جلوگیری از ورود خبرنگاران به مسابقات بانوان: قانونی که فقط در گیلان اجرا می شود

تاریخ: ۰۳ / ۱۱ / ۹۷     ساعت: ۲۱:۵۵

در حالی از حضور خبرنگاران گیلانی در بازی تیم های فوتبال و فوتسال بانوان در رشت و انزلی ممانعت به عمل آورده می شود که این اتفاق در سایر استان های کشور روی نمی دهد.

گزارش از حمیدرضا زیرک دیدار

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال و فوتسال بانوان به اوج حساسیت خود رسیده و تب فوتبال بانوان در گیلان به واسطه حضور تیم‌های گیلانی در این بازی‌ها بالا گرفته است.

تیم بانوان ملوان با میانگین حدود سه هزار هوادار در هر مسابقه خانگی، پرطرفدارترین تیم لیگ برتر فوتبال بانوان به شمار می‌آید و این تعداد هوادار در حالی در ورزشگاه حاضر می‌شود که سکوهای ورزشگاه تختی انزلی در دست مرمت بوده و تقریبا جایی برای نشستن پیدا نمی‌شود.

بازگشت ملوانان پس از دو سال به سطح نخست فوتبال کشور و حضور پرتعداد هواداران این تیم موجب شده است که توجه اغلب رسانه‌های کشوری به این تیم جلب شود و خواهان پوشش خبری و تصویری بازی‌های خانگی این تیم از سوی خبرنگاران و عکاسان شوند، اتفاقی که به دلیل عدم اجازه ورود خبرنگاران مرد به ورزشگاه روی نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید:

تیم فوتسال بانوان سپیدرود گرفتار بی پولی و بی توجهی

حضور مدیرعامل سپیدرود به جای تبریز در مسابقه بانوان!

شوخی روز: کسر امتیاز سپیدرود به خاطر ۹ میلیون بدهی فوتسال بانوان!؟

مسؤلان حراست ورزشگاه دلیل عدم اجازه به عکاسان و فیلم‌برداران مرد را دستورالعمل وزارت ورزش می‌دانند‌ و نکته مهم این است که این ابلاغیه فقط در گیلان جنبه اجرایی دارد و در سایر استان‌ها نظیر تهران، کردستان، اصفهان و کرمان رعایت نمی‌شود.

خبرنگاران و عکاسان مرد در استان‌های دیگر به راحتی بازی تیم‌های بانوان در فوتبال و فوتسال را پوشش می‌دهند و این سیاست دوگانه وزارت ورزش موجب دلخوری عکاسان، فیلم‌برداران و خبرنگاران گیلانی شده است.

پیش ‌از این در فوتسال بانوان نیز شاهد سیاست‌های این‌چنینی بوده‌ایم و عکاسان مرد در استان گیلان اجازه عکاسی از دیدارهای تیم فوتسال شهرداری رشت را نداشتند و باز هم در سایر استان ها‌ عکاسان مرد مشکلی برای ثبت تصاویر در بازی‌های رسمی را نداشتند.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به نامه وزارت ورزش و جوانان کشور اظهار کرد: هیچ مردی حق حضور در بازی تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان در سراسر کشور را ندارد و حراست ورزشگاه تختی انزلی بر طبق قانون عمل می‌کند.

سعید علیپور با اذعان به حضور پرشور هواداران ملوان در بازی‌های‌ خانگی این تیم افزود: ملوان پرطرفدارترین تیم در لیگ فوتبال بانوان کشورمان است و به همین دلیل رسانه‌ها علاقه خاصی به پوشش اخبار این تیم دارند.

مسئول روابط عمومی هیئت فوتبال گیلان نیز با اشاره به ممنوعیت حضور مردان در بازی تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان گفت: طبق نامه‌ای‌که از طرف وزارت ورزش و جوانان کشور به هیئت فوتبال استان گیلان ارسال‌ شده است، هیچ یک از خبرنگاران، عکاسان و فیلم‌برداران مرد حق حضور در بازی تیم‌های بانوان را ندارند.

علیرضا وهابی نیز با اعلام اینکه قانون مربوطه برای همه استان‌های کشور  یکسان است افزود: شنیده‌ایم در برخی شهرها این قانون رعایت نمی‌شود و عکاسان مرد به‌راحتی در مسابقات فوتبال و فوتسال بانوان حضور پیدا می‌کنند.

سرپرست تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی نیز با اشاره به اینکه حضور مردان در بازی‌های تیم بانوان ملوان در انزلی ممنوع است اظهار داشت: در شهرهای دیگر اما حضور مردان در ورزشگاه آزاد است و در ارومیه، تهران و اصفهان، خانواده‌ها به راحتی کنار هم می‌نشینند و بازی را تماشا می‌کنند.

مینا جعفرزاده با بیان اینکه حتی مأموران نیروی انتظامی نیز در محوطه ورزشگاه انزلی حاضر نمی‌شوند گفت: هیچ یک از عکاسان، فیلم‌برداران و خبرنگاران مرد حق ندارند در بازی‌های تیم بانوان ملوان حضور پیدا کنند و این کار، اطلاع‌رسانی از تیم ملوان را سخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در اصفهان پیش از آغاز مسابقه، مربی مرد وظیفه گرم کردن بازیکنان را بر عهده داشت افزود: قانون ممنوعیت حضور مردان در بازی‌های تیم بانوان فقط در انزلی اجرا می‌شود و اینکه چرا در سایر شهرها این قانون اجرا نمی‌شود برایمان جای سؤال دارد.

سرمربی تیم فوتسال شهرداری رشت نیز با اشاره به حضور عکاسان مرد در شهرهای نظیر اصفهان، تهران و حتی فرخ شهر اعلام کرد: برایمان عجیب است که در شهرهایی نظیر فرخ شهر در استان کردستان که به تازگی به سطح نخست فوتبال کشور راه یافته است عکاسان مرد به‌ آسانی در سالن حاضر می‌شوند ولی در رشت از حضور عکاسان ممانعت به عمل ‌آورده می‌شود.

معصومه جهانچی با اذعان به اینکه گیلانی‌ها از فرهنگ بالایی برخوردار هستند افزود: در بسیاری از بازی‌های تیم فوتسال شهرداری رشت، هیچ عکاسی در سالن حاضر نبود و این موضوع دلسردی بازیکنان را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه حجاب بازیکنان در سالن مسابقه مورد تائید نهادهای نظارتی است گفت: حتی مدیرفنی تیم مان نیز نمی‌توانست در سالن بازی ها‌ حاضر شود و عدم پوشش تصویری بازی‌های تیم‌مان باعث می‌شود که اسپانسرها رغبت چندانی برای ورود به فوتسال بانوان نداشته باشند.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل