پزشک سپیدرود: بیش از ۵۰۰ تن از فوتبال آموزان مدارس تحت معاینات عمومی و قلبی قرار گرفتند

تاریخ: ۱۷ / ۰۷ / ۹۷     ساعت: ۱۴:۴۶

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – رییس کمیته پزشکی هیات فوتبال گیلان گفت: با توجه به نو پا بودن کلینیک پزشکی هیات فوتبال گیلان با استقبال چشمگیر خانواده ها مواجه شدیم.

به گزارش سایت سپیدرود، دکتر محمد حق شناس رییس کمیته پزشکی هیات فوتبال گیلان و پزشک تیم سپیدرود، درباره معاینات عمومی و قلبی فوتبال آموزان مدارس فوتبال شهرستان رشت و همچنین برخی از داوران رده پایه استان گفت:

پس از افتتاح کلینیک پزشکی هیات فوتبال در اسفند ۹۶ ، طی ۶ ماه گذشته با توجه به وظیفه ذاتی این کمیته و هدف گذاری انجام معاینات قلبی و عروقی اندام ها در زمینه بررسی اختلالات اسکلتی است که در این بررسی ها تعداد ۳ مورد بیماری قلبی و عروقی در فوتبال آموزان نونهال تشخیص داد شد و به جهت رفع مشکل به متخصص قلب ارجاع و تعداد زیادی به علت افزایش وزن تحت نظر کارشناسان تغذیه قرار گرفتند. همچنین بیش از ۵۰۰ تن از فوتبال آموزان مدارس تحت معاینات عمومی و قلبی قرار گرفتند.

وی در ادامه بیان کرد: برخی از بچه ها دچار ژنوواروم (پای پرانتزی) یا اختلالات اسکلتی دیگر بودند که با تشخیص موارد فوق به کارشناسان اصلاح حرکتی ارجاع داده شدند.

با توجه به نو پا بودن کلینیک پزشکی هیات فوتبال گیلان با استقبال چشمگیر خانواده ها مواجه شدیم و در برخی از موارد با کمک خانواده ها و اطلاعاتی که از کودک خود در اختیاز پزشک قرار می دادند سبب تشخیص بهتر در مورد بیماری فرد مورد معاینه می شد.

رییس کمیته پزشکی هیات فوتبال استان گیلان در پایان گفت: برنامه های آینده این کمیته در راستای بحث آموزش در کلاس های مربیگری و داوری است و طبق هماهنگی های انجام شده با کمیته آموزش قرار است در تمامی دوره های آموزشی ۲ ساعت در مورد دوپینگ،احیای قلبی و عروقی و اوژانس های فوتبال صحبت شود.

ادامه معاینات پزشکی  و تعمیم آن به سایر شهرستانها از دیگر برنامه های این واحد می باشد.

لازم به ذکر است کلینیک پزشکی  هیات فوتبال گیلان بعنوان نخستین کلینیک پزشکی در استانهای کشور، ۱۱ اسفند ماه ۱۳۶۹ پس از برگزاری دوره دانش افزایی پزشکی ورزشی در رشت، توسط دکتر سیف رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال افتتاح شد.

گفتنی  فروردین ۹۷ با حضور دکتر حق شناس رییس کمیته پزشکی هیات فوتبال نخستین معاینات اولیه پزشکی از جمله تست سلامت ، گرفتن نوار قلب و صدور گواهی سلامت برای اولین بار در سطح هیات های فوتبال استانها انجام گرفت و یکی دیگر از الزامات کسب گرید D آسیا توسط این هیات تحقق یافت.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

پیش بازی سپیدرود – ذوب آهن: دیدار کریمی با دستیار کیروش

قرعه کشی جام حذفی: احتمال میزبانی دوباره سپیدرود درصورت برد پرسپولیس + تصاویر

نمازی: هم ذوب آهن و هم سپیدرود به دنبال برد هستند

امامی فر: از تعطیلات لیگ برای بهبود نقاط ضعف مان استفاده کردیم

شیخ سلیمانی: کسب برد در بازی با ذوب آهن اولویت اصلی سپیدرود است

مصدومیت بلای جان سپیدرود

هدف علی کریمی از انتخاب حریفان ضعیف

درخواست پراهیچ از فیفا برای برخورد انضباطی با پدیده: شاگردان گل‌محمدی در جدول سقوط می‌کنند؟

زیر و بم جام حذفی در فصل ۹۷-۹۸

بازگشت به خانه بعد از ۴۹ روز: در انتظار نمایش هجومی سپیدرود با جادوی کریمی

کار خوب علی کریمی برای سپیدرود

اصفهانیان تسلیم آذری شد: پای رئیس کمیته داوران به بازی حساس رشت باز شد

هافبک سپیدرود: حضورم در بازی با ذوب آهن بسته به نظر کادر فنی سپیدرود است

نطرمحمدی دو سوم مطالباتش را بخشید

نقطه حیات سپیدرود و ذوب‌آهن / سپیدرود نمازی را با خود می‌برد / آمار امیدوارکننده سپیدرود در دفاع تیمی

حمایت از sepidroodsc در گوگل