نشست هم اندیشی؛ بیگانه برای مربیان باشگاهی!

تاریخ: ۱۶ / ۱۱ / ۹۷     ساعت: ۰۰:۰۰

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – دیروز نشست هم اندیشی کمیته داوران با مربیان و کاپیتان های لیگ برتر که بیشتر شبیه یک نشست خودمانی بود در حالی برگزار شد که خیلی از مربیان و کاپیتان ها دراین نشست حضور پیدا نکردند!

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، تعداد مربیان حاضر در این نشست از انگشتان یک دست فراتر نمی رفت و تعداد کاپیتان های حاضر هم به انگشتان یک دست نمی رسید! تا جایی که مهدی رحمتی بعد از یک ربع وقتی دید او و حسین ماهینی تنها کاپیتان های حاضر در مراسم هستند، جلسه را ترک کرد.

مربیان حاضر در این نشست گلایه های خود را مطرح کردند و البته پای درد و دل های مدیران کمیته داوران نشستند. علیرضا مرزبان در حاشیه این نشست با شفر آشتی کرد تا کدورت ها بین آنها برطرف شود. مربی تیم نفت مسجد سلیمان به ادبیات برخی از داوران اعتراض کرد و پاسخ خود را شنید.

علیرضا منصوریان پیشنهاد داد که دستمزد داوران افزایش پیدا کند و یحیی گل محمدی از زمان راه اندازی سیستم کمک داور ویدئویی از فریدون اصفهانیان و داوود رفعتی پرسید. خلاصه اینکه این نشست برای حاضرین مفید بود به این خاطر هر که هر آنچه در ذهن داشت مطرح کرد و دغدغه ها کم شد.

بی شک علی دایی هم خیلی حرف ها برای گفتن داشت. و امیر قلعه نویی. به خصوص که سرمربی تیم سپاهان که از برخی از داوری های بازی تیمش در دور رفت گله مند است. هم چنین مربیان دیگر.

حضور همه مربیان جلوه خاصی به نشست می داد و از همه مهمتر باعث می شد همه گله مندی ها به زبان بیاید و همه کدورت ها رفع شود و البته کمیته داوران هم متوجه خیلی از نقصان های داوری شود و در جهت رفع آن تدابیر تازه ای بیاندیشد. همیشه در چنین نشست هایی است که خواست ها مطرح می شود و مدیران اجرایی متوجه درخواست ها و ایرادها می شوند.

از سویی نمی توان کتمان کرد چنین نشست هایی منجر به افزایش سطح کیفی بازی ها می شود. به این خاطر که در این نشست کمیته داوران هم برای خود حرف داشت. تصویر اعتراض بازیکنان تیم ملی در بازی با ژاپن و ضربه بزرگی که فوتبال ایران در جام ملت ها خورد به نمایش گذاشته شد و فریدون اصفهانیان خطاب به مربیان گفت: اعتراض به داور بیشتر به جای اینکه به تیم کمک کند به تیم ضربه می زند. اما کو کاپیتان ها که این حرف ها را بشنوند و دغدغه ها را به همبازیان خود انتقال دهند.

بهترین کلاس های آموزشی در فوتبال سمینارها و نشست های هم اندیشی است اما متاسفانه از سوی باشگاه ها جدی گرفته نمی شود. نباید گله ای دیگر به فدراسیون فوتبال داشت. پیش از این هم در نشست هم اندیشی سرمربی تیم ملی با مربیان باشگاهی خیلی ها حاضر نبودند.

همه مربیان غایب در نشست دیروز درد و دل های زیادی در خصوص داوری داشتند اما ای کاش می آمدند و حرف می زدند و البته پای صحبت های کمیته داوران هم می نشستند. دستاوردهای رو در رو شدن از بین رفتن ابهامات و سو تفاهمات است و این به فوتبال بهتر کمک می کند چون دغدغه های روحی و روانی را به حداقل می رساند.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل