خداحافظی کعبی؛ آخرین بازمانده جام جهانی ۲۰۰۶

تاریخ: ۲۷ / ۰۹ / ۹۷     ساعت: ۰۳:۲۵

مدال

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – حسین کعبی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران که طی سال‌های اخیر در عضویت سپیدرود رشت بود امروز رسما از دنیای فوتبال خداحافظی کرد تا یکی دیگر از بازیکنان پرسابقه فوتبال ایران از از دنیای فوتبال کناره‌گیری کرده باشد.

حسین کعبی که به گفته خودش متولد یک مهر ۶۴ بوده فوتبال خود را با استقلال اهواز در رده‌های پایه آغاز کرد و بعدها در فولاد وینگو بگوویچ در لیگ برتر درخشید.

کعبی خیلی زود در ترکیب اصلی فولاد جا افتاد و البته خیلی سریع نیز به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۰۴ چین بود. کعبی پس از دو فصل حضور در فولاد و درخشش با پیراهن این تیم و صد البته در تیم ملی، راهی قطر شد تا یک فصل برای السد قطر بازی کند.

وی سک سال پس از حضور در قطر، به ایران بازگشت و بار دیگر با پیراهن فولاد به میدان رفت. کعبی پس از یک فصل بازی برای فولاد و پس از درخشش در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، راهی الامارات در لیگ فوتبال این کشور شد و چند ماه پس از حضور در این تیم، برای نخستین بار به عضویت پرسپولیس درآمد و بازی‌های خوبی از خود به نمایش گذاشت.

چند ماه پس از حضور در پرسپولیس، کعبی راهی فوتبال انگلیس شد و برای لسترسیتی در چمپیونشیپ به میدان رفت. حضور کعبی در انگلیس چندان موفق نبود چرا که با توجه به قامت کوتاه و مشکل در یادگیری زبان، وی هیچ‌گاه نتوانست در فوتبال فیزیکی انگلیس پتانسیل بالای خود را ارائه کند. در نیمه دوم فصل ۸۶، کعبی به پرسپولیس بازگشت و همراه با این تیم قهرمان لیگ برتر ایران شد.

پس از قهرمانی با پرسپولیس، کعبی از پرسپولیس جدا شد و به سایپا پیوست. پس از یک فصل حضور در سایپا، وی راهی استیل‌آذین شد و دو فصل نیز با پیراهن این تیم در لیگ برتر به میدان رفت. طی این مدت کعبی در تیم‌ ملی تحت هدایت سرمربیانی برانکو ایوانکوویچ، امیر قلعه‌نویی، علی دایی و افشین قطبی به میدان رفت و ۹۰بار پیراهن تیم ملی ایران را برتن کرد.

وی آخرین بار زمانی که عضو استیل آذین بود (دی ماه ۸۸) پیراهن تیم ملی را در بازی با سنگاپور بر تن کرد. وی بعدها هم در اوایل دوران حضور کی‌روش در ایران به تیم ملی دعوت شد اما هیچ گاه به میدان به نرفت. کعبی تابستان سال ۹۰ به عضویت راه‌آهن تهران درآمد و تا بار دیگر شاگرد علی دایی شود.

وی یک فصل و نیم را نیز در این تیم سپری کرد. کعبی در زمستان ۹۱ پس از مدت‌ها به فوتبال خوزستان بازگشت و چند ماهی پیراهن صنعت نفت را پوشید و در فصل ۹۲ عضو استقلال خوزستان بود.

پس از جدایی از استقلال خوزستان در در سال ۹۳، کعبی دو سال از فوتبال به دور بود تا اینکه با صعود سپیدرود به لیگ یک، وی به عضویت این تیم درآمد و همراه با این تیم سرخ‌پوش به لیگ برتر صعود کرد.

در دو فصل گذشته هم کعبی با پیراهن این تیم به میدان رفته بود، هر چند وی در تابستان سال جاری تا آستانه جدایی از این تیم پیش رفت با این حال با جدایی خداداد عزیزی، وی در رشت ماندگار شد و در ۸ بازی نیم‌فصل اول نیز برای این تیم به میدان رفت.

با این حال مصدومیت شدید در هفته چهاردهم و در بازی با سپیدرود سبب شد تا وی مدت ها شرایط بازی برای سپیدرود نداشته باشد و امروز نیز رسما اعلام شد که حسین کعبی از دنیای فوتبال خداحافظی کرده و مقرر شده به کادر فنی سپیدرود اضافه شود.

کعبی آخرین عضو اصلی تیم ملی ایران در جام ملت‌های ۲۰۰۴ چین بود که از فوتبال خداحافظی کرده است. او در دوران حضور خود در فوتبال ملی و باشگاهی، خاطرات خوش زیادی را برای اهالی فوتبال به جای گذاشته و فوتبال‌دوستان ایرانی هیچ گاه درخشش او در بازی ایران و کره جنوبی در جام ملت‌های ۲۰۰۴ و نبردهای جانانانه او مقابل ستارگان پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۶ را از خاطر نخواهند برد.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل