مربیان قربانی می‌شوند تا دیگران بمانند!

تاریخ: ۲۸ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۲۰:۵۴

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – وقتی یک تیم فوتبال می بازد کسی با دروازه بانی که گل خورده، دفاعی که سوتی داده و مهاجمی که فرصت سوزی کرده کاری ندارد و همه مربی را می‌شناسند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرورزشی، مربی پول خونش را می گیرد. این واقعیتی غیر قابل انکار است. مربی در یک بازی ۹۰ دقیقه ای به اندازه یک هفته حرص و جوش می خورد، اما در صورت باخت قربانی می شود تا دیگران بمانند!

وقتی یک تیم فوتبال می بازد کسی با دروازه بانی که گل خورده، دفاعی که سوتی داده و مهاجمی که فرصت سوزی کرده کاری ندارد و همه مربی را می شناسند.

مدیران هم که معمولاً در نقش شاکی ظاهر می شوند و از رسانه ها گرفته تا هواداران معمولاً کسی کاری با آن ها ندارد، شعار معروف «حیا کن، رها کن» معمولاً شامل حال مربیان می شود مگر آنکه خلافش ثابت شود، اما مدیران عموماً مصونیت دارند، بدتر اینکه خیلی وقت ها مربیان قربانی می شوند تا پایه های صندلی مدیریت مدیران باشگاه ها نلرزد.

اعضای هیئت مدیره هم که عمدتاً به جای درآمدزایی مصاحبه می کنند تا خودی نشان بدهند و به وقت انتخابات مجلس، شورا‌ها و… دیده شوند و خلاصه به نوعی در صحنه باشند!

در همین لیگ امسال کمتر مدیرعاملی برکنار شد مگر آنکه مالکیتی تغییر کرد و کلیت باشگاه عوض شد. در سپیدرود چند مربی عوض شدند، در نفت مسجدسلیمان مرزبان آمد، در فولاد تغییر مربی داشتیم که نتیجه هم نداد و در ذوب آهن مثل بقیه باشگاه ها مربی عوض شد تا مدیرعامل عوض نشود، حتی در تراکتورسازی پرمهره و پرتماشاگر شاهد تغییر مربی بودیم که البته تا اینجای کار جواب داده است، اما سؤال اینجاست که آیا وقتی تیمی نتیجه نمی گیرد، مدیران تقصیری ندارند؟

بازیکنان بدون ایرادند و فقط مربی است که ضعیف کار کرده؟ در استقلال همه می گویند مشکل از مدیریت قبلی بوده و البته هواداران هم در چند بازی علیه بازیکنان شعار دادند، اما هنوز بیم آن می‌رود که شفر قربانی شود (البته او هم بدون ایراد نبوده).

در سال های گذشته معمولاً به ازای هر ۴، ۵ تغییر مربی یک تغییر مدیر داشتیم و انگار اعضای هیئت مدیره ها و مدیران ارشد هم فقط زورشان به شخص مربی می رسد.

بازیکن اگر جریمه شود دوباره به یک مناسبتی جریمه اش بخشیده می‌شود ضمن اینکه در قراردادش معمولاً کلی آپشن و… دارد، اما مربی فقط اگر تیم را قهرمان کند شامل حال آپشن می شود.

خلاصه همه جور فشار روی مربی است و البته حکم برکناری هم متعلق به مربی است. در لیگ برتر امسال ۶ باشگاه تغییر مربی داشته اند و باید دید سرانجام کارشان به کجا می کشد؛ این در حالی است که ما چند برابر ضعف مربی، ضعف مدیریت داریم، اما پایه های صندلی مدیران باشگاه ها معمولاً سفت و محکم است.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

انتقاد علی کریمی از وضعیت فعلی فوتبال کشور

نخستین تمرین سپیدرود پس از اردوی دو هفته ای تهران

آنها که به لیگ برتر برگشتند؛ و ناگهان خانه!

پست اینستاگرامی دور از انتظار پیام صادقیان رو به کی روش!

نورمحمدی: در نیم فصل دوم هر بازی برای مان فینال است

کعبی: ایراد من فوتبالی نبود

روی خط استقلال خوزستان: انتظار داشتیم فولاد سراغ مبعلی نمی آمد / دلفی و خشتان را از دست نمی‌دهیم

استفاده از VAR در نیم فصل دوم

تیم فوتبال امید مقاومت توسط شاگردان کریمی گلباران شد

احتمال موافقت برانکو با جدایی بازیکن پرسپولیس: طاهرخانی شاگرد علی کریمی می شود؟

دو بازیکن در انتظار لیست نهایی کریمی

نظرمحمدی: دیدارهای مرحله مقدماتی حکم بازی های تدارکاتی را دارند / عدم انگیزه کافی بازیکنان مقابل عراق

شیطنت مربیان جوان سر کلاس درس!

۱۶ صندلی داغ لیگ خلیج فارس؛ از امپراتور، ژنرال، شهریار تاجادوگر و شیر ژرمن

یادداشت رادنی دیدار در سایت سپیدرود بین ۸ اثر برتر قاره آسیا – اقیانوسیه

حمایت از sepidroodsc در گوگل