دل نوشته ای از سر درد: بذر نا امیدی نکاریم!

تاریخ: ۲۰ / ۰۵ / ۹۶     ساعت: ۰۳:۳۲

مهندس کیوان بهمنش

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود

باختیم !

آری باختیم و بد هم باختیم!

به شخصه نه متعجب شدم و نه ناراحت!

چرا که شیرینی تماشای حضور تیم محبوب شهرم در لیگ برتر که بدون تعارف تا همین سه چهار ماه ماضی رویای مان بود برایم از هر پیروزی لذت بخش تر است و چون می دانم اگر پای تیم خویش بمانیم و اسیر احساسات و هیجانات واقعی و یا کاذب و ساختگی نشویم هنوز فرصت های نابی داریم برای جبران ….

اما امروز نوشته هایی را دیدم که واقعا متعجبم ساخت.

برای من برخی رفتارها تعجب آور و بهت آور است جبهه گیری ها را درک نمی کنم!

برای من این همه کینه توزی از تیم سپیدرود غیر قابل فهم و درک است!

باختیم که باختیم!

ولی دوستان فکر نمی کنید که داریم بازی را به خودمان می بازیم؟

متعجبم از این همه بذر ناامیدی کاشتن و انرژی منفی دادن است!

باور کنید سه بازی اول برای ناامید شدن و این همه انرژی منفی بسیار بسیار زود است!

کجا رفت این همه امید و عشقی که به سپیدرود داشتیم!؟

ظرفیت عشق مان فقط برای سه بازی بود!؟

ما به اپیدمی کشتن رویاهای مان دچار شده ایم و این یک مرض بسیار بسیار خطرناک است.

نا امیدی یا دلسرد شدن ذهن از رویا‌پردازی، یکی از مهم‌ترین مشکلات روانیست که امروزه با وجود همه‌ی پیشرفت‌های بشر، با آن رو به رو هستیم.

و باید نیک بدانیم که؛

ناامیدی نسبت به هر موضوعی، در وهله اول به علت عدم شناخت از خود و احساس خود‌کم‌‌بینی به‌وجود می‌آید!

بسم الله

این گوی و این میدان!

اگر خود را ،

شهر خود را ،

مردمان خود را ،

تاب و توان خود را نمی شناسید و خود را،

شهر خود را ،

مردمان خود را ،

تاب و توان خود را کم می پندارید پس ناامید شوید و به نشر و بازنشر نا امیدی ادامه دهید تا بازگردیم به همان به قول رادنی دیدار فراموشخانه!

اگر جای علی اقای نظر محمدی بودم!

علی عزیز من اگر جای تو بودم به محض اینکه پایم به رشت می رسید، مستقیم می رفتم شهر کتاب و از طبقه دوم آن سمت چپ بخش کتاب های روانشناسی می رفتم سراغ کتاب ناب (امیدواری در عصر استرس و اضطراب) نوشته آنتونی شولی را بر می داشتم و پول آن را به صندوق می پرداختم و مستقیم به خانه بر می گشتم و خود را بر روی کاناپه ولو می نمودم و….و مستقیم میرفتم به بخش سیزدهم این کتاب یعنی (غلبه بر ناامیدی: از تاریکی رها شوید)

چرا !؟

به این دلیل که ؛

در این بخش نویسنده این کتاب بیان می‌کند که ناامیدی ۹ شکل دارد، که هر کدام با برآورده نشدن یا قطع یکی (یا بیش‌تر از یکی) از نیازهای پایه‌ای دربردارنده‌ی امید مرتبط است.

این نیازها عبارتند از:

وابستگی،

توانایی

و بقا.

مؤلف این کتاب در این بخش به زبان ساده به بیان سه شکل از ناامیدی می‌پردازد که درنتیجه‌ی عدم کارکرد یکی از این سه نیاز یا سیستم محرک انسان به‌وجود می‌آید:

خودباختگی،

بی‌کفایتی

و محکوم شدن به فنا.

نکته مهمی که علی آقای نظر محمدی باید از مطالعه این بخش (تاکید می کنم فقط این بخشو نه کل کتاب) کشف و درک نماید این است:

برای غلبه بر ناامیدی، ابتدا او باید بداند با کدامیک از انواع ناامیدی مواجه هست!؟

آیا او خودباخته است ؟

آیا او بی کفایت است؟

و آیا او محکوم به فناست!؟

نویسنده این کتاب، در بخش سیزده مورد بحث ما، برای هر یک از اشکال سه گانه ناامیدی، نوعی درمان ترکیبیِ ذهنی، بدنی و روحی معرفی کرده که شامل؛

از نو ساختن افکار،

تمرینات روحی خاص

و دسترسی به نوع صحیحی از رابطه‌ی امید بخش است.

با شناختی که از علی اقای نظرمحمدی دارم و نیز اذعان به اشتباهات فراوانی که در این مدت نموده است، یقین دارم او تاب و توان جبران این نتایج بد را دارد ….

  رامین ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۰:۱۸

  خیلی زیبا ومنطقی گفتید
  من فقط از مسولین سوال دارم مدتی که تیم از لیگ یک صعود کرد چطور خریدار خوب نداشتیم و تیم واگذار نشد عقل و منطق من میگه هیچ چیزی به غیر از منافع خود دوستان نمیتونست جلوی واگذاری تیمو بگیره حالا نشد نتونستیم بازیکنان درجه یک بخریم اینم نتیجه جلوی شش قدم به تیرک زدن محوطه جریمه توپ و به راحتی از دست دادن اشتباه مکرر دفاع نداشتن هافبک طراح ..خیلی جالب هستش هافبک دفاعی ما میلی به توپ گرفتن از دفاع نداره چون فشار روشه جون تیم استرس داره ولی باید قبول کرد رو خط موندن روانخواه خیلی بهتر از علی اقا بود و ما نیمه اول خیلی خوب بودیم میتونستیم برنده میدان باشیم نشد…مسولین بازم عرض میکنم لطفا جایگاه روبرو تمومش کنید تا هواداران بیان واز تیمشون حمایت کنن
  ما تا اخرین لحضه از تیم شهرمون حمایت میکنیم نیمومدیم که زود هم بریم
  شما رو بخدا به فکر ابروی شهرمون باشیم واسه این تیم فریادها که نزدن اشکها که نریختن بازم حمایت بازم حمایت

  وحید ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۰:۵۱

  موافقم. متاسفونه کینه ورزان اشاره نمی کنند بازی امروز سپیدرود خوب بود. پس تراکتور با آن همه امکانات صفر امتیاز است باید چه کرد.
  باید مدتی به مربی فرصت داد چون تیم روند رو به بهبود دارد

  فرهاد ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۱:۰۱

  درود
  متاسفانه مردم ما خیلی سریع تصمیم می گیرند ان هم نه از روی عقل و منطق بلکه از روی حب و بغض، از روی احساسات، نه واقعی بلکه کاذب، یک نفر را با شعارهای الکی به عرش اعلاء می برند بعدش یهویی از آن بالا پرتش می کنند پایین!!
  قبل از اینکه به فوتبال بپردازیم باید عاقل شویم نه به آن شعاری توخالی آسیایی شدن نه به این هجمه های وحشتناک. بیش از چهل سال است هوادار سپیدرود هستم اما هیچگاه قضاوتهای من خارج از چارچوب منطق نبود.
  اینهایی که اینهمه بد و بیراه در فضاهای مجازی به تیم گفتند باور کنید هیچکدامشان اساسا” نمی دانند در این تیم چه می گذرد اما با صراحت توهین می کنند، فاز منفی می دهند و بذر ناامیدی می کارند.
  سپیدرود امکاناتی ندارد که شما اینقدر متوقع هستید
  سپیدورد فقط سه چیز دارد یک اسم دارد، یک هویت و تعداد زیادی هوادار، همین!!
  غیر از این هیچ ندارد، نه مالک دارد، نه مدیر دارد، نه پول دارد، نه تشکیلات و ساختار دارد، نه یک زمین تمرین دارد و نه حتی یک ساختمان اداری دارد. شما اگر در سطح شهر بگردید دنبال مکان و ساختمان سپیدرود قطعا” جایی را با این اسم پیدا نخواهید کرد.
  سپیدرود قربانی فوتبال دولتی و نفتی ایران است و متاسفانه عوام جامعه متوجه نیستند که تیمی با این شرایط فقط نیاز به حمایت دارد. همین
  فقط حمایت است که می تواند تیم را به بقاء و موفقیت در لیگ برتر امیدوار کند نه چیز دیگری
  ما را با پارس جنوبی جم و سایر تیمهای لیگ برتری مقایسه نکنید!!
  اولا” جم تازه شهرستان شده با جمعیتی بیست هزار نفره، استادیومی دارد با گنجایش پانزده هزار نفر!
  ما شهری هستیم با قدمت و مدنیتی 500 ساله و جمعیت 700 هزار نفره، استادیومی داریم دوازده هزار نفره که آنهم با درایت مسئولین با تدبیر! تبدیل شده به شش هزار نفره!! حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!!
  چه می خواهید؟ سپیدرود از ابتدا بازیها را پشت سر هم ببرد؟!! زهی خیال باطل! پس تکلیف تیمهایی نظیر تراکتور، سپاهان، ذوب آهن، فولاد اهواز، استقلال و پرسپولیس، سایپا و پیکان، صنعت نفت آبادان که اینهمه برنامه ریزی کردند چه می شود؟!!
  بیاییم رفتار فوتبالی خود را تعدیل کنیم و اینهمه جو گیر نشویم و فاز منفی ندهیم.
  تیم نیاز به حمایت دارد، نیاز به کارشناس ندارد
  به امید موفقیت تیم صد در صد مردمی سپیدرود

  محب ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۲:۰۴

  فرهاد ابوی سلام . این که خیلی روحیه داری خوشم میاد شما یه هوادار واقعی هستی ولی تحلیل هایت یک جانبه ویکسوست .
  فرهاد خان شهر جم طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، ۷۰٬۰۵۱ نفر جمعیت دارد ولی حرفتون درسته که ما چرا ضعیفیم .
  فرهاد خان باندیازی و رفیق بازی و زیرپاکشی مشکل همه مونه
  فرهادخان انتقادات حقه ولی قبول دارم تخریب نباس بشه
  این مشکلاتو ما توی انزلی و ملوان هم داریم چاره ای نیست
  سپیدرود خداییش تیم خوبیه ولی باور کنین سطح لیگ برتر خیلی بالاست با این وضع نمیشه دوام آورد .
  نباید عجله کرد ولی نباید هیچ کاری نکرد
  شانس اسانسوری شدن شما فرهادجون زیاده

  محمد-نرم افزار ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۲:۲۸

  باختیم که باختیم. ظرفیت ما همینه. داشته های ما همینه. سرمایه ما همینه، سرمربی ما همینه. بازیکنای ما هم همینن…
  نه پول داریم، نه امکانات نه بازیکن. مه مسئول، نه صاحب، پس نباید انتظار معجزه داشته بشیم.
  بازی برده را به نفت بحران زده می بازیم. بازی دوم را به میهمان واگذار می کنیم. در بازی سوم هم با اینکه انصافا بهتر از حریف بودیم و حداقل باید مساوی میشدیم، اما باختیم.
  حالا که چی؟ سرمربی رو عوض کنیم؟ بازیکن ها رو عوض کنیم؟ پول که نداریم. پس بهتر است غرغر نکنیم. خوش باشیم با همین تیم. امیدوار باشیم. به دوستانمون هم بگیم امیدوار باشن. به اونها هم گوشزد کنیم انرژی منفی ندن. می دونم تحمل باخت سخته و اعصابمون خرد شده. می دونم دوست داریم حال بدخواهانی که از باخت تیم ما خوشحال میشن رو بگیریم، ولی بدونیم که نظرمحمدی و بازیکن ها فشار عصبی بیشتری رو دارن تحمل می کنن. اگه نظرمحمدی سکته نکنه شانس آوردیم.
  همین است که هست. باختیم که باختیم. پول که نداریم تا به دنبال راه حل جدید باشیم. پس با همین وضعیت جلو میریم و بازی به بازی بهتر میشیم.
  به نظر من کسانی که میان کامنتهای بد و ناامیدکننده میذارن، انزلی چی هستن. تمام مشکلات وب سایت ما از آقای دیدار (ادمین محترم) نشئت میگیره که بدون خوندن کامنت ها یا بدون ممیزی کردن اونها، اجازه انتظار بهشون میده. بعد یه سری انزلی چی بیکار و آویزون میان اینجا و هر چرت و پرتی دلشون میخواد مینویسن. حالا برو تو سایت این ملوان لیگ یکی، ببین چه جوری کامنت ها رو فیلتر میکنن. آقای دیدار بدجور از دستت ناراحتم. هرچند که برات مهم نیست.

  آرمان ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۳:۴۵

  بنویسی ، عده ای می گویند طرفدار روزهای سخت تیمت نیستی ، ننویسی ، آدم دق می کنه ، دیشب با وجود خستگی مفرط ، ساعت 2 بامداد خوابیدم ، 6 صبح بیدار شدم ، شاید خیلی از شما بدتر از من بودید
  درست است همه تقصیرها را نباید بر گردن علی عزیز انداخت ، یازیکنی که 7 متر دروازه خالی رو به تیرمی زنه !!!، مهاجمی که تک به تک با دروازبان را در داخل محوطه جریمه ، توپ ازش عقب می افتد ، هافبک تعویضی که در برابر تبم در حد محلات تبریزی ، بدون شارژ بازیکن حریف به زمین می خوره یعنی از لحاظ قوای بدنی تعطیله !!! بازیکنی که آمار کارت زرد و پنالتی دادنش رکورد گینس رو شکسته !!! و. . . علی نظر محمدی مسلماً در این موارد مقصر نیست ، اما ضمن احترام به این عزیز دوست داشتنی ، بعنوان یک نظر شخصی باید عرض کنم کنار گذاشتن تعدادی از بازیکنان از سوی باشگاه اشتباه محض بود ،
  عملاً ارتباط بین خط هافبک سپیدرود و خط حمله قطع می باشد ، هیچگونه تغذیه ای از سوی هافبک ها انجام نمی گیرد ، اگر هم بگیرد . . .
  منظورم بکارگیری محدرضا مهدوی عزیز نیست اما حضور 30 دقیقه ای این بازیکن بزرگ به کل بازی هافبک های حال حاضر سپیدرود می ارزه
  در هر حال مسولین باشگاه باید یک فکر اساسی در قبال این تیم نمایند ، از آقای کارشناس بازیهای استقلال ، امید روانخواه هم که چیزی ندیدیم ، بهتر است ایشان در مورد تیم مورد علاقه اشان اظهارات قهوه خانه ای انجام دهند
  مسولین باید دریابند که نظر محمدی تنهاست ، با این بازیکنان و این کادر فنی ، تلاش و دور باطل خواهیم زد .
  از تصمیم درست آقای نظر محمدی جهت استفاده از ایمان صادقی تشکر می نمایم ، از زحمات حسین های ابراهیمی و کعبی سپاسگزارم ، بیش از همه از هواداران حاضر در ورزشگاه ممنونم که مثل همیشه عالی ترین بودند. درود و هزاران مرحبا

  سینا ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۷:۱۳

  این اقاسینا برا خودش حرف می زنه علی آقا چه بخواهیم و چه نخواهیم همه کاره تیمه و بد وخوبش هم به ایشون مربوطه . همه باشگاه ها مشکل دارن مشکل سپیدرود هم انقدر شور نیست برادر وضع ما از نفت تهران بهتره از سیاه جامگان بهتره از استقلال اهواز بهتره . تیم ما مشکل فنی داره اتفاقا روانخواه نقطه اصلی تیمه باسواده ادم ارومی است . شما نمیتونید با علی عشوری زاد که خیلی هم دوستش دارم در لیگ برتر دوام بیاری . اینجا نمیشه رفیق بازی کرد . الانم من مشکل را باشگاه میدونم که ساکته و بی خیالن و کاری نمیکنن . رهنما و الماسخاله الان چه نظری نسبت به تیم دارن اگر بفکر نباشن مشکل خواهیم داشت

  قرمزته ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۸:۴۰

  ما سه بازی اول را با چه تیمهایی داشتیم شاید راحتترین بازیها با این سه تیم بود همین بازی دیروز با گسترش که دوستان اشاره میکنند بهترین بازی ما بود . ایا دو بازی اول گسترش را هم دیده اید . گسترش داغان ترین تیم لیگ برتر در این سه هفته اول بوده . به نظرم هنوز هم دیر نشده تا هفته هشتم فرصت داریم با 2 برد داخل خانه مقابل پیکان و نفت ابادان میتوانیم به لیگ برگردیم اما اگر نشد و ما تا هفته هشتم نتیجه ای نگرفتیم کار بسیار مشکل میشود تیم ها از هفته هفتم و هشتم به اوج امادگی میرسند و بردن این تیمهای گردن کلفت کار خیلی سختی است

  omid ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۲۰:۰۹

  من با اقایان فرهاد و ارمان موافقم ما از بردی که 2 کرمان اوردیم دیگه به این باور رسیدیم که میتونیم لیگ برتری بشیم اما کی بود که ندونه اگه صعود میکردیم که کردیم هم تازه تیره روزیامون شروع میشه وقتی این حرفا رو بیان میکردیم حضرات اعلام میکردن که حالا صعود کنیم رو دم ملوانیا بمونه باقیش مهم نیست برادری که داری اعتراض میکنی علی باید بره مگه علی چندین و چندین بار سال قبل نگفتش ما درسته صدر جدولیم ولی به هیچ وجه امکانات لیگ برتریرو نداریم خب دیگه الان چی میگین گمون میکردین لیگ برتری بشیم میریم اسیا؟ الانشم علی هیچ تقصیری نداره فرگوسنم بیاد تو تیم بی پول هیچ کاری از دتش ساختع نیست تو لیگ برتر

  omid ۲۰ / ۲۰ / ۱۳۹۶  ساعت: ۲۰:۲۸

  فوتبال رشت سالهاست که مرده منتها ما داری سراب میبینیم نه بودجه ای نه حامی مالی و از همه مهمتر کارخانه بازیکن سازیمون کجاست بعد از 15 سال نتونستیم یه بازیکن در حد یک سوم مهدوی تو هافبک بسازیم هنوزم میگیم مهدوی اصلا گیرم امسال رفتیم اسیا سالهای بعد چه؟ من بارها گفتم اگه رفتیم لیگ برتر با بی پولی کاری نمیشه کرد سقوطمون قابل حدسه اگه مدیر تیم بودم در عوض اگه امکان فروش وجود داشت امتیاز تیم رو 20 میلیارد میفروختم با 5 تومنش یه تیم لیگ یکی قوی و اینده دار میساختم و با 15 تونش میزدم بکاری سرمایه گذاری که سالهای سال تیم قوی داشته باشیم در حد فولاد یا ذوب اما ادمای احساسی میگفتن این فکرت فکر انزلی گونست برادر من یه تیم با اینده و وی داشته باشیم بهتره یا اینکه به قیمت فقط بازی کردن تو لیگ برتر فوقش 2 سال بعد سقوط کنم از اونور بشم استقلال اهواز یا برق یا ابومسلم که الان تو دسته 3 هست؟ در صورتی که امکان فروش بود فروش بهترین کار بود چرا که با پولش میشد یه تیم با ثبات طی 2 3 سال همراه با اکادمی قوی مثل ذوب یا سپاهان ساخت

  سپیدرود ایران ۲۱ / ۲۱ / ۱۳۹۶  ساعت: ۰۱:۳۰

  هواداران عزیز در بازی پیکان ؛ با +موج مثبت+ از بازیکنان و کادر فنی حمایت و تشویق کنید تا پیروزی شیرینی نصیب +رود خروشان گیلان+ شود

  گیله مرد ۲۱ / ۲۱ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۰:۴۸

  علی نظر ای کاش تی شماره بداشته بیم تا می پسره 4 ساله گپ تره اوسه بوکوده بیم. اویه کی خو کوچه دانه دیله امره تره دوعا بوکوده و بوگوفته کی “علی نظر، جلسه بعد توپ بازی سپیدرود گل زنه” … بوشو تی ماره خاک سر، تی عزمه جزما کون ویریز بوشو تمرین سر. امن تی پوشت ایساییم گیله مرد…

