چند نکته جالب درباره لیگ برتر هجدهم

تاریخ: ۲۹ / ۰۸ / ۹۷     ساعت: ۱۸:۳۶

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – لیگ برتر فوتبال ایران با توجه به روزهای فیفا و تعطیلی مسابقات باشگاهی تقریبا در تمام لیگ های معتبر جهان روزهای استراحتش را سپری می‌کند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایلنا، لیگ برتر فوتبال ایران با توجه به روزهای فیفا و تعطیلی مسابقات باشگاهی تقریبا در تمام لیگ های معتبر جهان روزهای استراحتش را سپری می کند.

بازی های لیگ برتر البته که دوباره ادامه خواهد یافت اما این در شرایطی است که پرسپولیس به خاطر حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۳ بازی و حریفانش هرکدام یک بازی عقب افتاده دارند و این خودش کمی پیش بینی ها و گمانه زنی ها را نسبت به سرنوشت این مسابقات دشوار کرده است.

با این حال در حال حاضر و در حالی که تقریبا بیش از یک سوم مسابقات این فصل سپری شده می توان با اتکا به آمار و ارقام شرایط لیگ برتر هجدهم فوتبال، ایران را بهتر سنجید و نسبت به آینده آن تصور بهتری داشت.

بهترین تیم خانگی: تراکتورسازی

تراکتورسازی در این فصل از رقابت ها و در شش بازی خانگی ۵ برد و یک مساوی کسب کرده و با شانزده امتیاز صدرنشین بازی های خانگی است.  اما تیم پدیده نیز با ۱۳ امتیاز خانگی از ۶ بازی و سپاهان و پارس جنوبی نیز با ۱۲ امتیاز در رده بعدی هستند.

پرسپولیس از ۴ بازی خانگی اش ۱۰ امتیاز و میانگین ۵/۲ امتیاز در هر بازی خانگی را گرفته و اگر همین روند امتیازگیری را در دوبازی خانگی آینده داشته باشد با ۱۵ امتیاز می تواند بهترین تیم بازی های خانگی شود.

اما نکته ای که می توان به آن اشاره کرد نتایج ضعیف استقلال تهران در بازی های خانگی است. این تیم از ۵ بازی خانگی اش یک برد برابر تراکتورسازی در هفته دوم، سه مساوی و یک باخت هم برابر سپاهان دارد که مجموع امتیازات این تیم را در بازی‌‌ های خانگی به ۶‌‌ می رساند.

بهترین تیم خارج از خانه: سپاهان

تیم های سپاهان و پدیده که هر دو از صدرنشینان و مدعیان اصلی قهرمانی این فصل هستند، هر دو با ۱۳ امتیازی که از بازی های خارج از خانه گرفته اند بهترین عملکرد را داشته‌اند اما سپاهان با ۱۳ گل زده عملکرد بهتری از پدیده با ۸ گل زده دارد.

اما بد نیست نگاهی هم به وضعیت استقلال و پرسپولیس در بازی های خارج از خانه داشته باشیم. استقلال در این فصل و در ۶ بازی خارج از خانه ۲ برد، ۳ مساوی، یک باخت و ۹ امتیاز کسب کرده است اما پرسپولیس از ۵ بازی یک برد، ۴ مساوی و ۷ امتیاز کسب کرده است.

نساجی با یک امتیاز بدترین تیم خارج از خانه است و سپیدرود با سه امتیازی که در آخرین بازی اش برابر فولاد گرفته به تیم های ۴ امتیازی در بازی های خارج از خانه پیوست و از قعر بالا آمد.

بهترین تیم ۲۰۱۸ تا این زمان: سایپا

تیم سایپا با مربیگری علی دایی تا این زمان که نزدیک به ۴۰ روز تا پایان سال میلادی باقی مانده است بهترین تیم باشگاهی ایرانی در سال ۲۰۱۸ است. سال ۲۰۱۸ در دی ماه امسال به پایان می رسد و این همزمان با پایان نیم‌فصل اول در ایران است.

با این حال تا الان سایپا با ۲۵ بازی در سال ۲۰۱۸ توانسته ۱۳ برد ۷ مساوی ۵ باخت و ۴۶ امتیاز کسب نماید و در رتبه اول قرار گیرد. استقلال از ۲۴ بازی ۱۱ برد ۱۰ مساوی و ۳ باخت و ۴۳ امتیاز به دست آورده و در رتبه دوم قرار دارد.

نکته جالب اینجا است که تفاضل گل استقلال بهتر از سایپا است و اگر آن بازی عقب افتاده اش نسبت به سایپا را ببرد هم امتیاز با این تیم اول خواهد شد. ذوب‌آهن هم همین شرایط را دارد و اگر مثل استقلال که یک بازی از سایپا کمتر دارد را ببرد هم امتیاز شده و می تواند صدرنشین بهترین تیم های باشگاهی در سال ۲۰۱۸ باشد.

تیم چهارم پرسپولیس است که تا الان ۲۲ بازی انجام داده و ۱۱ برد ۸ مساوی و ۳ باخت کسب کرده و ۴۱ امتیازی است. پرسپولیس این شانس را دارد که اگر ۳ بازی اش را ببرد و یا حداقل شش امتیاز بگیرد صدرنشین شود.

در واقع این تیم براساس میانگین امتیاز این شانس را دارد که بهترین تیم سال ۲۰۱۸ شود هرچند تا الان این عنوان در اختیار سایپا است.

هوادار عزیز، نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد.


آخرین اخبار

بخش دوم گزارش تصویری حبرگزاری فارس از دیدار سپیدرود – پرسپولیس

کدام تیم در فوتبال باشگاهی تهاجمی تر است؟

پیروزی سپیدرود در آخرین دیدار سال ۹۷

دست نشان: سپیدرود متفاوتی درسال ۹۸ خواهید دید

گزارش تصویری خبرگزاری فارس: سپیدرود در آستانه سقوط به لیگ یک

نوروز ۱۳۹۸ شاد باش باد

جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال ایران در پایان سال ۹۷

سپیدرود، قعرنشین با جادوگر / مدیران نفت مسجد سلیمان وعده هاشان را عملی کردند

چالشی که لیگ برتر فوتبال را ۱۴ تیمی می کند!

جدول کلین‌شیت لیگ برتر تا پایان هفته بیستم و دوم؛ پیشتازی استقلال ادامه دارد

گزارش تصویری خبرگزاری میزان از دیدار پرسپولیس و سپیدرود رشت

بررسی واگذاری باشگاه سپیدرود رشت: کلاهی که بر سر علی کریمی رفت

شایان مصلح در گفت و گو با کیهان ورزشی: کاشف من علی نظرمحمدی بود / فوتبال، ارزش آن را ندارد که بخواهم به کسی توهین کنم

گزارش تصویری سایت نود / سپیدرود ۱ – ۳ پرسپولیس

نگاه روز – رستم از شاهنومه رفت

حمایت از sepidroodsc در گوگل