در گیلان چه خبر است؟ / ورزشگاه نگویید، بگویید انبار آهن!

تاریخ: ۲۳ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۰۲:۴۹

ایران ورزشی / سینا معتدل

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – درحالی که حدود یک سال از تخریب سکوهای اصلی استادیوم های عضدی رشت و تختی انزلی می گذرد اما هنوز هیچگونه پیشرفت عمرانی در این سکوها دیده نمی شود.

همواره تیم های گیلانی از پشتوانه هواداری خوبی برخوردار بوده اند و سکوها به عنوان یکی از عوامل اصلی نتیجه گیری این تیم ها محسوب می شوند. موضوعی که در چند فصل اخیر تیم های گیلانی از استفاده همه جانبه این عامل موثر محروم هستند.

حال در رشت استادیوم سردار جنگل وجود دارد که به دلیل دور بودن از شهر و عدم وجود راه دسترسی مناسب با استقبال کمتری مواجه می‌شود که اگر این دیدارها در استادیوم مرکزی رشت -عضدی- برگزار می شد قطعا با استقبال بیشتری روبررو بود.

فارغ از موضوع نتیجه گیری این تیم ها، تعلل مسئولین ورزش گیلان از جمله مسعود رهنما در دوره گذشته و بخشی مدیرکل جدید ورزش و جوانان گیلان در پیگیری این موضوع قابل تامل است.

لازم به ذکر است بخشی در دوره مدیریت مسعود رهنما اگرچه به عنوان معاون ورزشی ایشان فعالیت می کرد، مسئولیت مستقیم بهسازی استادیوم های گیلان را نیز برعهده داشت.

ورزشگاه عضدی تا چندی پیش همچون انبار آهنی به نظر می رسید که سالیان سال بازی در آن برگزار نشده بود. به تازگی مسئولین به فکر جمع آوری بقایای سکو‌های قبلی افتاده‌اند. در انزلی نیز هیچگونه پیشرفت فیزیکی در سکوهای روبرو جایگاه رخ نداده است.

در همین زمینه یکی از نمایندگان رشت در مجلس اعلام کرد: اداره کل ورزش و جوانان حتی درخواست کمک هم برای ما ارسال نکرده است.

متاسفانه کسی هم از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان پاسخگوی سوالات ما در این خصوص نیست. همچنین باشگاه داماش اعلام کرده است که اداره کل ورزش و جوانان گیلان از انجام تنها درخواست باشگاه داماش که همان ترمیم چمن عضدی بوده، امتناع ورزیده است.

با شرایط فوق به نظر می رسد تیم های گیلانی تا چند سال آینده از حمایت همه جانبه هواداران شان محروم خواهند بود.

بازسازی سریع ورزشگاه آزادی برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا نشان می دهد که فقط وقتی مسئولین حاضر به اجرای سریع و دقیق یک پروژه هستند که اصرار نهادهای خارجی وجود داشته باشد، وگرنه سرنوشت همین است که برای ورزشگاه های خاطره انگیز گیلان رقم خورده است.

ورزش گیلان سالهای سال با مشکلات بزرگ در اماکن ورزشی مواجه است و مدیران ورزش گیلان هرگز به زیرساخت ها توجه نکرده اند. حتی استادیوم سردار جنگل رشت که در دهه اخیر به بهره برداری رسیده، همواره با مشکلات اساسی مواجه بوده و هرگز مورد نگهداری اصولی قرار نگرفته و بازسازی‌ و زیباسازی اش نیز فقط سرپوش موقت بر مشکلات اساسی اش بوده.

ورزش گیلان که تیم هایش همیشه با بحران های اقتصادی مواجه اند و از بودجه های دولتی هم بهره نمی برند، دست کم بودجه‌ برای زیرساخت ها هم ندارد.

    LFC1892 ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۷  ساعت: ۰۰:۴۳

    دارن آپولو هوا میکنن اخه !!!!! سپیدرود میتونه یقه تیمای بزرگو توی قلعه عضدی بگیره

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

بخش دوم گزارش تصویری حبرگزاری فارس از دیدار سپیدرود – پرسپولیس

کدام تیم در فوتبال باشگاهی تهاجمی تر است؟

پیروزی سپیدرود در آخرین دیدار سال ۹۷

دست نشان: سپیدرود متفاوتی درسال ۹۸ خواهید دید

گزارش تصویری خبرگزاری فارس: سپیدرود در آستانه سقوط به لیگ یک

نوروز ۱۳۹۸ شاد باش باد

جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال ایران در پایان سال ۹۷

سپیدرود، قعرنشین با جادوگر / مدیران نفت مسجد سلیمان وعده هاشان را عملی کردند

چالشی که لیگ برتر فوتبال را ۱۴ تیمی می کند!

جدول کلین‌شیت لیگ برتر تا پایان هفته بیستم و دوم؛ پیشتازی استقلال ادامه دارد

گزارش تصویری خبرگزاری میزان از دیدار پرسپولیس و سپیدرود رشت

بررسی واگذاری باشگاه سپیدرود رشت: کلاهی که بر سر علی کریمی رفت

شایان مصلح در گفت و گو با کیهان ورزشی: کاشف من علی نظرمحمدی بود / فوتبال، ارزش آن را ندارد که بخواهم به کسی توهین کنم

گزارش تصویری سایت نود / سپیدرود ۱ – ۳ پرسپولیس

نگاه روز – رستم از شاهنومه رفت

حمایت از sepidroodsc در گوگل