بهترین ها و بدترین ها در خطای برنده کدام تیم ها هستند؟

تاریخ: ۱۴ / ۱۰ / ۹۷     ساعت: ۱۴:۲۹

تیم هایی توانایی گرفتن خطاهای بیشتر از حریفان را دارند که بازیکنان پا به توپ و با تکنیک بیشتری داشته باشند.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در بحث گرفتن خطا، علاوه بر بازیکن پا به توپ و تکنیکی از رتیم خوبی در انتقال سریع توپ از فاز دفاعی به هجومی برخوردار باشند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از متریکا، با توجه به این دو اصل، پارس جم با وجود بازیکنانی مانند روح‌الله سیف‌الهی، شهرام گودرزی، محمد نوری و… با میانگین (۱۷.۷) خطا متحمل شده در هر بازی موفق ترین تیم لیگ از این حیث محسوب می شود.

پرسپولیس و ذوب آهن هم به ترتیب با میانگین (۱۶.۷) و (۱۶.۵) دیگر تیم های موفق در این آیتم هستند.

سایپا هم در شرایطی با میانگین (۱۲.۱) خطا محتمل شده در هر بازی بدترین تیم لیگ محسوب می شود که بازیکنان پا به توپ زیادی در ترکیب خود دارد.

اما به دلیل پایین بودن ریتم بازی از فاکتور غافل‌گیری حریفان نتوانسته بهره کافی ببرد و در واقع حریفان برای کنترل بازیکنان خوش تکنیک سایپا چندان مجبور به خطا کردن نمی شوند.

مشابه این مشکل را تیم‌های تراکتور (۱۲.۵) و سپاهان (۱۳.۷) هم با آن مواجه هستند. تیم هایی که با وجود داشتن بازیکنانی با قدرت دریبلینگ بالا به خاطر پایین بودن ریتم بازی فرصت کافی به حریفان می دهند تا با سازماندهی سریع و برتری عددی با کم ترین خطا آنها را مهار کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین ها و بدترین ها در نبرد پیروز کدام تیم ها هستند؟

ترین های پاس در نیم‌ فصل: آیا کیفیت چمن تاثیرگذار است؟

بهترین و بدترین ها تیم های لیگ برتر در نبرد‌ها

چه تیم هایی پرخطاترین های نیم فصل اول هستند؟

اعداد خطاهای مرتکب شده یک تیم، می تواند میزان خشونت و پرتکاپو بودن آن ها را نشان دهد.

از این حیث، سپاهان و صنعت نفت با ۱۷.۲ خطا به ازای هر بازی،‌ رتبه ۱۳ لیگ را دارند. برای سپاهان صدرنشین با بازیکنانی فیزیکی و ارائه یک بازی محکم، این شاید چندان عجیب نباشد.

صنعت نفت‌ هم با داشتن بازیکنی مانند کرار جاسم و پرس بعضا سنگین از بالای زمین، خطاهای زیادی را مرتکب می‌شود.

پرتکاپو بودن و پرس سنگین و پرفشار، خودش زمینه خطاهای بیشتر را فراهم می کند و پرسپولیس و استقلال، احتمالا به همین دلیل خشن ترین تیم های لیگ هستند.

بسیاری از این خطاها در مناطق دور از دروازه خودی صرفا برای خراب کردن جریان بازی حریف انجام می شوند. مساله ای که احتمالا در نیم فصل دوم هم ادامه پیدا خواهد کرد.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


حمایت از sepidroodsc در گوگل