وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

آخرین دست گل متقاضی پیشین خرید باشگاه سپیدرود: ضرر ۱۲۰ میلیون تومانی یک قرارداد دو هفته ای!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – باشگاه سپیدرود در آخرین روز سال مجبور شد بیش از ۱۰۰ میلیون تومان بابت دو هفته حضور روانخواه در سپیدرود به عنوان سرمربی پرداخت کند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، امید روانخواه که مدت کوتاه کمتر از بیست روز به عنوان سرمربی هدایت تیم فوتبال سپیدرود رشت را عهده دار شده بود، توانست در آخرین روز کاری سال ۹۶ کل مبلغ قرارداد خود به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان را از باشگاه سپیدرود دریافت کند.

بنابراین گزارش، این انتصاب از سوی شخصی صورت گرفته بود که هرگز عنوان رسمی مالک باشگاه سپیدرود را بدست نیاورد و همواره از او به عنوان متقاضی خرید سپیدرود یاد می شد و در نهایت به دلیل احراز نشدن صلاحیت وی از سوی اداره کل ورزش استان و هیئت فوتبال گیلان، سپیدرود به جواد تن زاده واگذار شد.

روانخواه در ابتدای فصل از سوی نظرمحمدی به عنوان مربی تمرین دهنده برای سپیدرود انتخاب شد و برخلاف ادعای وی و کیومرث بیات که گفته شده بود روانخواه در سپیدرود به عنوان سرمربی حضور داشت تا مشکل نداشتن مدرک A نظرمحمدی بر طرف شود، در آی دی کارت صادره شده سازمان لیگ عنوان مربی برای روانخواه درج شده است.

در ارتباط با اجازه حضور نظرمحمدی به عنوان سرمربی در سپیدرود، رییس هیئت فوتبال گیلان با توجه به موفقیت وی در صعود سپیدرود به لیگ یکT کسب رتبه نخست دوره مربیگری B و حضور نظرمحمدی در نخستین دوره پیشروی کلاس A، از ریاست سازمان لیگ درخواست کرد تا اجازه حضور نظرمحمدی در سپیدرود را به عنوان سرمربی داده شود.

این امر مورد موافقت سازمان لیگ قرار گرفت و نظرمحمدی در تمامی کنفرانس های پیش و پس از بازی به عنوان سرمربی حاضر بود و در لیست های منتشر شده سازمان لیگ در مسابقات از وی با عنوان سرمربی یاد شده است.

بیات پس از یک شبه کودتا در آذرماه که منجر به کنار گذاشتن سرپرست، سرمربی و مربی سپیدرود شد با این استدلال که روانخواه با سپیدرود قرارداد دارد و در هر صورت پرداخت این دین برعهده باشگاه است، اورا پس از پنج ماه غیبت غیر موجه به تیم بازگرداند که این توجیح را باید به لیست دیگر سخنان نادرست متقاضی خرید اضافه کرد.

روانخواه پس از مسابقه با سپاهان در ۳۱ مردادماه اردوی سپیدرود را به قصد یک مرخصی ۴ روزه ترک کرد و با وجود تماس سرمربی و سرپرست تیم هرگز به سپیدرود بازنگشت و به همین دلیل بهارمست سرپرست سپیدرود با صدور نامه ای به مالک باشگاه غیبت غیر موجه او را اعلام کرد.

با نامه نگاری های صورت گرفته از سوی باشگاه سپیدرود با کمیته انضباطی فدراسیون در مورد روانخواه و دو بازیکن خاطی دیگر (مهرداد جماعتی و غلامرضا رضایی) اختیار تصمیم گیری به باشگاه واگذار شد و همان گونه که جماعتی و رضایی بدون پرداخت ریالی از سوی سپیدرود، قراردادشان فسخ شد، این اتفاق درباره روانخواه هم قابل تصور بود.

اما در یک تصمیم شتاب زده متقاضی خرید سپیدرود، روانخواه را به تیم بازگرداند تا پس از عدم تایید بیات به عنوان مالک و حضور تن زاده، وی از تیم کنار گذاشته شود و بابت کمتر از بیست روز یکصد و بیست میلیون تومان به سپیدرود ضرر مالی وارد گردد که این رقم به جز ۱۵ میلیون تومان دریافتی ابتدای فصل و هزینه اقامت وی در هتل و پاداش و سایر مخارج است.

سرمربی سابق سپیدرود تنها در دو دیدار روی نیمکت این تیم حضور داشت و در برابر تیم انتهای جدولی نفت تهران که بدون مربی و دروازه بان ذخیره و تنها با چهارده، پانزده نفر و به حالتی آشفته به رشت سفر کرده بود به پیروزی رسید و در برابر سیاه جامگان دیگر تیم انتهای جدولی با ارایه یکی از ضعیف ترین بازی های چند سال اخیر سپیدرود با دو گل مغلوب شد.

روانخواه پس از باخت به سیاه جامگان در جلسه کمیته فنی باشگاه حاضر نشد و به صورت مستقیم از مشهد به تهران سفر کرد و این بی احترامی به باشگاه و اتفاقات زشت به وقوع پیوسته شده پس از بازی با تماشاگرانی که از رشت به مشهد رفته بودند، عزم مالکیت جدید را برای کنار گذاشتن او جزم تر کرد.

این ضرر سنگین مالی برای باشگاهی خصوصی که می خواهد بدون تکیه بر وابستگی های دولتی هرچقدر سنگین باشد، اگر منجر به کسب تجربه ای گران بها در عدم استفاده از مدیران بی تجربه و نارکاربلد گردد، بدون تردید برای یکی از پر هوادارترین تیم های فوتبال ایران سود مند خواهد بود.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.