رو خط تلگرام/ خلا مدیریتی سپیدرود؛ فرصت یا تهدید؟

تاریخ: ۲۳ / ۱۰ / ۹۵     ساعت: ۱۳:۴۹

روی خط تلگرام بخش تازه ای است که از این به بعد در سایت سپیدرود می توانید آن را دنبال نمایید و مجموعه ای از بحث های تخصصی کلان و خرد فوتبال ایران است که در یک گروه کوچک تلگرامی به نام ” فوت بالی ها ” که متشکل شده از اصحاب رسانه، اندیشمندان، هواداران حرفه ای تر فوتبال و … مورد بحث قرار می گیرد و به همان سبک و سیاق تلگرامی به محضر شما تقدیم می گردد.

شما هم می توانید در بخش کامنت ها در این بحث ها مشارکت نمایید که یقینن راه کامروایی جامعه ی ما از اندیشه و همفکری می گذرد و بس.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – دیگر مبحثی که در بخش روی خط تلگرام مورد کنکاش قرار می گیرد مربوط است به خلا مدیریتی که رد چند ماه اخیر باشگاه سپیدرود را مورد چالش قرار داده است.

 • در فوتبال سه رکن مدیریت، بازیکنان و مربیان در تعامل  و همسو با هم موفقیت یک باشگاه را رقم می زنند . مدیریت  باشگاهی همان قدر  اهمیت دارد که بازیکنان و مربیان ؛ بنابراین، سپیدرود باید در نیم فصل دوم حساس و سرنوشت ساز از خلا مدیریتی خارج شود تا حواشی دامن این تیم را نگیرد و توان بازیکنان و مربیان در تیم تقویت گردد.
 • سپیدرود تحت تاثیر مسایل مختلف بشدت در کانون حاشیه قرار گرفته است. حواشی توان فکری و فنی و مدیریتی تیم را می گیرد و مهم تر این که به اعتبار و منزلت اجتماعی آن آسیب می رساند . ممکن است رقبا و مخالفان و صاحبان منافع علاقمند باشند که با تولید فضای هیجانی و پرتنش  به اهداف خود برسند اما آن چه مهم است این که متولیان تیم باید مراقبت کنند که این تنش ها اولا  مدیریت و در ثانی به درون تیم نفوذ نکند.
 • نیم فصل دوم را نیمه مربیان می دانند چرا که در نیم فصل اول تیم ها از یکدیگر شناخت دقیق تری پیدا کرده اند  و یکبار با هم رو در رو شده اند و بازی های هم را آنالیز کرده اند . نقاط قوت و ضعف ها شناسایی شده اند بازیکنان و قابلیت های آنان را           می شناسند و توانایی فنی و مدیریتی مربیان را ارزیابی کرده اند ؛ از این  رو، این نیاز وجود دارد که کادر مربیگری سپیدرود بیش از پیش شناخت خود از کل لیگ و ارزیابی فنی رقبا را کامل تر کنند.
 • سرمربی نماد و مهم ترین و با ارزش ترین سرمایه و رکن تیم است و نباید اقتدار و اعتبار و ارزش سرمربی تخفیف یابد . حفظ این نماد و ارزش وظیفه مدیریت باشگاه است و متعاقبا سرمربی نباید درگیر منازعاتی گردد که این اعتبار و منزلت تضعیف شود.
 • توان هواداران ، مدیران ، رسانه ها و سرمایه اجتماعی و نهادهای دولتی از باشگاه باید به سمت حمایت از تیم سازماندهی شود . هر گونه شکاف بین سیستم هواداری و رسانه ای و مدیریتی به معنای توزیع توان و اولویت بخشیدن به حواشی و منازعات است و می توان انتظار داشت که در این شرایط حساس از انجام مصاحبه ها و یادداشت ها و اظهاراتی که اختلال ارتباطی ایجاد می کند پرهیز شود.
 • باید دیپلماسی باشگاهی در جهت تقویت از تیم بکار گیری شود . ارتباط با ارکان فدراسیون و سازمان لیگ ، توجه دقیق به مسابقات، سیستم داوری و … در یک فرایند کاملا منطقی ضروری به نظر می رسد  تا اقداماتی چون لابی های پشت پرده و خرید و فروش امتیازات و … به سرنوشت و آینده تیم آسیب نرساند.
 • قدرت رسانه ای سپیدرود قابلیت های خود را نشان داده است و باید در شرایط موجود ، ارگان رسمی باشگاه بتواند هم برای رسانه های ورزشی فراورده های مناسب تولید کند و نیز از ظرفیت این رسانه ها وشبکه های اجتماعی برای تقویت تیم اتسفاده نماید .  تضعیف توانایی رسانه ایی سپیدرود قبل از هرچیز به تضعیف تیم و قدرت بازدارندگی آن کمک می کند.
 • سپیدرود تیمی با شخصیت و موقر و با نظم و روحیه و با انگیزه است و نباید با تکرار برخی مشکلات ابهت و منزلت ان را شکست نباید فکر کرد که تکرار مشکلات به سود تیم است . باید قدرت سپیدرود و محبوبیت اجتماعی اش و هواداران پر شورش بیش از گذشته تبلیغ گردد.  اگر تیمی مشکلات خود را عیان تر بگوید و بر طبل نداشتن ها و اختلافات بکوبد ، طمع رقبا را بر می انگیزد و مستعد عملیات روانی رقبا می شود.

  بابک ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۵:۰۴

  سلام . آقای رادنی عزیز خیلی از شما متشکریم که به هر شکل و روشی به سپیدرود کمک می کنین . این کار جدید هم ابتکار خوبیه و وقتی یه جمع میاد نظر میده خیلی خوبه و مشکلات بهتر شناسایی میشن و یه کمکیه برای مسئولان تیم . این نکاتی که الان در سایت منتشر شده خیلی فنی و دقیقه . واقعا دست شما درد نکنه بازم ممنون پسر شهر بارانهای نقره ای

  کرامتی ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۵:۱۴

  من ابوی هستم یک ملوانی پروپاقرص . اومدم با اجازه اینجا یه سری زدم دیدم مطلب خوبی نوشتین. چون شما در لیگ برتر سابقه ندارین نگرانیتونو درک میکنم خب بایدم بترسین وقتی سر ملوانو میبرن شما که هیچ . خب ما راه آهنو ۵-۶ تا می زنیم میریم بالای جدول شما که با خیبر دارین جان سالم بدر نمیبرین فعلااز ذخیره امتیازاتتون بخورین تا بعد خدا بزرگه جای دوری نمیره هم استانی هستیم اگه فاصله ما زیاد شد دلخور نشین تو رشتم هم دلمون قرصه قرصه پیروزیم. خدا حافظ ابوی جان

  مهران ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۵:۳۲

  مهندس دیدار شما نشون دادین یک سپیدرودی بی ریا و عاشقی شخصیتت ووقارت و ادب و نزاکتت و از همه مهمتر استقلال رایت واقعا آن قلمت بی نظیره . نه خودتو به کسی تحمیل میکنی نه زیر علم کسی سینه میزنی نه عقده مشهور شدن داری … من از شما میخوام حلالم کنی بعضیا ذهنمو نسبت بهتون خراب کردن کاش اونایی که تورو تخریب میکنن و حاضرن با یزیدم بیعت کنن و تو نباشی به وجدانشون رجوع کنن و از خدا طلب امرزش کنن . معذرت میخوام مهندس تو یک سپیدوردی صادق و عاشقی

  ولی ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۵:۳۶

  روی این گونه مسایل فوتبالی بیشتر کار کنین .این مسایل کارشناسی به سپیدرود کمک میکنه. نظرمحمدی الان نیاز به کمک داره. تیم نیاز به کمک داره همه بیان کمک کنن. اختلافات خوب نیست حتی بین دو دوست

  ساسان ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۵:۴۱

  مدیران فوتبال حتما نباید اهل فوتبال باشند. کافی است دانش مدیریت ورزشی داشته باشند و از مشاوران فعال در حوزه ورزش استفاده کنند. اما برخی معتقدند مدیران فوتبالی باید اهل ورزش فوتبال باشند. ضمن این که این روزها شرایط به گونه ای است که تنها تفکر مدیر پاسخ گو نیست بلکه لازم است یک تیم متشکل از کارشناسان درباره مسائل و مشکلات تصمیم گیری کنند.

  شاهین ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۵:۴۶

  ثبات مدیریت اصل مهمی است که رعایت نمی شود. ثبات در فوتبال نیاز به پشتوانه هایی دارد از جمله پشتوانه مالی، سخت افزاری و مسائل آموزشی. بعد از آن باید به سراغ کار پایه ای و تیم داری پرداخت. در حال حاضر به دلیل نبود ثبات مدیریتی تیم هایی مانند سپید رود با چالش هایی روبرو شده اند.

  نصرت ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۶:۲۶

  مربیگری یک کار عملی است و اگر انجام نداده باشی یا ضعیف باشی نمی توانید کمکی به تیم بکنید . سرمربی در زمانهایی که گره های تاکتیکی و نیازهای تمرینی بواسطه وجود ناتوانی در تیم خود را می بیند و یا دستیارانش به او می گویند در کوتاهترین زمان و با شهامت برای حل آن اقدام کند.

  هومن ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۶:۳۴

  هر چند مربیان فوتبال ما در زمینه مباحث علمی در حلقه بسته‌ای قرار دارند و نیازی برای افزایش اطلاعات و دانش خود نمی‌بینند، اما در عین حال می‌توانیم ادعا کنیم به نسبت گذشته پیشرفت داشته‌ایم، اما این پیشرفت در چند زمینه‌ انگشت شمار و محدود بوده است. بحث‌های مدیریتی و علمی در فوتبال ما باید به خوبی جا بیفتد، زیرا این ورزش صرفا به مسائل فنی،‌ بدن‌سازی و تغذیه مربوط نیست و مربیان باید علم مدیریت را نیز برای بهبود کار خود فرا بگیرند.

  omid ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۷:۲۹

  کرامت این خاصیته … جماعته که معمولا برای خودشون میدوزن و میبافن تو هم طبیعتا از این قاعده مستثنی نیستی والله ما که طرفدار پروپا قرص سیاه جامگانیم خخخخخ

  گیله مرد علوی ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۷:۳۰

  کرامتی شلخت کم زر زر کن

  فراز ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۷:۵۲

  اعتماد به نفس اون دوست عزیزمون تو حلقم!!! D:

  دختر سپیدرودی ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۸:۰۸

  کرامت بی کرامت اینقد ترسیدین که فکر کردین بیاین اینجا کل کل اتفاق خاصی براتون میفته سوژه هنده های صعود به لیگ برتر و خرید امتیاز نفت!!!

  نسیم ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۸:۴۰

  بهترین عملکرد و بدترین عملکرد رو از نظر شما کی داشته؟

  قوی سپید ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۸:۵۲

  نیم فصل دوم نیمه مربیانه خیلی قشنگه این حرف . ملوان یه تیم با سابقه و حرفه ایه و یه مربی حرفه ای هم داره بازیکنان جا افتاده ای داره و ماهیت لیگو میشناسه ما رقبا را پشت سر میزاریم و دوباره میایم لیگ برتر.حاشیه هم نداریم یکی از بهترین مدیران باشگاهی رو داریم ما همه شرایطو برای صعود داریم به دل نگیرین ما شما رو رقیب برای صعود نمیدونیم ما قوی سپیدیم با افق بلند و آینده ای روشن !

  امیری ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۹:۰۳

  مسئولان باید پاسخ دهند چه عامل و بستری بهتر از فوتبال می تواند هزاران جوان را در مدت برگزاری مسابقه در ورزشگاه جمع کند که یک سرگرمی مفید و روحیه بخش برای خیل عظیم جوانان محسوب می شود.
  حمایت از فوتبال سوای ماهیت ورزشی آن، نوعی اقدام مهم فرهنگی برای کاهش مسائل و مشکلات جامعه به خصوص قشر جوان است لذا مسوولان باید با چنین نگرشی از فوتبال حمایت کنند چون هزینه کرد در این بخش نتایج مثبت فرهنگی اجتماعی دارد.

  محمد راشدی ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۹:۱۹

  یکی از خصیصه‌های ما ایرانیان این است که زیاد با هم رو راست نیستیم و وقتی به هم می‌رسیم خیلی با هم تعارف می‌کنیم. باید تلاش کنیم که قلب‌ها به هم نزدیک‌تر شوند و کدورت‌ها نیز برطرف شوند. باید انرژی‌ها جمع شود و به فوتبال کمک کند.

  گوهری ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۲۰:۱۳

  سلام. یکی از شاخصه‌های اصلی توسعه این است که خودتان بتوانید خودکفا شوید. تولید و تربیت نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های پیشرفت است. حال اگر ما نتوانستیم مربیان باکیفیت زیادی تربیت کنیم این به نقص‌های مدیریتی فوتبال مابرمی‌گردد. نسل جدید مربیان گیلانی مانند ناظمی و طباطبایی و داداش زاده و نظرمحمدی و… می توانند به فوتبال گیلان کمک کنند

  پدرام ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۲۰:۱۳

  شما کرکس سفیدین شلختای بی وجود

  قوی سپید ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۲۰:۴۳

  ابوی پدرام جغد بد قیافه ما قوی سپیدیم دنیا ما رو به این نام میشناسه تو یه عقده ای هستی که نمیتونی حرف حقو بشنوی .بی ادب نباش

  امین ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۲۲:۵۴

  این دوستان انزلیچی چقدر از خودشون میرن! دوستان خونسرد باشین…. اره بایدم فکر کنید راحت میتونید ببرید ولی تو خواب! میدونی چیه الان انزلی عروسیه که فقط ۵۰ درصد در اختیار تیمه سپیدروده! اخه شما ک هی ناله میکنید سر ملوان رو بریدن با داوری باید خدمتت عرض کنم شما یا سنت کمه نمیدونی تاریخ تیم های رشت و انزلی رو یه خودتو زدی به ندیدن! ملوان چندین دهه میشه بخاطر شرایط دولتی که داره، داره سود میبره! بازی داماش بازیکن بیرون محوطه خطا کرد داور پنالتی اخراج دروازه بان گرفت؟ یا همین امسال هند حسین کعبی که گرفت؟ با پنالتی های بیخود و آون همه حاشیه! تاریخچه سپیدرود رو میتونی بخونیی ببینی چند بار میتونست در سطح اول کشور بیاد ولی نذاشتن؟ تیم های نساجی و سپیدرود اگر شرایط ملوان داشتن الان لیگ برتر بودن! من دیدم استقلال پرسپولیس کل کل میکنن ولی در شرایط برابر ولی ما و شما در حالت نابرابر! حدود ۳ سال بود یادشون نبود ترمیم کنن ولی الان قبل بازی با ملوان،،،ما از تهران میخایم بیایم باید نگران این باشیم ظرفیت داره یا نه. …فساد در فوتبال فقط اخلاقی نیست خیلی چیزای دیگه هست که کاملا مشهوده…..امیدوارم امسال مثل دهه ۵۰ ۶۰ نشه شرایط سپیدرود! اینجور که معلومه بوی خیانت داره میاد……

  اشکان غایبی ساسانی/داماش+سپیدرود=رشت//همه ی شما دعوتید به کانال گیلان بزرگ @gilanebozorg ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۵  ساعت: ۲۳:۰۵

  بابک و مهران عزیز شما هم مثل من درک بالای فوتبالی دارید البته من که قطره ای بیش نیستم و در دریای درک شما عزیزان غرق.اون فراز و اون آقای به اصطلاح دختر سپیدرودی باید ادب خانوادگی رو از شما بیاموزند

  پهلوی ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۰۱:۱۵

  آبرارانه ابچا قوربان. فعلا خ ما ی دورون بیسید تا فجرم بایه شمارا بترکنه

  omid ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۰۱:۵۱

  راشدی اتحاد با کسایی که خودشون رو بالای قله میدونن و حبابی بیش نیستن جنایته پس بیخیال

  امین(سپیدرود) ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۰۲:۱۰

  شلخت ها میان تو سایت سرورشون تبلیغ ویلا میکنن

  محمد گیلانی ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۰۹:۲۲

  مدیریت این همه فشار و حواشی برای یک مربی کار اسونی نیست و حتما در کار فنی تیم تاثیر خواهد گذاشت و دیدیم بازیکنان ما در بازی اخر خارج از خانه آمادگی روانی لازم رو نداشتند. تا دیر نشده دوستان نزدیک کادر و هرکسی هرجور میتونه باید یک گوشه رو بگیره تا این وضعیت رفع بشه.