  کورش ۲۱ / ۲۱ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۲:۲۳

  به نظرم ارتباط هافبک با خط حمله قطع هست تو بازی اخر توحید غلامی خوب کار کرد یه کمی از این مشکل کم شد به نظرم یه هافبک وسط داشته باشیم خیلی از مشکل تیم کم میشه نمیگم مهدوی با اینکه به نظرم ببخشید اینو میگم جنازه مهدوی می ارزه به هافبک های الانه سپیدررود (با عرض پوزش از آقای مهدوی ایشاله همیشه سالم وسلامت باشن)

  نیما ریاضتی ۲۱ / ۲۱ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۲:۵۷

  از رفتار های هیجانی پرهیز کنیم دوستان، سپیدرود شاید بازیکن ها باتجربه داشته باشه، اما هم روی نیمکت و هم داخل زمین هنوز تجربه لیگ برتری کافی رو نداره، به مرور زمان این مشکل حل میشه
  همینجا مینویسم و امضا میکنم سپیدرود کاندیدای سقوط هم نیست و به زودی خودش رو ازانتها جدا میکنه، کافیه یه بازی رو 3 امتیاز بگیره و اعتماد به نفس تیم برگرده
  متاسفانه بازی هفته قبل تر مقابل سیاه جامگان رو خوب نبودیم و اون باخت بد خانگی به تیم بی برنامه مشهدی اعتماد به نفس رو از تیم گرفت

  خودباوری و تمرین بیشتر باعث میشه سپیدرود خودش رو پیدا کنه

  رضا ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۴:۳۱

  کوروش درست می گه چرا مهدوی رو دعوت نمی کنن تیم اصلا خط هافبکش درست کار نمی کنه انتقاد هم که می کنیم می گن اینا انزلی چین!!درست است که نباید نا امید بشیم ولی تیم پارسال در لیگ یک در خط هافبک با مهدوی و محمد رستمی خیلی خوب کار می کرد هر وقت یکی از ایندو یعنی مهدوی و رستمی نبودن نتیجه خوبی هم نگرفتیم. دوستان چه کادر فنی خوشش بیاد چه بد خط هافبک باید تقویت بشود و لذا حداقل مهدوی رو باید به سپیدرود برگردونن که بازیکن متعصبی هستش لااقل ضربات ایستگاهی و کرنر را درست می زنه

  پاسکیاب ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۶:۲۱

  علی چیلاورت یکی از با دیسیپرین ترین مربیان حال حاضر ایران هستش و به جرات میتونم بگم که بهترین مربی گیلانی حال حاضر فوتبال ایران .کسی که یک تنه سپیدرود از قعر دسته 2 آورد به لیگ برتر.ولی بنظرم یک کمک مربی با دانش فنی بیشتر نیاز داره تا بتونه بیشتر کمکش کنه.
  علی جون دوست داریم

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

مالک باشگاه سپیدرود: غیرقطعی بودن رای صادره از سوی دادگاه

مومنی: با چند خریدار جدید سپیدرود مذاکره کرده ایم

تن‌زاده: خرید و فروش باشگاه سپیدرود مصداق کلاهبرداری و فروش مال غیر است

اطلاعیه باشگاه سپیدرود: اداره ورزش و جوانان گیلان فقط می‌تواند حَکم باشد / عده‌ای معلوم‌الحال در پی تخریب سپیدرود هستند

تن‌زاده: هیات فوتبال حق تیمداری ندارد و کار مومنی تخلف است

دست نشان: به خاطر هواداران بر می‌گردم / جو بدی علیه سپیدرود وجود دارد

مالکیت سپیدرود از «تن‌زاده» گرفته شد

تن‌زاده: خلع شدنم از مالکیت سپیدرود را تکذیب می‌کنم

مومنی: من مالک باشگاه هستم

تن‌زاده: جوسازی می‌کنند تا زمان آغاز تمرینات تیم به تعویق بیفتد / سپیدرود را از ما پس نگرفته اند

اطلاعیه سازمان لیگ درباره مجوز فعالیت آکادمی باشگاه ها

تن‌زاده: رضایت کریمی را گرفتیم / ۴ میلیارد در سپیدرود هزینه کردم

۱۰ تغییر روی نیمکت رهبری تیم های لیگ برتری

دست‌نشان: تمرینات سپیدرود از روز شنبه آغاز می‌شود /‌ هواداران ‌راضی نباشند از این تیم می‌روم

میرجوان به پارس جنوبی ملحق شد

حمایت از sepidroodsc در گوگل