سرنوشت تیم های ایرانی بعد از کسر امتیاز و محرومیت؛ نابودی آخرین قربانی؟

تاریخ: ۲۸ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۲۲:۴۴

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – پرسپولیس، شاید تنها تیم دنیا باشد که با کسر امتیاز قهرمان می شود و با پنجره بسته، به فینال لیگ قهرمانان می رسد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از وبسایت نود، استقلال خوزستان اولین تیمی نیست که با کسر امتیاز و پنجره های بسته روبرو می شود اما بر خلاف موارد قبلی، شاید این جریمه به نابودی این باشگاه منجر شود. خاطرات کسر امتیاز بخاطر بدهی های خارجی در فوتبال ایران، سابقه ای طولانی دارد.

در بین تیم هایی که با کسر امتیاز روبرو شدند، بعضی ضرر کردند اما نه ضرری که ضربه بزرگی به باشگاه بزند. پاس تهران، اولین تیمی بود که در لیگ ششم، یک امتیاز جریمه شد. پاس در آن فصل شرایط خوبی نداشت اما این کسر امتیاز، فقط یک رده در جایگاه پایان فصل آن ها تاثیر گذاشت.

داماش در لیگ سیزدهم هم بدون کسر یک امتیاز همچنان سقوط می کرد. پدیده فصل پیش اما، از یک تیم مدعی به یک تیم میانه جدولی تبدیل شد و حسابی ضرر کرد.

بر خلاف آن ها، خیلی تیم ها توانستند کاملا کسر امتیاز را جبران کنند و این موضوع، هیچ تاثیری روی آینده شان نگذارد. مهمترین آن ها، پرسپولیس لیگ هفتم بود که به شکلی باور نکردنی با کسر ۶ امتیاز قهرمان شد.

سپاهان هم در آن فصل ۳ امتیاز از دست داد اما در رده دوم قرار گرفت و بدون کسر امتیازات پرسپولیس و سپاهان، جدول تغییری نمی کرد. لیگ سیزدهم پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و ملوان همگی یک امتیاز جریمه شدند. اگر همه این امتیازات برگردد، باز هم ترتیب تیم ها در جدول لیگ سیزدهم تغییری نمی کند.

خاطرات تیم های ایرانی از پنجره های بسته نقل و انتقالات، به سال های اخیر مربوط می شود. استقلال و تراکتورسازی اولین تیم هایی بودند که با پنجره های بسته جریمه شدند. استقلال فقط از پنجره زمستانی محروم شد و نیم فصل دوم لیگ شانزدهم مجبور شد از جوان هایش استفاده کند.

این موضوع، در نهایت به نفع آن ها تمام شد. تیم منصوریان با کم شدن میانگین سنی اوج گرفت و از میانه جدول به رده دوم رسید. تراکتورسازی اما تاوان سختی بابت این جریمه داد.

آن ها نیم فصل دوم لیگ شانزدهم و پس از محرومیت ۴ خریدشان بخاطر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات از کورس قهرمانی جا ماندند و لیگ هفدهم را بیشتر در نیمه پایین جدول سپری کردند.

پرسپولیس، آخرین تیم ایرانی بود که دو پنجره از نقل و انتقالات محروم شد. آن ها لیگ هفدهم، با وجود محرومیت قهرمان شدند و این فصل، تا فینال لیگ قهرمانان جلو رفتند.

با این حال مصدومیت ماهینی و انصاری و فشار سنگین روی تیم در شرایط سخت، تاثیر این محرومیت روی تیم را نشان داده است. با این حال تیم برانکو را می توان موفق ترین نمونه، برای مقاومت مقابل دو پنجره بسته نقل و انتقالات دانست.

کسر ۶ امتیاز از استقلال خوزستان، آن ها را با اختلاف زیادی نسبت به سایر تیم ها به رده آخر جدول فرستاده است. این تیم ۴ بازی از ۵ بازی آخرش را باخته و فرم خوبی هم ندارد.

با این شرایط شاید فقط یک معجزه بتواند استقلال خوزستان را نجات دهد و بسته شدن پنجره زمستانی، شانس معجزه را هم از آن ها می‌گیرد.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

گزارش تصویری خبرگزاری مهر از دیدار تیم های سپیدرود و پرسپولیس

علی کریمی چک های سپیدرود را پاس نمی کند / نظرمحمدی چک کریمی را برگشت زد

فوتبال خصوصی در سال ۹۷؛ مالکیت های جنجالی

سند واگذاری مشکوک باشگاه سپیدرود رشت از علی کریمی به بیات

گزارش تصویری سایت فوتبالی از پیکار سپیدرود رشت و پرسپولیس

استقلال خوزستان، یک قدم تا انحلال؟

اعتراض به غلامی؛ چرا پنالتی را گل نکردی؟

دو چهره متفاوت سپیدرود برابر پرسپولیس

گزارش تصویری دیدار تیمهای سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران

۷ برش از دیدار سپیدرود – پرسپولیس

بررسی داوری سپیدرود – پرسپولیس: وتوی جنجالی در استادیوم سردار جنگل

غلامی: اگر پنالتی گل می شد شاید بازی برمی‌گشت / بایرامی: امیدوارم در لیگ بمانیم

حواشی دیدار سپیدرود رشت – پرسپولیس تهران + گزارش تصویری

دست نشان: هنوز ۲۴ امتیاز دیگر مانده و می توانیم در لیگ برتر بمانیم

برانکو: باید از نتایج مان در سال ۹۷ خوشحال باشیم / مثل همیشه پنالتی ما مردود اعلام شد

حمایت از sepidroodsc در گوگل