لیگ ۱۶ تیمی، لیگ بی کیفیت

تاریخ: ۲۲ / ۱۲ / ۹۷     ساعت: ۱۱:۰۹

خبرورزشی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودبا کاهش تیم های لیگ برتر از فشردگی بازی های لیگ برتر کاسته خواهد شست و حتی این امکان برای فدراسیون فوتبال مهیا می شود که بازی های جام حذفی را به صورت رفت و برگشت برگزار کند.

عملکرد تیم‌های انتهای جدول در بازی‌های این دوره جای تأمل دارد و اگر همین الان بخواهیم در مورد این تیم ها قضاوت کنیم باید به این نکته به صراحت اشاره کنیم که شایستگی ادامه حضور در جمع تیم‌های لیگ برتری را ندارند. مگر اینکه در آینده در روند تیمی آن‌ها تغییر ایجاد شود.

استقلال خوزستان از ۲۱ بازی تنها در ۳ بازی پیروز شده. سپیدرود که البته یک پله بالاتر در جدول رده‌بندی است یک پیروزی کمتر داشته است، یعنی ۲ پیروزی در ۲۱ بازی!

بی شک چنین حضوری به جای اینکه برای طرفداران این تیم ها مایه مباهات و افتخار باشد آنها را آزار می‌دهد چراکه از روز ابتدایی حضور در استادیوم ها بازی ها را با این امید تماشا می‌کنند که تیم در لیگ برتر بماند! در حالی که طرفداران تیم‌هایی، چون سپیدرود رشت هم شایسته این هستند که بازی‌های خوب و پیروزی های ارزشمند از تیم خود ببینند.

این عملکرد، اما در رده‌های بالاتر جدول هم به نوعی دیگر وجود دارد و نشان می‌دهد لیگ برتر ظرفیت ۱۶ تیم را ندارد! امتیاز ۵ تیم بالای جدول به‌هم نزدیک است، اما تیم ششم با تیم پنجم ۱۴ امتیاز اختلاف دارد و این نشان می‌دهد تیم های پنجم جدول به پایین به بالاترین مقامی که خواهند رسید ششمی است.

تیم پارس جنوبی جم در حالی رتبه ششم جدول را در اختیار دارد که از ۶۳ امتیاز ممکن ۲۵ امتیاز به دست آورده؛ یعنی ۳۹ درصد از امتیازات را تصاحب کرده است. این نشان می‌دهد از تیم پنجم به بعد تیم‌ها مدام دچار فراز و نشیب می‌شوند و ساختار محکمی ندارند!

طبیعتاً کاهش تیم‌های لیگ برتری از ۱۶ تیم به ۱۴ تیم و حتی ۱۲ تیم به سود سطح کیفی بازی‌ها است. در این صورت فشردگی بازی‌ها هم از لیگ برتر دست خواهد شست و حتی این امکان برای فدراسیون فوتبال مهیا می‌شود که بازی های جام‌حذفی را به صورت رفت و برگشت برگزار کند.

در همه سال‌های اخیر برای خیلی از تیم‌های دسته اولی فقط صعود به لیگ برتر مهم بوده در حالی که مهم باید حضور شایسته در لیگ برتر و ساختار‌سازی برای حضور شایسته در این بازی‌ها باشد.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

بخش دوم گزارش تصویری حبرگزاری فارس از دیدار سپیدرود – پرسپولیس

کدام تیم در فوتبال باشگاهی تهاجمی تر است؟

پیروزی سپیدرود در آخرین دیدار سال ۹۷

دست نشان: سپیدرود متفاوتی درسال ۹۸ خواهید دید

گزارش تصویری خبرگزاری فارس: سپیدرود در آستانه سقوط به لیگ یک

نوروز ۱۳۹۸ شاد باش باد

جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال ایران در پایان سال ۹۷

سپیدرود، قعرنشین با جادوگر / مدیران نفت مسجد سلیمان وعده هاشان را عملی کردند

چالشی که لیگ برتر فوتبال را ۱۴ تیمی می کند!

جدول کلین‌شیت لیگ برتر تا پایان هفته بیستم و دوم؛ پیشتازی استقلال ادامه دارد

گزارش تصویری خبرگزاری میزان از دیدار پرسپولیس و سپیدرود رشت

بررسی واگذاری باشگاه سپیدرود رشت: کلاهی که بر سر علی کریمی رفت

شایان مصلح در گفت و گو با کیهان ورزشی: کاشف من علی نظرمحمدی بود / فوتبال، ارزش آن را ندارد که بخواهم به کسی توهین کنم

گزارش تصویری سایت نود / سپیدرود ۱ – ۳ پرسپولیس

نگاه روز – رستم از شاهنومه رفت

حمایت از sepidroodsc در گوگل