نگاه روز – عاقبت خصوصی سازی

تاریخ: ۰۸ / ۱۰ / ۹۷     ساعت: ۱۲:۲۰

سپیدرود رشت را هم باید یک تیم بلاتکلیف دانست. کریمی ماندنی است اما هنوز در مورد نقل و انتقالات تصمیمی نگرفته که رسانه ای شود. مشخص نیست چقدر بودجه داشته باشند که بتوانند یار خوب جذب کنند و سهمیه استان گیلان را در لیگ نگه دارند.

هومن جعفری / فرهیختگان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – بلاتکلیف ترین تیم های لیگ کدامند؟ شروع کنیم با پدیده که بالای جدول است و همین حالا مربی اش رهایش کرده. بازیکنانش نمی دانند تکلیف شان چیست و باشگاه نیز درحال انتقال مالکیت به سمتی بود که در نهایت هم انجام نشد. باشگاه مدیرانی دارد که می خواهند تیم را واگذار کنند و مالکانی دارد که نه قصد واگذاری دارند و نه علاقه ای به هزینه کردن.

بعد از آن باید به نساجی اشاره کرد که حالا در نخستین نیم فصلش در تاریخ لیگ برتر، سرمربی و مدیرعامل و کارمندان خود را مستعفی می بیند. آنها جای اینکه برای نیم فصل دوم خود را تقویت کنند، حسرت همان تیم نیم بند نیم فصل اول را دارند. باشگاه درگیر جنگ قدرتی است که می‌گویند با دخالت استاندار مازندران برطرف شده. نساجی همچنان از جدایی نکونام گیج است. ببینیم از مدیران این تیم، آبی گرم می شود؟

سپیدرود رشت را هم باید یک تیم بلاتکلیف دیگر دانست. کریمی ماندنی است اما هنوز در مورد نقل و انتقالات تصمیمی نگرفته که رسانه ای شود. مشخص نیست چقدر بودجه داشته باشند که بتوانند یار خوب جذب کنند و سهمیه استان گیلان را در لیگ نگه دارند.

سپیدرود فعلا با علی کریمی درحال بقاست. علی کریمی که تصمیم بگیرد نباشد، سپیدرود به بحران می رسد.

استقلال خوزستان هم که در قعر جدول است و حالش برای بقا در لیگ اصلا مناسب نیست. آنها در یک نیم فصل تنها ۶ امتیاز کسب کرده‌اند (بدون احتساب ۶ امتیاز کسرشده به حکم فیفا) و تمام امیدشان این است که تنها بازیکن خوب شان را بفروشند بلکه کمی از بدهی ها را پرداخت کنند! آنها در نقل و انتقالات چقدر بودجه برای خرید بازیکن دارند؟ چقدر دست شان باز است تا یار بگیرند و از ۱۵ بازی باقی مانده لیگ برای بقا استفاده کامل کنند؟

اینها بخشی از شوربختی‌های فوتبال خصوصی در ایران است. غیر از تراکتور و ماشین که به زنوزی وصلند، دیگر تیم‌های خصوصی لیگ برتر ایران حالی این‌گونه دارند. یا در قعر جدولند یا اصلا مشخص نیست چه آینده ای انتظارشان را بکشد.

حالا بگویید خصوصی سازی در فوتبال ایران چه اثری داشته که استقلال و پرسپولیس را هم خصوصی کنیم؟

در لیگ ایران یا باید همه تیم ها خصوصی باشند یا دولتی. نمی شود نیمی از تیم ها خصوصی باشند و نیم دیگر دولتی یا صنعتی. بودجه های شان برابر نیست و حتی ضریب نفوذشان در معادلات پشت پرده نیز یکسان نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

اختصاصی/ خصوصی سازی در فوتبال ایران: یک تراژدی نافرجام

تیم های متوسط، تیم های بی ستاره

جستاری در فوتبال دولتی و جستجو برای دریافت‌های تازه در راه خصوصی‌سازی: لشکرکشی علیه فوتبال خصوصی

فوتبال ایران باید جراحی بزرگ خود را آغاز کند. تیم های صنعتی از فوتبال حذف شوند تا قیمت فوتبال به شدت پایین بیاید و تیم های پرطرفدار با بودجه های اندک مجالی برای بقا در لیگ پیدا کنند.

تیم های صنعتی با بودجه های میلیاردی غیر از گران کردن لیگ سود دیگری ندارند. فوتبال باشگاهی ایران راهکار دیگری برای بقا نیاز دارد. خصوصی سازی در شرایطی که منشأ پول شرکت های خصوصی طالب حضور در فوتبال بعضا نامشخص و ناپایدار است و در شرایطی که باشگاه های صنعتی می توانند نامحدود پول خرج کنند، امری عبث خواهد بود.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

انتقاد علی کریمی از وضعیت فعلی فوتبال کشور

نخستین تمرین سپیدرود پس از اردوی دو هفته ای تهران

آنها که به لیگ برتر برگشتند؛ و ناگهان خانه!

پست اینستاگرامی دور از انتظار پیام صادقیان رو به کی روش!

نورمحمدی: در نیم فصل دوم هر بازی برای مان فینال است

کعبی: ایراد من فوتبالی نبود

روی خط استقلال خوزستان: انتظار داشتیم فولاد سراغ مبعلی نمی آمد / دلفی و خشتان را از دست نمی‌دهیم

استفاده از VAR در نیم فصل دوم

تیم فوتبال امید مقاومت توسط شاگردان کریمی گلباران شد

احتمال موافقت برانکو با جدایی بازیکن پرسپولیس: طاهرخانی شاگرد علی کریمی می شود؟

دو بازیکن در انتظار لیست نهایی کریمی

نظرمحمدی: دیدارهای مرحله مقدماتی حکم بازی های تدارکاتی را دارند / عدم انگیزه کافی بازیکنان مقابل عراق

شیطنت مربیان جوان سر کلاس درس!

۱۶ صندلی داغ لیگ خلیج فارس؛ از امپراتور، ژنرال، شهریار تاجادوگر و شیر ژرمن

یادداشت رادنی دیدار در سایت سپیدرود بین ۸ اثر برتر قاره آسیا – اقیانوسیه

حمایت از sepidroodsc در گوگل