تراکتورسازی و سپیدرود از جدول راضی نیستند: جدال صد ساله های قرمزپوش!

تاریخ: ۰۳ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۱۳:۳۹

خبرورزشی / مسعود حکم آبادی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تراکتورسازی و سپیدرود این هفته جدال پرشور‌ها را در تبریز برگزار می‌کنند؛ جدالی که بدون شک بعد از شهرآورد سرخابی ها از پرتماشاگرترین بازی های لیگ خواهد بود.

دو تیم قرمزپوش تراکتور و سپیدرود روی نیمکت شان یک پارادوکس اساسی است؛ «علی کریمی» بازیکن و ستاره سابق پرسپولیس از یک سو با «محمد تقوی» بازیکن سابق استقلال جدال خواهد کرد. یک مربی تجربی با یک مربی آکادمیک و تئوریک.

آنچه این بازی را جذاب‌تر می کند، نه رقابت کریمی و تقوی که عطش هواداران تیفوسی آن ها برای پیروزی است. سپیدرودی ها دوست ندارند به این زودی از لیگ برتر خداحافظی کنند و تراکتورسازان نمی خواهند پایین نشین جدول رده‌بندی باشند.

پرشور‌های تبریزی گرچه در ترکیب شان ستاره هایی مثل دژاگه و شجاعی را دارند، اما یک گوشه چشم شان به نیمکت تیم رقیب است، جایی که علی کریمی آخرین سال های فوتبالش را آن جا گذرانده و در دل تبریزی ها جا خوش کرده است، مخصوصاً که خداحافظی او با آذری ها همراه با قهرمانی در جام‌حذفی بود.

برای دیدار سپیدرود و تراکتورسازی شاید بشود نام دیگری هم گذاشت؛ مثلاً «جدال ریشه دارها»! سپیدرود در سال ۴۷ تأسیس شده و تراکتورسازی سال ۴۹ و این یعنی سن و سال این دو تیم روی هم رفته از یکصد سال هم تجاوز می کند. با این تفاوت که تبریزی ها همیشه از حمایت مسئولان برخوردار بوده و سپیدرود این گونه نبوده است.

حالا، اما کریمی به تبریز می‌رود تا بهترین کارزار برای اثبات خودش به عنوان یک مربی و تیمش به عنوان یک مدعی نیفتادن را آزمایش کند. کریمی خاطراتش را در تبریز جا گذاشته و اولین بار است که می‌خواهد برد سپیدرود را در تبریز رقم بزند. او فصل قبل نخستین پیروزی تاریخ سپیدرود مقابل تراکتورسازی را در رشت ثبت کرد و حالا به دنبال بهبود این رکورد این بار در تبریز است.

تاریخچه رویارویی سپیدرود و تراکتور به لیگ دسته دوم تخت جمشید باز می گردد، جایی که هر دو تیم از بخت های نخست صعود به سطح اول فوتبال ایران بودند. این رقابت همین طور پیش آمده تا همین امروز که در مجموع ۱۱ مسابقه بین دو تیم برگزار شده و ۷ برد برای تراکتورسازی ثبت شده و یک برد برای سپیدرود و ۳ مسابقه هم در ۹۰ دقیقه به تساوی ختم شده است.

حالا شاید بشود این بازی را در زمره حساس ترین دیدار‌های این هفته لیگ برتر قرار داد. سپیدرودی که برای حیثیت تیمش می‌جنگد و تراکتوری که شاید آبروی کادر فنی اش در این دیدار برای شان اهمیت زیادی دارد. آن ها هفته قبل نخستین برد نفت آبادان را تقدیم جنوبی ها کردند و حالا شاید هدیه شمالی ها هم از تبریز، اولین برد لیگ برتری باشد.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

هفته دوم زیر سایه لیگ برتر؛ تقابل عاشوری و عنایتی و دربی تهران

تیم فوتبال ۹۰ ارومیه به دنبال برد در مقابل سپیدرود است / مسوولان شهر ارومیه از تیم حمایت کنند

بررسی نتایج نمایندگان گیلان در آغاز لیگ دسته یک فوتبال

۵ مدیرعامل و ۶ سرمربی، مورد عجیب سپیدرود!

اعلام نهایی برنامه هفته دوم دسته اول

آماده‌سازی ورزشگاه تختی ارومیه برای هفته دوم لیگ دسته یک فوتبال

اسامی محرومان لیگ دسته اول در هفته دوم / شمشیرهای برهنه سرمربیان لیگ یک در هفته اول!

نود ارومیه: باز هم لیگ یک، باز هم اعتراضات کنار خط!

برجای مانده از سپیدرود – مس: از اسب افتادیم از اصل نه!

افشین ناظمی: خبرهای خوشی برای سپیدرود رشت در راه است

گزارش تصویری از نخستین تمرین سپیدرود با مدیریت تازه و بازگشت محمد زینال!

ملکی: آقای تارتار؛ آه من همیشه پشت سرت است!

مراسم معارفه مدیرعامل جدید سپیدرود برگزار شد

گزارش تصویری از مسابقه دوستانه بزرگسالان سپیدرود – جوانان سپیدرود

عید غدیر؛ عید ولایت مبارک باد

حمایت از sepidroodsc در گوگل