سال سخت اقتصادی فعلا تمام نمی‌شود!

تاریخ: ۰۶ / ۰۹ / ۹۷     ساعت: ۱۷:۵۹

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در اختیار نداشتن منابع مالی و بدهی های سنگین باعث شده تا فوتبال ایران به وضعیت قرمز نزدیک شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، فوتبال ایران یکی از سخت ترین سال های خود طی سال های اخیر به لحاظ مالی را تجربه می کند و به استثنا چند تیم متمول که تعداد آنها انگشت شمار است ، دیگر تیم های لیگ با مشکلات مالی جدی و دردسر ساز دست و پنجه نرم می کنند.

مشکلات اقتصادی فوتبال تابعی از جامعه

فراموش نکردن شرایط کنونی جامعه در این میان نقش بسیار مهم و کلیدی دارد؛ فوتبال ایران که همواره در تحقق بخش اعظم درآمدهای خود با مشکل رو به رو است، در فصل جاری نیز مشکل خود را حل نکرده اما شاهد افزایش چشمگیر قراردادها برای رقابت با قراردادهای خارجی بعد از جام جهانی و افزایش چشمگیر هزینه های باشگاه ها در سالی بودیم که پیش بینی مشکلات مالی در آن خیلی سخت نبود.

قیمت مربیان و به ویژه بازیکنان در پیش فصل افزایش چشمگیری داشت و در شرایطی که سال قبل بازیکنان میلیاردی زیادی در لیگ نداشتیم، حالا شاهد قراردادهای دو میلیاردی نیز هستیم.

مشق مشترک مدیران؛ مشکل نداریم!

فقط اخبار ۲۴ ساعت قبل را که مرور می کنید می بینید که دو مدیر ارشد دو باشگاه سرخابی کشور در شرایطی که قرمزها در اعتصاب هستند و استقلال به دلیل مشکل مالی اصلا حسابی ندارد که بخواهد هزینه های خود را پرداخت کند، خبر از نداشتن مشکل مالی تا سال ۱۳۹۸ و یا طلب ۷۰ میلیارد تومانی دادند.

هر چند صحبت هایی از این دست می تواند تا اندازه ای تاثیر گذار باشد و فضا را تحت تاثیر قرار دهد اما مطمئنا عمق بالای این مشکلات اجازه نخواهد داد تا شوک های روانی آرامش را به فوتبال ایران برگرداند.

هیچکس برای این مشکلات آماده نبود!

مشکل مالی اکنون مشکل اصلی فوتبال ایران است و این موضوع در تیم ملی فوتبال، پدیده صدرنشین، استقلال و پرسپولیس پرطرفدار، استقلال خوزستان انتهای جدولی و حتی لیگ یک کاملا ملموس و مشخص است اما نکته عجیب آنکه هیچ کس، دقیقا هیچ کس برنامه ای برای این روز نداشت و از وضعیت باشگاه ها می توان به این موضوع پی برد.

فوتبال نیازمندتر از همیشه به درآمدها

فوتبال ایران برای بقای خود نیاز به افزایش منابع مالی دارد و باید هر چه سریعتر در فصل جاری مشکل حق پخش و تبلیغات محیطی به حداقل برسد. البته یکی از مهم ترین راه های درآمدزایی برای فوتبال ایران که در آن با توجه به افزایش چشمگیر قیمت ارز مزیت نسبی صادرات بازیکنان را ایجاد کرده، انتقال بازیکنان است.

موضوعی که در فوتبال ایران به سختی انجام می گیرد و منافع کوتاه مدت باشگاهی بر منافع مادی و اقتصادی که پایه هر باشگاه هستند، ارجحیت دارند که البته دلیل اصلی آن حضور پر رنگ دولت در فوتبال و تغییر بنیان فوتبال از یک تجارت به یک مزیت در بخش عمومی برای افزایش شادی و نشاط اجتماعی است و در چنین فوتبالی است که بازیکنی مانند بیرانوند نمی تواند ترانسفر شود و بازیکنی مانند مجید حسینی باید با دردسر از تیم خود جدا شود.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

نیم فصل نخست لیگ به روایت آمار: پیشتازی سپاهان در اعداد و ارقام

گزارش فارس از برنامه سپیدرود در نیم فصل: گزینه های نام آشنا در لیست کریمی / از انصاری تا ایمانی

جدول کلین شیت لیگ برتر تا پایان نیم فصل

صالح نیا: سپیدرود می تواند در لیگ‌ برتر خودش را حفظ کند

چالش این روزهای سپیدرود؛ بلاتکلیفی و لیست مازاد!

جدول گلزنان لیگ برتر در پایان نیم فصل نخست

رفت و آمدهای عجیب و غریب در لیگ ادامه دارد: فصل هفدهم ۳۱ مربی، این فصل تا الان ۲۵ مربی

جدول اختصاصی پایان نیم فصل نخست

نیم فصل نخست از نگاه آمار: برترین های رقابت های لیگ برتر

نتایج کامل لیگ برتر فوتبال ایران در پایان نیم فصل نخست

قربان زاده: به زور نمی شود در یک تیم ماند/ کم کاری؟ برخی شلوغ کاری کرده اند

لیست مازاد سپیدرود مشخص شد

اواسط دی ماه؛ نشست مشترک مدیران و مربیان باشگاها با داوران

نگاه ویژه – فوتبال، بازی داورها نیست

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر: ۱۶ تیم و ۸ تغییر تنها در نیم فصل!

حمایت از sepidroodsc در گوگل