  محمد گیلانی ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۰۹:۳۴

  در هرحال سپیدرود فراتر از لیگ و متفاوتر از هر تیم ورزشی به روند حیات برای عشاقش ادامه خواهد داد و هیچ بنی بشری هم جلودار این قضیه نیست.
  تضمبن حضور در لیگ برتر یا هر فضای لابی فوتبالی دیگر هم پیشکش اون متصل به فساد هایی که برای برد همه جور کار کردند و میکنند.
  خوشبحال اون لیگ که سپیدرود در اون حضور داشته باشه.

  پدرام ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۲:۲۱

  اولا دنیا رو خوب اومدی؟!!!بعدم من تیمتونو نگفتم اسم کاربریتو گفتم کسی که به تواناییهای تیمش اعتماد نداره و چشم دیدن تیم های دیگرو نداره مثل موش کثیف میاد میریزه تو سایت تیم دیگه اسمشو یا باید بزاره شلخت سفید یا کرکس سفید وگرنه تا زمانی که طرفدار تیم خودت باشی من به اندازه کافی ادب هم دارم

  دختر سپیدرودی ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۲:۴۰

  تو دست بردار این سایت نیستی نه غایبی؟اشتباه کردم دوباره اومدم نظر دادم اصلا الکی میخوای گیر بدی درحالیکه من از وقتی برگشتم فقط نظرات خودمو گفتم و کاری به کارت نداشتم اینهمه سایت ورزشی عضوم هیچ کدوم اینقد مسخره بازی نیست این سایت ارزونی خودت

  فراز ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۲:۵۶

  افق بلند و آینده ی روشنتو بوخورم عمویی!!!!!

  فرهادسپیدرود ۲۵ / ۲۵ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۲:۴۲

  شلخته آباک شیمی بترکسته جا هنوزی زخمه ۳ تا از گلگهر ۳ تا هم از بوشهر….انزلی ویلا داره

  محمود ۲۵ / ۲۵ / ۱۳۹۵  ساعت: ۱۴:۴۸

  کرامتی بیا برو تو رنگی درا
  جوجه رو اخر پاییز میشمرن

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

سپیدرود لیگ برتری ماند: جشن بقا در رشت

امامی‌فر:‌ نمی‌توانستیم نتیجه‌ای بهتر از این تصور کنیم

پورموسوی: دوست داشتم امروز خودم بازی می‌کردم / روی چمن مصنوعی تمرین نکرده بودیم

سپیدرود رشت صفر – فولاد خوزستان صفر: تثبیت ماندگاری / ما سپیدرودیم و حالا حالاها لیگ برتر

نورمحمدی: حتی یک دقیقه از بازی را رها نمی کنیم

جنگ محبوبترین ١٣ و ٢٣ خوزستان / مبعلی- کعبی؛ دوئل دوقلوهای فولادی

هفته بیست و نهم لیگ برتر: فوتبال فانوس بقا به کدام تیم می‌رسد؟

بررسی تیم‌های سقوط‌کننده؛ جنگ و صلح در جنوب

حداقل پرداختی باشگاه سپیدرود از مرز ۵۰ درصد گذشت

باشگاه سپیدرود رشت از عاملان نشر اکاذیب شکایت می کند

امامی‌فر: دوست داریم لذت ماندگاری در لیگ برتر حاصل تلاش خودمان باشد / نیازمان به ۳ امتیاز بازی فردا مبرم است

لیگ برتر فوتبال؛ جشن صدرنشینی و جدال برای بقا در قعر جدول

کدام‌مان کم‌کاری کردیم؟

توضیحات بازیکن خونه به خونه درباره دوپینگ / میری: مواد ممنوعه داخل مکملم بود

جادوگر و سپیدرود به دنبال اولین دبل / بقاء کریمی در رشت امضاء می شود؟

حمایت از sepidroodsc در گوگل