در گیلان چه خبر است؟ / ورزشگاه نگویید، بگویید انبار آهن!

تاریخ: ۲۳ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۰۲:۴۹

ایران ورزشی / سینا معتدل

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – درحالی که حدود یک سال از تخریب سکوهای اصلی استادیوم های عضدی رشت و تختی انزلی می گذرد اما هنوز هیچگونه پیشرفت عمرانی در این سکوها دیده نمی شود.

همواره تیم های گیلانی از پشتوانه هواداری خوبی برخوردار بوده اند و سکوها به عنوان یکی از عوامل اصلی نتیجه گیری این تیم ها محسوب می شوند. موضوعی که در چند فصل اخیر تیم های گیلانی از استفاده همه جانبه این عامل موثر محروم هستند.

حال در رشت استادیوم سردار جنگل وجود دارد که به دلیل دور بودن از شهر و عدم وجود راه دسترسی مناسب با استقبال کمتری مواجه می‌شود که اگر این دیدارها در استادیوم مرکزی رشت -عضدی- برگزار می شد قطعا با استقبال بیشتری روبررو بود.

فارغ از موضوع نتیجه گیری این تیم ها، تعلل مسئولین ورزش گیلان از جمله مسعود رهنما در دوره گذشته و بخشی مدیرکل جدید ورزش و جوانان گیلان در پیگیری این موضوع قابل تامل است.

لازم به ذکر است بخشی در دوره مدیریت مسعود رهنما اگرچه به عنوان معاون ورزشی ایشان فعالیت می کرد، مسئولیت مستقیم بهسازی استادیوم های گیلان را نیز برعهده داشت.

ورزشگاه عضدی تا چندی پیش همچون انبار آهنی به نظر می رسید که سالیان سال بازی در آن برگزار نشده بود. به تازگی مسئولین به فکر جمع آوری بقایای سکو‌های قبلی افتاده‌اند. در انزلی نیز هیچگونه پیشرفت فیزیکی در سکوهای روبرو جایگاه رخ نداده است.

در همین زمینه یکی از نمایندگان رشت در مجلس اعلام کرد: اداره کل ورزش و جوانان حتی درخواست کمک هم برای ما ارسال نکرده است.

متاسفانه کسی هم از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان پاسخگوی سوالات ما در این خصوص نیست. همچنین باشگاه داماش اعلام کرده است که اداره کل ورزش و جوانان گیلان از انجام تنها درخواست باشگاه داماش که همان ترمیم چمن عضدی بوده، امتناع ورزیده است.

با شرایط فوق به نظر می رسد تیم های گیلانی تا چند سال آینده از حمایت همه جانبه هواداران شان محروم خواهند بود.

بازسازی سریع ورزشگاه آزادی برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا نشان می دهد که فقط وقتی مسئولین حاضر به اجرای سریع و دقیق یک پروژه هستند که اصرار نهادهای خارجی وجود داشته باشد، وگرنه سرنوشت همین است که برای ورزشگاه های خاطره انگیز گیلان رقم خورده است.

ورزش گیلان سالهای سال با مشکلات بزرگ در اماکن ورزشی مواجه است و مدیران ورزش گیلان هرگز به زیرساخت ها توجه نکرده اند. حتی استادیوم سردار جنگل رشت که در دهه اخیر به بهره برداری رسیده، همواره با مشکلات اساسی مواجه بوده و هرگز مورد نگهداری اصولی قرار نگرفته و بازسازی‌ و زیباسازی اش نیز فقط سرپوش موقت بر مشکلات اساسی اش بوده.

ورزش گیلان که تیم هایش همیشه با بحران های اقتصادی مواجه اند و از بودجه های دولتی هم بهره نمی برند، دست کم بودجه‌ برای زیرساخت ها هم ندارد.

    LFC1892 ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۷  ساعت: ۰۰:۴۳

    دارن آپولو هوا میکنن اخه !!!!! سپیدرود میتونه یقه تیمای بزرگو توی قلعه عضدی بگیره

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

انتقاد علی کریمی از وضعیت فعلی فوتبال کشور

نخستین تمرین سپیدرود پس از اردوی دو هفته ای تهران

آنها که به لیگ برتر برگشتند؛ و ناگهان خانه!

پست اینستاگرامی دور از انتظار پیام صادقیان رو به کی روش!

نورمحمدی: در نیم فصل دوم هر بازی برای مان فینال است

کعبی: ایراد من فوتبالی نبود

روی خط استقلال خوزستان: انتظار داشتیم فولاد سراغ مبعلی نمی آمد / دلفی و خشتان را از دست نمی‌دهیم

استفاده از VAR در نیم فصل دوم

تیم فوتبال امید مقاومت توسط شاگردان کریمی گلباران شد

احتمال موافقت برانکو با جدایی بازیکن پرسپولیس: طاهرخانی شاگرد علی کریمی می شود؟

دو بازیکن در انتظار لیست نهایی کریمی

نظرمحمدی: دیدارهای مرحله مقدماتی حکم بازی های تدارکاتی را دارند / عدم انگیزه کافی بازیکنان مقابل عراق

شیطنت مربیان جوان سر کلاس درس!

۱۶ صندلی داغ لیگ خلیج فارس؛ از امپراتور، ژنرال، شهریار تاجادوگر و شیر ژرمن

یادداشت رادنی دیدار در سایت سپیدرود بین ۸ اثر برتر قاره آسیا – اقیانوسیه

حمایت از sepidroodsc در گوگل