تسلیت باشگاه سپیدرود به دلیل فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی

تاریخ: ۲۰ / ۱۰ / ۹۵     ساعت: ۰۱:۱۱

انالله وانا الیه راجعون

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت در گذشت یار دیرین انقلاب و رهبری و رئیس تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به عموم مردم ایران تسلیت عرض می نماید.

روحش شاد و یادش گرامی باد

  حمیدرضا ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۰:۳۶

  خدارحمتش کند

  علی (بندرعباس) ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۱:۰۷

  روحش شاد

  بابایی ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۲:۳۱

  سلام . تسلیت عرض می کنم . چه کسی می‌تواند از زندگی هاشمی رفسنجانی برای مردم ایران گزارش بنویسد؟ هاشمی رفسنجانی، ۱۳۱۳-۱۳۹۵ این کامل‌ترین و در عین حال ناتمام‌ترین گزارشی است که می‌توان از زندگی هاشمی رفسنجانی نوشت. هاشمی را دوست داشته باشیم، یا نه، منتقدانه محترمش بشماریم یا نه، او را مهم ارزیابی کنیم یا نه، او را صادق بدانیم یا نه، سال‌های سال در برابر چشم‌های ما ایرانیان زیست و این، خبر درگذشت او را، با همه خبرها متفاوت می‌کند.
  هر شخصی سال‌هایی از حیات سیاسی و نقاط تمایزی دارد که با آن شناخته می‌شود. به هم پیوستن این نقاط نمایی از زندگی هر شخصی را به دست می‌دهد. بارها این بازی ذهنی را برای بسیاری از شخصیت‌ها کرده ایم، در ضرب‌الاجل‌ها برای بسیاری نوشته ایم، به اقتضای حرفه خود در کسری از ثانیه پرونده سیاستمداران برای کسی که سوالی داشته باشد مرور کرده ایم و در اقدامی ظالمانه، کل تجربه زیسته بسیاری از سیاست‌مداران را در چند کلمه خلاصه کرده ایم. اما این کار برای هاشمی دشوار است، چه چیزی درباره هاشمی هست که کسی نمی‌داند؟ وقتی سعی کردم سال‌های زندگی هاشمی را خلاصه کنم، دیدم که تقریبا چیزی از هاشمی نمی‌دانم! هاشمی، ژانوسی از یک شخصیت رازآمیز اما در عین حال کاملا آشکار و شفاف در سیاست ایران بود، برخی در اشعار شاه نعمت‌الله ولی می‌جستندش و برخی هر روزه در تاکسی‌ها می‌شنیدندش. پارادوکس بودن و نبودن، در معرض بودن و دیده نشدن!
  بهترین استعاره‌ای که می‌تواند دشواری وضعیت برای نیم‌رخ‌نویسی از هاشمی را بیان کند، استعاره آکواریوم طبیعی است. ما مردم ایران، مانند تماشاگرانی سال‌های سال به تماشای آکواریومی نشسته بودیم که در برابر چشمانمان قرار داشت. پر از جزئیاتی طبیعی که کسی آن را مهندسی نکرده بود، اما هر کسی شاید می‌توانست نقطه‌ای از آن را کشف کند. همه به درکی مشترک از این آکواریوم طبیعی رسیده بودیم، همه چیزی را می‌دیدیم که دیگری نیز می‌دید، اگرچه هر کسی هاشمی را آن گونه می‌فهمید که زیست جهانش شکل گرفته بود. آیا هاشمی ابرانسان بود؟ به هیچ وجه و آیا سیاستمداری در اشل سیاست‌مداران ایرانی نبود؟ به هیچ وجه؛ پس چه چیز کار ما را دشوار می‌کند؟ همان شیشه نازکی که به ما اجازه می‌دهد این آکواریوم را ببینیم، اما اجازه نمی‌دهد آن را واقعا درک کنیم.
  هاشمی از معدود کسانی است که توسط یکایک ما قضاوت شده است: گاهی او را دیوانه‌وار دوست داشتیم و گاهی به نحوی نگفتنی از او متنفر بودیم، در هر زمان عاشقان سینه‌چاک داشت و در همان زمان دشمنان خونی، از این مهم‌تر این که ترکیب عاشقان و دشمنانش مدام در حال تغییر بود. عاشقانش دشمنش می‌شدند و دشمنانش عاشقش. او همیشه در دسترس بوده است، همیشه در ویترین بوده و هیچ گاه نتوانسته ایم وضعیت موجود را جدای از هاشمی ببینیم. این درست همان نقطه‌ای است که نوشتن از هاشمی را دشوار می‌کند.
  روحش شاد

  ایران داماش ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۲:۵۴

  خدا بیامرزه روحش شاد

  فراز ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۲:۵۶

  سپیدرود=قهرمان

  سامیار ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۳:۲۵

  دفاعیه ای برای هاشمی رفسنجانی:
  توکلی می نویسد:
  ۱٫ بنده به شخصه، انتقادات اساسی بسیاری به جناب اقای هاشمی دارم اما، انها را دلیل بستن چشمهایم بر روی توانمندیها و ویژگی های مثبت ایشان نمیدانم
  عرصه سیاست، عرصه عشق و عاشقی و یا سیاه و سفید دیدن مطلق نیست، هیچ کس مصون از خطا نیست.
  ٢. اقای هاشمی را مردی دیده ام که عاطفه پدری را در حد اعلا دارد اما کمترین حساسیت غلط را در رابطه با فرزندانش دارد، گرچه مخالفانش، پدر خود را در اورده اند تا فرزندانش را نقطه ضعف او بدانند اما، عملکرد هاشمی در این رابطه، بینظیر بوده است فرق است بین عملکرد پدر- فرزندی و تصمیمات و عملکرد هاشمی.
  ٣. روزی که مجله فایزه را محاکمه میکردند هاشمی رییس جمهور بود، گفتند فیلم است و بسته نمیشود، بسته شد و هاشمی هم هیچ مخالفتی نکرد .
  ۴. چندی بعد، فایزه را محاکمه کردند و محکوم به زندان شد، گفتند: نمایش است و ان برادر، سردار سعید قاسمی، ریشش را گرو گذاشت و گفت اگر فایزه یک روز به زندان رفت من ریشم را از ته میتراشم!
  فایزه که یک زن بود به زندان رفت و ان سردار که یک مرد بود، یادش رفت که، “مرد است و حرفش!”.
  باز هم هاشمی دخالت نکرد و دخترش عین شش ماه حبس را سپری کرد.
  ۵. در شهر ری و در حرم حضرت عبدالعظیم، ان برادر بسیجی، فایزه را با صدای بلند، چندین بار فاحشه خواند، هاشمی گله مند شد، رهبری هم فرمودند: گاها کسانی که دلسوز انقلابند کارها و الفاظی را نباید بگویند! حضرت عباسی، اگر کسی دختر کس دیگری را فاحشه خطاب میکرد، چه اتفاقی می افتاد؟! اگر دختر من و شما را به این لقب بخوانند، ایا ساکت می‌نشینیم؟! ایا هاشمی از من و شما دست و پا بسته تر بود ولی کاری نکرد و گذشت تا، دست حریف را رو کند؟!
  ۶. در ماجرای مهدی هاشمی که عملکردش پر از خطاست، مهدی در خارج از کشور بود، گفتند بر نمیگردد، که برگشت، گفتند دستگیر نمیشود، که شد، گفتند زندان نمیرود، که رفت، انهم به حداکثر مجازات، یعنی ده سال!
  بینی و بین الله زور هاشمی به اندازه محمد رضا رحیمی نیست که عمده مدت محکومیتش را در مرخصی بوده است؟!
  ٧. خوشتان بیاید یا نیاید، رگه های حریت و ازادگی در هاشمی بسیار پر رنگ است و ظاهرا عقل بعضی ها بنا ندارد این را بفهمند!
  ٨. به راستی، اطلاعات ما از زیر و بم زندگی کدام مسؤول به اندازه هاشمی است؟؟!!!
  ٩. هاشمی در فیلم وداعش، به پسرش میگوید: از فرصت زندان استفاده کن، خودسازی کن، پخته تر و کاملتر بیرون بیا وبه مردم خدمت کن .
  ١٠. راستی، چرا علیرغم درخواست مهدی هاشمی و وکلایش، نه دادگاه را علنی برگزار کردند و نه فیلم کاملش را پخش میکنند ؟؟؟!!!
  ١١. هاشمی هیچگاه اعلام نکرد فرزندان و اطرافیانم خط قرمز من هستند و هیچگاه هم تقاضای عفو برای انان نکرد.
  ١٢. هاشمی قطعا از حکم دادگاه ناراضی است اما، هیچگاه قاعده بازی را بهم نزد و علیه نظام موضع نگرفت.
  حالا البته دلواپسان حرفهای هاشمی را تفسیر میکنند و خر مراد خودشان را پیش میبرند ( انگار انها زبان فارسی را از بقیه بهتر می‌فهمند !!!!!!!!!!!) اما هاشمی قاعده بازی را بهم نمی زند و علیه نظام موضع نمیگیرد و این دقیقا ان چیزی است که مخالفانش را دچار “جنون” ساخته است، انها منتظر بودند هاشمی اشتباه کند و خارج از قاعده بازی کند اما، او ثابت کرد که، بسیار با هوشتر از مخالفانش است.
  ١٣. در جریان محاکمه مهدی گفت: نه مداخله میکنم و نه درخواست عفو و این را به رهبری هم گفته ام و نکرد
  ١۴. این سالها، مخالفین هاشمی گفتند: حب فرزند انسان را به سقوط میکشاند و در برابر انقلاب قرار میدهد و توقع داشتند انچه برای ایت الله منتظری رخ داد تکرار شود، اما زهی خیال باطل، معلوم شد اصلا هاشمی را نشناخته اند.
  ١۵. در انتخابات ۹۲ وقتی جنتی او را به جرم پیری رد صلاحیت کرد!!! بزرگترین حرکت سیاسی عمرش را انجام داد، هیچ حرکت اضافه ای نکرد و اجازه داد حریف، خودش خودش را مات کند، نه به شورای نگهبان رفت، نه نزد رهبری شکایت برد و نه وساطت خواست، وی حریف را بدست خودش شکست داد، که نتیجه اش باخت همه جریان های اصولگرا به کسی بود که، او را نسخه برابر اصل هاشمی میدانند!
  احمد توکلی

  فراز ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۴:۱۶

  کسی از دوستان شماره یا ایمیلی از مسؤلین سایت باشگاه اگه داره,اینجا بذاره ما یه سری مشکلاتو بهتر حل کنیم..
  قشنگ یه سری بی خانواده که معلوم نیست از لای کدوم بوته ای رشد کردن,میان با نام ((…)) و با اکانت های مختلف حاشیه می سازن و خیلی زیرپوستی و زیرکانه انواع و اقسام توهینارو به سپیدرود و مردم رشت می کنن و بقیه انگار متوجه نمی شن که این آقایون واقعا دلسوز این تیم نیستن!!
  واقعا خیلی جالبه ..

  دختر سپیدرودی ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۶:۴۱

  قهرمان=سپیدرود

  فراز ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۹:۲۴

  یه نظر میاد در خصوص بی اعتنایی مسؤل سایت نسبت به افراد حاشیه سازی مثل غایبی و دارودستش , دو حالت وجود داشته باشه:
  ۱ـ مسؤل محترم,بطور کلی هیچگونه وقتی برای خوندن(حتی اجمالی) کامنت های هواداران نمی ذاره.
  ۲ـ مسؤل محترم سایت,کاملا در جریان همه ی این درگیری ها و حواشی هست و ماجرا همونطوری که باب میلشه داره به جلو میره.
  از این جهت که با کامنتای تحریک کننده و دردسر ساز گروه تقلبی غایبی و متعاقبا پاسخ های شدیدالحن سایر کاربران مخالف اون ها, پیوسته درحال بالا بردن آمار انسانی سایت هست و … .
  .
  .
  .
  .

  در خصوص حل هر دو نکته ای که گفته شد, البته راه حل هایی وجود داره دوستان:
  در مورد مشکل اول, حالا که شماره ی ارتباط با سایت بلاک هست و در دسترس کسی نیست, هرکدوم از دوستانی که ساکن رشت هستن می تونن با مراجعه ی حضوری در محل باشگاه سپیدرود,نسبت به آگاهی و اطلاع به عوامل سایت و باشگاه اقدام کنن و اعتراضشون رو نسبت به عدم برخورد با غایبی و دارودستش و سایر رقبای سپیدرود مثل ایران-ملوان و … که هدفی جز برهم زدن آرامش این تیم ندارن, ابراز کنن.
  مسلما اگه چندین نفر مختلف به باشگاه برن و اعتراض کنن, این اعتراضات بجای خوبی میرسه.
  .
  .
  و در مورد مشکل دوم ..
  اگه واقعا اینطور باشه و یه همچین نیتی پشت این رفتار مسؤلین سایت باشه, میشه با تحریم دسته جمعی این سایت و مراجعه به سایت های دیگه (مثل رود سپید و …) درس خوبی به آقایون داد.
  .
  .
  .
  .

  دوستان عزیز خواهش می کنم این کامنت منو نشر بدین و به گوش همه برسونسن تا هرکسی هرکاری از دستش برمیاد انجام بده. اینجوری خیلی زود به نتیجه می رسیم.
  .
  .
  .
  .
  ممنون.

  omid ۲۱ / ۲۱ / ۱۳۹۵  ساعت: ۲۲:۴۲

  بابایی عالی

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

سپیدرود لیگ برتری ماند: جشن بقا در رشت

امامی‌فر:‌ نمی‌توانستیم نتیجه‌ای بهتر از این تصور کنیم

پورموسوی: دوست داشتم امروز خودم بازی می‌کردم / روی چمن مصنوعی تمرین نکرده بودیم

سپیدرود رشت صفر – فولاد خوزستان صفر: تثبیت ماندگاری / ما سپیدرودیم و حالا حالاها لیگ برتر

نورمحمدی: حتی یک دقیقه از بازی را رها نمی کنیم

جنگ محبوبترین ١٣ و ٢٣ خوزستان / مبعلی- کعبی؛ دوئل دوقلوهای فولادی

هفته بیست و نهم لیگ برتر: فوتبال فانوس بقا به کدام تیم می‌رسد؟

بررسی تیم‌های سقوط‌کننده؛ جنگ و صلح در جنوب

حداقل پرداختی باشگاه سپیدرود از مرز ۵۰ درصد گذشت

باشگاه سپیدرود رشت از عاملان نشر اکاذیب شکایت می کند

امامی‌فر: دوست داریم لذت ماندگاری در لیگ برتر حاصل تلاش خودمان باشد / نیازمان به ۳ امتیاز بازی فردا مبرم است

لیگ برتر فوتبال؛ جشن صدرنشینی و جدال برای بقا در قعر جدول

کدام‌مان کم‌کاری کردیم؟

توضیحات بازیکن خونه به خونه درباره دوپینگ / میری: مواد ممنوعه داخل مکملم بود

جادوگر و سپیدرود به دنبال اولین دبل / بقاء کریمی در رشت امضاء می شود؟

حمایت از sepidroodsc در گوگل