نخستین برد تاریخ سپیدرود بر تراکتورسازی

تاریخ: ۲۵ / ۰۱ / ۹۷     ساعت: ۱۲:۱۰

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – دو تیم ریشه دار و قدیمی فوتبال ایران تاکنون ده بار برابر هم قرار گرفتند که برد روز گذشته سپیدرود، نخستین پیروزی رشتی ها در تاریخ رویارویی دو تیم بود.

به گزارش سایت سپیدرود، نبرد سپیدرود به سال تاسیس ۱۳۴۷ با تراکتور به سال تاسیس ۱۳۴۹ از آن مسابقه هایی هست که فوتبال ایران به آن نیاز دارد دو تیم قدیمی با خیل هوادار با کوله باری اعتبار.

در نظر داشته باشید که به این تیم ها نساجی مازندران با سال تاسیس ۱۳۳۸ هم اضافه شود و ملوان به سال تاسیس ۱۳۴۸ هم روزی دوبار به لیگ برتر بازگردد و بارها و بارها شاهد برگزاری این مدل بازی در سطح نخست فوتبال ایران در بخش شمالی کشور باشیم.

هر چه برگزاری چنین دیدارهایی در فوتبال ما بیشتر شود بدون شک عیار لیگ و اعتبار فوتبال ایران فزونی خواهد گرفت. مسابقه هایی با خروارخروار تماشاگر، رزومه و تاریخچه های رویارویی که کنکاش در آنها به لیگ های نو بنیان کشورهای همسایه یادآور می شود که اصالت و ریشه را نمی توان با پول خرید.

تاریخچه رویارویی سپیدرود و تراکتور به لیگ دسته دوم تخت جمشید باز می گردد، جایی که هر دو تیم از بخت های نخست صعود به سطح اول فوتبال ایران بودند.

در سال ۵۵ و در چارچوب لیگ دسته دوم تخت جمشید سپیدرود و تراکتور در رشت به تساوی بدون گل رسیدند و در تبریز تراکتور با تک گل رحیم اقدام به برتری رسید. برای اینکه وزن دو تیم را بدانیم همین بس که یادآور شویم سرمربی سپیدرود در آن زمان فریدون عسگرزاده بود و سرمربی تراکتور هم مرحوم استاد فکری.

در همان سال در جام حذفی دو تیم در یک تک بازی به تساوی یک بر یک رسیدند و در ضربات پنالتی این تراکتوری ها بودند که به مرحله بعدی صعود کردند. در پایان آن سال تراکتور به همراه راه آهن به لیگ یک صعود کرد و سپیدرود چهارم شد و از دو سال بعد هم بساط لیگ برای چند سال جمع شد تا رو در رو شدن این دو تیم برای مدتی پایان پذیرد.

چهارمین رویارویی سپیدرود و تراکتور به سال ۶۹ و لیگ منطقه ای ایران باز می گردد که توسط تیمسار نوآموز رییس وقت فدراسیون فوتبال ایران بدعت گذاری شده بود. بازهم در رشت دو تیم صفر بر صفر مساوی کردند و در تبریز تراکتور با چهار گل به برتری رسید تا به همراه ملوان و استقلال رشت به لیگ دسته اول ایران راه پیدا کند.

در سال ۷۱ هر دو تیم در سطح نخست فوتبال ایران در دسته اول برابر هم قرار گرفتند. در رشت در حالی که سپیدرود با گل حمید رستمی از حریف پیش بود با دو گل کریم باقری و حسین خطیبی بازی را به تراکتور واگذار کرد و نتیجه دیدار برگشت هم برتری ۴ گله تبریزی ها بود.

سال ۷۴ بازهم دور جام حذفی سپیدرود و تراکتور به حکم قرعه به هم خوردند که در هر دو بازی رفت و برگشت این تبریزی ها بودند که با نتیجه مشابه یک بر صفر پیروزی میدان شدند.

امسال در لیگ برتر دوباره این دو تیم قدیمی به هم رسیدند و در تبریز تراکتور به برتری دو بر یک رسید و در رشت هم سپیدرود موفق شد نخستین برد تاریخ رو در روی را کسب نماید.

در مجموع یازده مسابقه دو تیم ۷ برد برای تراکتور ثبت شده و یک برد برای سپیدرود و سه مسابقه هم در نود دقیقه به تساوی ختم شده است.

حالا با بقای هر دو تیم در لیگ برتر می توان امیدوار بود که تعداد بازی های دو تیم ریشه دار و پرهوادار فوتبال ایران دو بازی دگیر افزایش یابد و باید دید در سال بعد آیا تیم قدیمی و پرتماشاگر دیگری هم به این لیست اضافه می شود یا خیر؟

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

سپیدرود لیگ برتری ماند: جشن بقا در رشت

امامی‌فر:‌ نمی‌توانستیم نتیجه‌ای بهتر از این تصور کنیم

پورموسوی: دوست داشتم امروز خودم بازی می‌کردم / روی چمن مصنوعی تمرین نکرده بودیم

سپیدرود رشت صفر – فولاد خوزستان صفر: تثبیت ماندگاری / ما سپیدرودیم و حالا حالاها لیگ برتر

نورمحمدی: حتی یک دقیقه از بازی را رها نمی کنیم

جنگ محبوبترین ١٣ و ٢٣ خوزستان / مبعلی- کعبی؛ دوئل دوقلوهای فولادی

هفته بیست و نهم لیگ برتر: فوتبال فانوس بقا به کدام تیم می‌رسد؟

بررسی تیم‌های سقوط‌کننده؛ جنگ و صلح در جنوب

حداقل پرداختی باشگاه سپیدرود از مرز ۵۰ درصد گذشت

باشگاه سپیدرود رشت از عاملان نشر اکاذیب شکایت می کند

امامی‌فر: دوست داریم لذت ماندگاری در لیگ برتر حاصل تلاش خودمان باشد / نیازمان به ۳ امتیاز بازی فردا مبرم است

لیگ برتر فوتبال؛ جشن صدرنشینی و جدال برای بقا در قعر جدول

کدام‌مان کم‌کاری کردیم؟

توضیحات بازیکن خونه به خونه درباره دوپینگ / میری: مواد ممنوعه داخل مکملم بود

جادوگر و سپیدرود به دنبال اولین دبل / بقاء کریمی در رشت امضاء می شود؟

حمایت از sepidroodsc در گوگل