وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

آخرین خبر از محدودیتهای کرونایی در ورزش

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودرئیس ستاد مبارزه با کرونا می گوید هنوز بخشنامه ای به دست ما نرسیده است و درخصوص استان های پرخطر استانداران تصمیم می گیرند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، مهرزاد خلیلیان رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش درباره بازگشت محدودیت های ورزشی به استان های قرمز با شیوع دوباره کرونا در ابتدا گفت:

«طی آخرین تماسی که من با آقای دکتر حریرچی داشتم و با توجه به این که این بخشنامه که اخیراً از طرف وزارت کشور اعلام‌شده و از آنجا که ستاد مقابله با کرونا در ورزش ارتباط تنگانگی با ستاد مرکزی دارد، مقرر شده است در ۱۱ استان کشور “آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، بوشهر و البته در چند استان دیگر با شکل های متفاوت مثل فارس، خوزستان، هرمزگان، چهارمحال بختیاری و کلانشهر تهران مجدداً یک سری از ورزشگاه ها بسته خواهد شد.»

خلیلیان در ادامه افزود: «خواهش ما از همه مردم رعایت فاصله اجتماعی است و من خودم نیز این مشکل را به چشم خودم در چندین مرکز دیدم و از همین رو از مردم می خواهیم که همکاری کنند تا ما بتوانیم از این برهه عبور کنیم.

اما استخرهای سرپوشیده در استان های اشاره شده و همچنین سالن های مختص به ورزش هایی که تماس در آن نسبت به سایر ورزش ها مثل کشتی، کاراته و جودو زیادتر است، همچنان بسته است. ما درصدد هستیم با اتخاذ چنین تدابیری ظرف هفته های آینده به بتوانیم شرایط بهتری را برای جامعه به وجود بیاوریم.»

وی در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه های ورزشی و سالن های خصوصی در حال حاضر بسته است یا خیر گفت: «بخشنامه ای در رابطه با باشگاه های ورزشی واقعاً به دست ما نرسیده است و باشگاه ها که می توانند با رعایت فاصله فیزیکی به کار خود ادامه دهند.

در شهرهای قرمز و یا با هشدار وضعیت از طریق شورای تأمین اقدام شده و همکاران ما نظارت می‌کنند و امیدواریم با حفظ فاصله فیزیکی رعایت قطع زنجیره انتقال ادامه پیدا کند.

خلیلیان درباره اینکه با این شرایط استانداری ها درخصوص بسته شدن باشگاه های ورزشی شهرهایی با وضعیت قرمز تصمیم گیری خواهند کرد، گفت: «بله با توجه به شرایط ویژه این گونه خواهد بود.

البته فرمانداران گزارشات را ابتدا به ستاد ملی اعلام می کنند و در ادامه درخصوص آن ها تصمیم گیری خواهد شد. ما دو بخشنامه دیدیم که عده ای می گفتند از ۱۲ تا ۲۲ تیرماه یا به مدت یک هفته شرایط این گونه خواهد بود، اما هنوز بخشنامه مشخصی از طرف ستاد ملی به دست ما نرسیده است.

بخشنامه ای که ما دیدیم از ۱۲ تا ۱۹ به مدت یک هفته بود و امروز که نوزدهم است می بینیم شرایط بهتر نشده است و شاید یک هفته دیگر نیز تمدید شود.»

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.