نگاه روز – اشتباهات بزرگ یک جادوگر

تاریخ: ۱۱ / ۰۷ / ۹۷     ساعت: ۱۱:۲۶

فرهیختگان / میلاد اعظمی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – داستان علی کریمی و فوتبال ایران داستان عجیبی است. از همان روز که با لباس تیم فتح در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی، دل علی پروین و فوتبال ایران را با دریبل هایش برد معلوم بود چه اتفاق بزرگی در انتظار فوتبال ایران است.

بعدها که رشد کرد و شد جادوگر هم حرکات و اخلاق عجیبش ادامه داشت. از ترانسفر شدن به شالکه تا ابراز ارادت به پرسپولیس در لباس استیل‌آذین، از خداحافظی چندباره با فوتبال تا درگیری با کی‌روش و کل فدراسیون فوتبال!

واقعا نمی‌شود در مورد کریمی، رفتار و حرکاتش هیچ قضاوت و پیش‌بینی‌ای کرد. در اینکه خود کریمی انسان بسیار بزرگی است، شکی وجود ندارد اما جادوگر به شکل عجیبی اطرافیان و حتی مشاوران کوچکی دارد.

اگر کریمی مشاوران بزرگی داشت هیچ‌وقت بدون مدرک علیه این و آن مصاحبه نمی‌کرد. کریمی اگر مشاوران درستی داشت در انتخاب تیم‌هایش دقت می‌کرد و آبرو و حیثیت فوتبالی‌اش را به حراج نمی‌گذاشت.

اینکه چرا کریمی که در زمین یک ابر‌ستاره باهوش بود و حال به این اندازه در قامت سرمربیگری اشتباهات مهلکی انجام می دهد، یک سوال بدون جواب است. کسی نمی تواند منکر ظرفیت فنی کریمی به‌عنوان بازیکن شود یا کسی نمی‌تواند بگوید حرف هایی که کریمی می زند از سر دلسوزی نیست اما مساله اینجاست چرا کریمی درست حرکت نمی کند؟ چرا در انتخاب تیم هایش به‌عنوان سرمربی دقت نمی کند؟ چرا از مشاوران درست و پرقدرت استفاده نمی‌کند؟

برای کریمی که عنوان بهترین بازیکن آسیا و تجربه بازی در بایرن‌مونیخ را یدک می‌کشد خوب نیست که خودش را وقف کارها و صحبت های بیهوده کند یا حرف هایی بزند که کاملا بدون سند و مدرک است.

کریمی سرمایه فوتبال این مملکت است و باید قدر خودش را بیشتر از این بداند. اگر کریمی در مربیگری چند انتخاب درست و هوشمندانه داشته باشد، می تواند روزی سرمربی پرسپولیس و تیم‌ملی شود.

انتظار از علی کریمی این است که باهوش بالا و با حساب و کتاب تیم هایش را انتخاب کند، انتظار این است که از مشاوران درست استفاده کند، انتظار این است که هنگام صحبت و مصاحبه کردن و حتی فعالیت در فضای مجازی سنجیده تر عمل کند تا فوتبال ایران یک استعداد بزرگ را از دست ندهد.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

هفته دوم زیر سایه لیگ برتر؛ تقابل عاشوری و عنایتی و دربی تهران

تیم فوتبال ۹۰ ارومیه به دنبال برد در مقابل سپیدرود است / مسوولان شهر ارومیه از تیم حمایت کنند

بررسی نتایج نمایندگان گیلان در آغاز لیگ دسته یک فوتبال

۵ مدیرعامل و ۶ سرمربی، مورد عجیب سپیدرود!

اعلام نهایی برنامه هفته دوم دسته اول

آماده‌سازی ورزشگاه تختی ارومیه برای هفته دوم لیگ دسته یک فوتبال

اسامی محرومان لیگ دسته اول در هفته دوم / شمشیرهای برهنه سرمربیان لیگ یک در هفته اول!

نود ارومیه: باز هم لیگ یک، باز هم اعتراضات کنار خط!

برجای مانده از سپیدرود – مس: از اسب افتادیم از اصل نه!

افشین ناظمی: خبرهای خوشی برای سپیدرود رشت در راه است

گزارش تصویری از نخستین تمرین سپیدرود با مدیریت تازه و بازگشت محمد زینال!

ملکی: آقای تارتار؛ آه من همیشه پشت سرت است!

مراسم معارفه مدیرعامل جدید سپیدرود برگزار شد

گزارش تصویری از مسابقه دوستانه بزرگسالان سپیدرود – جوانان سپیدرود

عید غدیر؛ عید ولایت مبارک باد

حمایت از sepidroodsc در گوگل