نگاه روز – بگذارید کریمی حرفش را بزند

تاریخ: ۲۲ / ۱۱ / ۹۶     ساعت: ۱۵:۰۸

خبرآنلاین / فرهاد عشوندی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – علی کریمی قهرمان است یا یاغی؟ باید دوستش داشت و او را دن کیشوتی نامید که قیام کرده علیه پلشتی های فوتبال یا باید گفت یکی از همه آنهایی است که بلوایی می کند چون به حقش نرسیده؟ راستش علی کریمی را هیچ وقت نباید صفر یا صدی دید . درست به عکس خودش که در بلوایی که راه انداخته ، خودش را خیر مطلق می داند و برایش به هر کار ناثوابی هم دست می زند و بعد می گوید دعوا است دیگر! حلوا که خیر نمی کنند.

 علی کریمی را برای گذشته اش همگی می ستاییم. تردیدی هم نیست. نه فقط برای جادویش با توپ که برای مچ های همیشه گره کرده اش. برای رگ های غیرت بیرون زده اش در مسیر احقاق حق دختران ملی پوش فوتبالیست. مادری که داغ دیده و پسر بلند قامتی که رویایش یک لحظه دیدنش بوده است. برای همه مسئولیت های اجتماعی که خودجوش انجام شان داده و منتی هم بر سر کسی نداشته.

 اما همین اسطوره خوبی‌ها که حتی تا تختی هم بارها قیاسش کرده ایم ، همیشه گلی بوده که خار هم کم نداشته. از دعواهایش با دایی، حامد کاویانپور، نساختن با یکی مثل ابوالفضل جلالی و دیگر رفقایش گرفته تا لگد زدن به بطری آب و قهر کردن به خاطر نخوردن مک دونالد و قاط زدن هایی که فراموش شدنی نیستند. برای اینکه او هم با همه مناعت طبعی که داشته، کم از آن سلفی های معروف حسین هدایتی وار ندارد .

 برای همه تصمیم های فوتبالی که از وقتی خودش بی ابوالفضل جلالی و بی محمودرضا فاضلی گرفته و خیلی درخشان نبودند هم نمی توان خرده ای از او گرفت که علی کریمی است دیگر.

 به کسی چه که گروهی می گویند اگر فدراسیون فوتبال و کمیته تعیین وضعیت بازیکنانش شکایت او را بدون اصرار بر ریختن آن ۴۴ میلیون تومان کذایی اگر قبول می کرد ، کار به این جا ها نمی کشید اما هرچه هست ، علی کریمی مسیری را آغاز کرده که منطق گفتارش درست است. حتی وقتی به علی کریمی می گوید که بیفتد دنبال پلشتی های فوتبال ، پر بیراه نمی گوید اما این آقای قهرمان ، درست از جایی همه چیز را خراب می کند که به قول رسول مجیدی:«چت ها را می ریزد توی کانال ها

 اینکه هر کسی را خوشش نیاید، دلال بنامد و عامل این و آن که نشد استدلال برای افشاگری. اینکه چت خصوصی دو نفر را منتشر کند ، کجایش اخلاقی است؟ اینکه همه حرفی که علی کریمی در تمام این مدت زده ، ۴ تا مصداق عجیب نداشته و یا قبلا گفته شده بوده و یا مصداق عینی نداشته است حرف هایش؛همه و همه فقط باعث می شوند در این جنگ فرسایشی ، باور حامیانش هم به او سست شود.

 او که در تمام سال های ستاره بودنش هیچ وقت حاضر به رفتن در برنامه ای زنده نشده بود، حالا فریاد می زند، میکروفن می اندازد و حریف می طلبد برای مناظره. خودش هم خوب می داند که الان آنتن دادن به او در توان هیچ کسی نیست اما باز می گوید و بعد اتهام دلالی می زند به عادل فردوسی‌پور. بدون شک کریمی راست می گوید که تیغ تند انتقاد عادل فردوسی‌پور، هیچ وقت در این سال ها برای مهدی تاج مثل سایرین برنده نبوده است و همیشه مماشاتی داشته اما این ها دلیل ایراد اتهام فساد نیست که همین برنامه کم از علی کریمی نگفته و پای او نایستاده است!

 درست مثل آمار اشتباهی که درباره سردبیر سابق و خوشنام روزنامه خبرورزشی و انتقاد از کی روش گفته بود. مردی که به خاطر ایستادگی به پای عقایدش آسیب های شغلی زیادی دید اما تیم ملی کشورش را تنها نگذاشت.

 کریمی اما حق خود می داند که در این دعوا هر آنچه به ذهنش می رسد را بگوید. او می خواهد و می گوید. یکی هم مثل مهدی تاج ، دوستانش در اصفهان و چند نهاد دیگر هم راهکاری که بلدند فقط شکایت کردن است. اینکه فکر می کنند با گرفتن علی کریمی و منعش از حرف زدن، می توانند این بلوا را بخوابانند به قول خودشان. درحالی که این بحث باید یک بار صحیح و شفاف باز شود.

 باید علی کریمی بیاید و تمام اسنادش را صاف و شفاف بگوید. سرچشمه این ناپاکی را با دلیل و سند رسوا کند. البته اگر سندهایی محکمه پسند دارد. اگر هم ندارد و فقط اتهام می زده ، پای عواقب گفتارش بایستد. راهش اما این نیست که مهدی تاج بترسد. شکایت کند و البته علی کریمی هم پیشتر و در دوران فوتبالش کسی نبوده که برای اثبات گفتارش به هر مستمسکی دست بیاندازد. کاش باز هم از این کارها نکند. شاید بهتر باشد همان طور که گفته در یک محکمه طوری علنی بایستد و مستدل هر آنچه دارد را بگوید و بعد مشخص شود چه کسی راست می گوید.

    سعید ۲۳ / ۲۳ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۵:۳۴

    سلام دوست عزیز لطفا از اقای علی کریمی بت نسازید ایشان هر زمان منافعش حفظ چیزی نگفته ولی وقتی منافعش در خطر است این و ان را دزد و غیره می خواند اقا تیم اصلا برای بردن و باختن است حرفی نیست ولی وقتی ببازی تمام دنیا دست دارند تا شما را نابود کنند که حرف نیست اقای قلعه نوعی می گوید حتما دست شیطان بود که بازی ما و سایپا پخش نشده ایشان انگار فراموشی گرفته که همزمان مسابقه فوتبال سالنی در اسیا بود و بجهت عدم اگاهی تمام دنیا را محکوم می کند اگر می خواهد کسی حرف بزند حرف با منطق بزند والا شما به چهره علی کریمی در مصاحبه نگاه می کردید تعادل نداشتد و چهره اش قاطی بود باید با متانت حرف یزند اگر قهرمان است هر کس را در دایره ریاست راه می دهند شروع به تعریف می کند بعد از دایره بیرون می اندازند همان ها می شوند شیطان اقای کریمی باید رفتار خود را اصلاح کند سابقه رفتار های او را ببینید بیخود توجیه رفتار غلط ننمایید

    گیله مرد ۲۴ / ۲۴ / ۱۳۹۶  ساعت: ۱۳:۰۲

    هم بگذارید و هم باید کریمی فقط و فقط و فقط به سپیدرود فکر کند و بس …

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل