یک گام تا تغییر ۲۰ مربی در نیم فصل!

تاریخ: ۰۵ / ۱۰ / ۹۷     ساعت: ۱۲:۵۰

اگر جواد نکونام کنار برود و یک مربی دیگر هم جای خود را از دست بدهد ۲۰ تیم لیگ برتری و دسته اولی در نیم فصل دست به تغییر در کادر فنی خود زده اند. رکوردی که حتما قابل ثبت در گینس است.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در صورتی که جواد نکونام از تیم نساجی جدا شود تغییرات در کادر فنی تیم های لیگ برتر در دور رفت به بیش از ۵۰ درصد خواهد رسید که این یک رکورد عجیب در لیگ برتر به حساب خواهد آمد و می شود گفت که کم سابقه بوده است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، در دور رفت بازی ها ۸ تیم از ۱۶ تیم شرکت کننده کادر فنی ابتدای فصل خود را تغییر دادند که این تیم ها به ترتیب حضور در جدول عبارتند از : تراکتورسازی – فولاد – پیکان – نفت مسجد سلیمان – ماشین سازی تبریز – ذوب آهن – سپیدرود رشت – استقلال خوزستان.

میزان تغییرات در کادر فنی تیم های دسته اول هم بیش از ۵۰ درصد بوده است. در بازی های این فصل دسته اول ۱۶ تیم حضور دارند که در پایان دور رفت بازی ها ۱۰ تیم دست به تغییر کادر فنی خود زده اند و جالب اینکه در برخی از تیم ها تغییرات بیش از یک بار بوده است که می شود خونه به خونه را مثال زد.

میانگین مدت زمان حضور مربیان در تیم های لیگ برتری و دسته اولی رو به کاهش است و به خیلی از مربیان حتی یک نیم فصل هم برای القای تفکرات خویش فرصت داده نمی شود و حتی برخی از تیم های لیگ برتری و دسته اولی هستند که بعد از چند هفته نتیجه گیری عذر مربی خود را می خواهند که می شود گفت این اتفاق، اتفاق خوبی نیست و بیش از آنکه به فوتبال کمک کند به فوتبال ضربه می زند.

اگر چه تغییر در کادر فنی در فوتبال اجتناب ناپذیر است و گاهی لازم است برای خروج از بحران مربی را اخراج کرد اما از قدیم گفته اند فوتبال خم رنگرزی نیست و مربی برای القای تفکرات خود نیازمند زمان و فرصت است.

بی شک یکی از علت های تغییر پی در پی مربیان تغییر سیاست های باشگاه ها است. سال های سال است که همه آرمان باشگاه ها در نتیجه گیری خلاصه می شود و حتی این مسئله سبب شده خیلی از باشگاه ها قید بازیکن سازی و سرمایه گذاری روی فوتبال پایه را بزنند.

بیشتر بخوانید

بحران در نساجی: موج استعفا / بازیکنان هم رضایت نامه می خواهند

ناکام‌های نیم فصل اول: از مجید جلالی تا مدیران سپیدرود

مدیران کم صبر یا دلالان فعال: برکناری ۱۱ سرمربی لیگ برتری در نیم فصل!

تغییر پی در پی مربیان سبب بی ثباتی در باشگاه ها و حتی رشد بازیکن سالاری می شود و موفقیت بیشتر در سایه ثبات به دست می آید.

خلاصه اینکه اوضاع این روزها اینطور است که اگر جواد نکونام کنار برود و یک مربی دیگر هم جای خود را از دست بدهد ۲۰ تیم لیگ برتری و دسته اولی در نیم فصل دست به تغییر در کادر فنی خود زده اند. رکوردی که حتما قابل ثبت در گینس است.

البته همان طور که اشاره شد خیلی از تیم ها بیش از یک بار دست به تغییر در کادر فنی خود زده اند و هم اکنون هم می شود گفت بیش از ۲۰ مربی در دور رفت بازی های لیگ برتر و دسته اول جایگاه خود را از دست دادند که این تاسف بار است.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

انتقاد علی کریمی از وضعیت فعلی فوتبال کشور

نخستین تمرین سپیدرود پس از اردوی دو هفته ای تهران

آنها که به لیگ برتر برگشتند؛ و ناگهان خانه!

پست اینستاگرامی دور از انتظار پیام صادقیان رو به کی روش!

نورمحمدی: در نیم فصل دوم هر بازی برای مان فینال است

کعبی: ایراد من فوتبالی نبود

روی خط استقلال خوزستان: انتظار داشتیم فولاد سراغ مبعلی نمی آمد / دلفی و خشتان را از دست نمی‌دهیم

استفاده از VAR در نیم فصل دوم

تیم فوتبال امید مقاومت توسط شاگردان کریمی گلباران شد

احتمال موافقت برانکو با جدایی بازیکن پرسپولیس: طاهرخانی شاگرد علی کریمی می شود؟

دو بازیکن در انتظار لیست نهایی کریمی

نظرمحمدی: دیدارهای مرحله مقدماتی حکم بازی های تدارکاتی را دارند / عدم انگیزه کافی بازیکنان مقابل عراق

شیطنت مربیان جوان سر کلاس درس!

۱۶ صندلی داغ لیگ خلیج فارس؛ از امپراتور، ژنرال، شهریار تاجادوگر و شیر ژرمن

یادداشت رادنی دیدار در سایت سپیدرود بین ۸ اثر برتر قاره آسیا – اقیانوسیه

حمایت از sepidroodsc در گوگل