کمتر کسی می‌توانست باور کند سپیدرود موفق شود در بیشتر دقایق بازی با قهرمان دو فصل اخیر فوتبال ایران، آنها را تحت تاثیر نمایش خود قرار دهد اما شاگردان علی کریمی این امیدواری بزرگ را در بین هواداران‌شان شکل دادند.

با صعود داماش به فینال جام حذفی جو فوتبالی گیلان بار دیگر رنگ امید به خود گرفته است. هواداران زخم خورده‌ی گیلانی با قعرنشینی سپیدرود، نتایج نه چندان امیدوار کننده ملوان و شانس کم صعود آنها به لیگ برتر و تلخکامی های چوکای تالش و شهرداری فومن و داماش گیلان در دسته دوم، روزهای سختی را پشت سر می گذارند.

سو مدیریت شکل گرفته و بی‌توجهی به تیم‌ها و ورزش بزرگترین سرمایه فوتبال را در این استان نشانه گرفته و سکوهای تمامی استادیوم‌های استان تنها با شوق گرمای حنجره هواداران زنده است.

سپیدرود اکنون به عنوان تنها نماینده حاضر در سطح اول فوتبال ایران با قعرنشینی در نیم فصل یک نگرانی بزرگ را شکل داده بود و شکست‌های پرگل و باورنکردنی آنها مقابل سپاهان و استقلال هم به این شرایط سخت ناامیدکننده می‌افزود.

با این حال نمایش روز گذشته سپیدرود مقابل پرسپولیس و فوتبال برتر آنها خصوصا در نیمه دوم، هرچند با ضعف ها و کمبودهای فنی و فردی نیز همراه بود اما یک روزنه امید را نیز شکل داد تا این استان و خصوصا هواداران رشتی امیدوار باشند بر پایه همین حمایت بتوانند سهمیه خود را حفظ کنند.

نگرانی بزرگ آنها سقوط به دسته پایین و دچار شدن به سرنوشت تیم هایی همچون ملوان، داماش و چوکا است که سال هاست درگیر رقابت نابرابری هستند که توان امیدواری را برای بازگشت از آنها دور می‌کند و بر این اساس است که به ۱۵ بازی باقی مانده به چشم ۱۵ فینال بزرگ نگاه می‌کنند و نمی خواهند سهم شان در پایان اشک باشد.

علی کریمی و آغاز نیم فصل بقا

در ادامه جام حذفی و در مرحله یک چهارم نهایی دو تیم سپید رود رشت و پرسپولیس تهران در ورزشگاه سردار جنگل به مصاف هم رفتند که این بازی با تک گل دقیقه ۹۳ سعید کریمی به سود پرسپولیس به اتمام رسید.

امروز تاریخ برای علی کریمی دوباره تکرار شد و او در شرایطی که  دو دقیقه از اوقات تلف شده بازی می گذشت توسط بازیکن ناشناخته پرسپولیس سعید کریمی دروازه اش باز شد تا یک شکست تلخ دیگر در کارنامه دیدار های سپیدرود و پرسپولیس به نام او  ثبت شود.

نتیجه آخرین رویارویی این دو تیم هم با گل دقیقه ۹۰ آدام همتی تعیین شد تا جوانان جویای نام پرسپولیس برای بالا کشیدن خود نردبانی بهتر ازسپید رود جادوگر پیدا نکرده باشند.

شاید اصلا قرار نیست محبوب ترین بازیکن پرسپولیس در این ۲۰ سال  اخیر در مقابل تیمی که او را به دنیا معرفی کرده است برنده باشد.

حتی اگر در طول نود دقیقه علیپور و منشا و نعمتی و بودمیرو سروش رفیعی را هم بتوانی کنترل کنی یک همتی  یا کریمی  پیدا می شود که تیر آخر را درست درهدف فرود می آورند.

امروز سپیدرود جادوگر درمقابل پرسپولیس مدعی، طوری بازی کرد که از حالا می توان به بقای این تیم در لیگ برتر امیدوار باشیم. آن ها در طول بازی فارغ از ترس از باخت حتی یک قدم  پا پس نکشیدند و شانه به شانه سرخ پوشان پایتخت فوتبال بازی کردند تا ایستاده بمیرند.

علی کریمی و دستیار وفادارش علیرضا امامی فر به خوبی به این امر آگاهند که برای نیم فصل دوم چه راه سختی را در پیش دارند اما علی کریمی باید از پس این ماموریت بربیاید.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل