قیام پرسپولیسی‌های قدیمی در بازی با سپیدرود

تاریخ: ۱۱ / ۱۱ / ۹۷     ساعت: ۱۸:۳۹

وب سایت فرهنگی ورزشیسپیدرودتیم سپیدرود رشت از نیمکت تا داخل زمین تعداد زیادی پرسپولیسی سابق دارد که در جمع قرمزهای تهران محبوب هستند اما امروز ماموریتشان کمک به پرسپولیس نخواهد بود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، تا ساعتی دیگر یکی از جذاب‌ترین مسابقات جام حذفی این فصل بین دو تیم قرمزپوش سپیدرود رشت با پرسپولیس تهران آغاز می‌شود.

دو تیمی که در فوتبال ایران از بعضی جهات بسیار شبیه به هم هستند و هر دو ریشه‌ای قدیمی با بیش از نیم قرن دارند و دارای سبک و مکتبی کهن در فوتبال هستند که عمر خیلی از تیم‌هایشان به ۱۰ سال هم نمی‌رسد.

پرسپولیس همیشه در سطح نخست فوتبال ایران حضور داشته و دارای هوادارانی در کل کشور است اما سپیدرود رشت در تمام تاریخ ۵۰ ساله‌اش امسال سومین سال است که در بالاترین بخش فوتبال زندگی می‌کند و تقریباً در اکثر شهرهای شمالی هوادار دارد و به تیمی دوست داشتنی شهره است.

با آمدن علی کریمی که ریشه‌ای پرسپولیسی دارد، حالا تشابهات دو تیم فزونی گرفته است و طبیعتاً به دلیل علاقه فراوان پرسپولیسی‌ها به کریمی، اخبار سپیدرود رشت نیز برای آن ها جالب شده است.

سپیدرود به جز کریمی بر روی نیمکتش از وجود علی‌رضا امامی‌فر ستاره سال‌های دهه ۷۰ پرسپولیس نیز سود می‌برد و حسین کعبی، ملی‌پوش سابق فوتبال ایران که در دهه ۸۰ روزهای درخشانی را با پرسپولیس پشت سر گذاشته بود، پس از خداحافظی از فوتبال با پیراهن سپیدرود حالا یکی از مربیان این تیم است.

در زمین هم چندین بازیکن سابق پرسپولیس حاضر هستند و مهم‌ترینشان علی‌رضا نورمحمدی که تا همین دو سه سال پیش بازوبند کاپیتانی قرمزهای تهران را بر دست می‌بست، دو سالی است که در رشت بازی می‌کند و پیام صادقیان ستاره جنجالی پرسپولیس که توسط برانکو کنار گذاشته شد هم در سپیدرود رشت حضور دارد و به این جمع، محمدرضا طاهرخانی را هم باید اضافه کرد.

البته این تمام ماجرا نیست و در پرسپولیس نیز شایان مصلح پسر محبوب سپیدرودی بازی می‌کند که این روزها حسابی در ترکیب تیمش جا افتاده است و به‌طور حتم چالش جالبی را در رویارویی با هوادارانی که همه دوستش دارند تجربه خواهد کرد.

پرسپولیس در برابر سپیدرود رشت با چند غایب سرشناس به میدان می‌رود و آن‌ها هم مهدی ترابی را با خود به رشت نیاوردند و کمال کامیابی‌نیا را به‌دلیل محرومیت در خدمت ندارند و سید جلال حسینی و محسن ربیع‌خواه مصدوم هستند و بیرانوند ملی‌پوش هم در این دیدار به میدان نمی‌رود و برانکو هم حق نشستن بر روی نیمکت را به‌دلیل محرومیت نخواهد داشت.

در طرف مقابل هم سپیدرود رشت چندین غایب دارد و پیام صادقیان، میلاد شیخ سلیمانی، توکلی و لوکا کسانی هستند که امروز قطعاً بازی نخواهند کرد و نمی‌توانند در این بازی حساس عصای دست کریمی باشند.

پس از راهیابی داماش گیلانیان به مرحله نهایی جام حذفی کشور حالا تیم سپیدرود رشت که تیم برتر فوتبال گیلان است می‌خواهد مثل تیم همشهری‌اش عرض اندام کند و به‌هیچ وجه دوست ندارد در این مرحله از گردونه رقابت‌های جام حذفی خارج شود و می‌خواهد مثل داماش شگفتی‌ساز شود.

هر نتیجه‌ای‌ که در مسابقه امروز به‌دست آید راهی طولانی‌ تا مشخص شدن دومین فینالیست جام باقی مانده و پدیده و سپاهان تیم‌هایی هستند که در انتظار دیدار با برنده مسابقه امروز رشت به سر می‌برند‌.

رویای “فینال تمام رشتی” تا واپسین دقایق پایانی این مسابقه، هواداران پرشور سپیدرود رشت را در این مسابقه همراهی خواهد کرد و آنها می‌خواهند اتفاقی را در فوتبال ایران رقم بزنند که تا امروز هرگز کسی تصورش را هم نکرده بود.

گزارش از حمیدرضا زیرک دیدار

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل