سپیدرود با تلاش و جذب بازیکن درلیگ برتر ماندگار می شود

تاریخ: ۰۵ / ۱۰ / ۹۷     ساعت: ۱۹:۲۹

تیم فوتبال سپیدرود گرچه در نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر کشور نتوانست نتایج خوبی را کسب کند اما کارشناسان معتقدند این تیم با تلاش بیشتر و جذب چند بازیکن موثر می تواند در نیم فصل دوم بهتر عمل کند و در لیگ برتر ماندگار شود.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم فوتبال سپیدرود رشت که دومین سال حضورش را در رقابت های لیگ برتر تجربه می کند در ابتدای فصل با مشکلات عدیده مدیریتی و بدون گذراندن دوره بدنسازی پا به رقابت ها گذاشت و این در حالی است که حدود یک هفته قبل از آغاز رقابت ها، وضعیت سرخپوشان رشتی برای حضور در لیگ برتر مبهم بود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، این تیم با دو مالک، دو کادر فنی و همچنین دو تیم نصف و نیمه به تمرین مشغول بود که با توجه به رای نهایی دادگاه در مورد مالکیت این باشگاه، تیم سپیدرود با مدیریت محمد نوین و با سرمربیگری خدداد عزیزی گام به رقابت ها گذاشت که این کادر فنی و مدیریت باشگاه تا هفته سوم دوام آورد و پس از آن علی کریمی مدیریت و کادر فنی این تیم را بر عهده گرفت.

البته کریمی که یکی از ستارگان درخشان و ماندگار تاریخ فوتبال ایران بشمار می رود، در نبم فصل اول نتوانست نتایج خوبی را کسب کند و در مکان پانزدهم جدول ۱۶ تیمی این رقابت ها قرار گرفت اما کارشناسان معتقدند که این تیم با تلاش و کوشش بیشتر، جذب چند بازیکن موثر و تقویت کادر فنی می تواند در نیم فصل دوم نتایج خوبی را تصاحب کند.

تلاش بیشتر همه ارکان باشگاه

مجید جهانپور یکی از مربیان باسابقه فوتبال ایران و گیلان در این خصوص در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: تلاش و کوشش ییشتر همه ارکان باشگاه اعم از بخش مدیریتی، کادر فنی، بازیکنان، تماشاگران و مسئولان استان باعث خواهد شد که این تیم همانند سال گذشته سهیم خود را در لیگ برتر حفظ کند.

وی افزود: البته تیم فوتبال سپیدرود رشت در ابتدای رقابت های فصل جاری مشکلات عدیده مدیریتی و حواشی زیادی داشت و این طبیعی است که این تیم نتواند به راحتی این مشکلات را پشت سر بگذارد و در نهایت نیز نتوانست نیایج خوبی را کسب کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هم اینک نیم فصل اول پایان یافته و تیم ها فرصت بازسازی خود را دارند، سپیدرود باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و چند بازیکن موثر و کارساز را جذب کند البته بازیکنان کارساز در نیم فصل دوم بسیار کم و محدود هستند ولی باید از این فرصت سود برد.

وی که سابقه کمک مربیگری تیم های ملی فوتبال و فوتسال را در کارنامه خود دارد، بیان کرد: با توجه به این امر، باید از موجودیت فعلی حداکثر استفاده را ببریم و از سهمیه جذب بازیکن نیز برای تقویت تیم با وسواس و دقت زیاد استفاده کنیم.

جهانپور اضافه کرد: به طور حتم باید این تفکر در تیم لحاظ شود که هر بازی در نیم فصل دوم یک فینال است و باید تلاش و کوشش زیادتری انجام داد و همچنین از موجودیت فعلی تیم نهایت استفاه را برد تا بهترین نتیجه و راندمان را کسب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا باید از تمامی امکانات سود برد و حتی از بازیکنان خارجی نیز استفاده کرد البته این بازیکنان باید از لحاظ فنی بالاتر از بازیکنان ایرانی باشند و در کل باید ار تمامی فرصت ها استفاده کرد تا سپیدرود بتواند در نیم فصل دوم نتیجه قابل قبولی را گرفته و در لیگ ماندگار شود.

افزودن مربی باتجربه به کادر فنی

امید هرندی دیگر مربی نام آشنای فوتبال گیلان نیز در خصوص تیم فوتبال سپیدرود رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه تیم سپیدرود بازیکنان باتجربه ای دارد، اما کادر فنی جوان و تا حدی بی تجربه دارد و باید یک مربی باتجربه به این کادر اضافه شود.

وی افزود: با توجه به اینکه امروزه در فوتبال مربیان قراردادهای کلانی می بندند، ورود علی کریمی به این تیم که خیلی از هزینه ها را متقبل شده قابل ارزش است و از این بابت باید به این مربی احترام گذاشت چون در فوتبال امروزه چنین افرادی را کم داریم اما کریمی به عشق مردم و به عشق این شهر آمده و علاوه براینکه پولی را دریافت نکرده، بلکه خودش نیز هزینه کرده است.

وی ادامه داد: البته تیم فوتبال سپیدرود از لحاظ فنی مشکلات عدیده ای دارد که فقر بازیکن یکی از مهمترین این عوامل است و باید در نیم فصل دوم، این نقیصه برطرف شود و در خطوط مختلف سپیدرود بازیکنان موثری را جذب کند.

وی بیان کرد: همچنین تیم فوتبال سپیدرود رشت از لحاظ بازیکن دارای تجربه خوبی است و بازیکنان باتجربه ای دارد ولی کادر فنی این تیم بسیار جوان است که تجربه و پختگی لازم را ندارد و اگر علی کریمی بتواند یک مربی باتجربه را به کادرفنی اصافه کند، به طور حتم این تیم موفق تر عمل خواهد کرد.

هرندی اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه این تیم در اول فصل دچار مشکلات زیادی بوده ، کادر فنی این تیم باید از لحاظ بدنی ، بازیکنان را به شرایط مطلوب تری برساند چون اکثر تیم ها از لحاظ بدنی شرایط بسیار بهتری نسبت به سپیدرود دارند.

وی خاطرنشان کرد: این تعطیلات نیز بهترین فرصت است که تیم فوتبال سپیدرود خود را از لحاظ تاکتیکی و همچنین از لحاظ بدنی به شرایط مطلوبی برساند و با جذب چند بازیکن موثر و همچنین اضافه شدن یک مربی باتجربه به کادرفنی، بتواند در نیم فصل دوم نتایج بهتری را کسب و در لیگ برتر ماندگار شود.

وی اظهار کرد: با توجه به ابنکه تمامی تیم های گیلانی به خصوص سپیدورد رشت دارای تماشاگر هستند و از حمایت طرفداران برخوردار هستند، اما از لحاظ مالی در سطح پایینی قرار دارند که امیدوارم این نقیصه نیز با همت مسئولان برطرف شود.

بیشتر بخوانید:

توضیحات علی کریمی پیرامون جذب بازیکن جدید

جهانپور: مسئولان استان باید موانع پیش روی سرمایه گذاران را بردارند

اختصاصی/ چهار افریقایی سپیدرود وارد گیلان شدند

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل