وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

آغاز مجدد فوتبال باشگاهی با رقابت های لیگ یک: هفته ۲۹؛ حساس، جذاب و تماشایی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته بیست و نهم لیگ آزادگان با تلاش تیم های بالاجدولی برای نزدیک شدن به صدر و پایین جدولی ها برای دور شدن از سقوط برگزار می شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از “ورزش سه”، ۳ دیدار تیم ها مس کرمان ـ آلومینیوم اراک، اکسین ـ خونه به خونه و نساجی ـ بادران از حساس ترین بازی های هفته بیست و نهم است که نتیجه آنها قطعا صدرنشین شدن سایر رقبای بالای جدولی تاثیرگذار خواهد بود اگرچه سیرجان،  پارس جم و سپیدرود نیاز مبرمی به پیروزی در این بازی دارند اما این ۳ دیدار با پیشین نیم فصل اول از مهیج ترین مسابقات این هفته خواهد بود.

مروری بر هفته بیست و نهم لیگ آزادگان داشته ایم که در زیر می خوانید:

نفت‌ م.سلیمان – سپیدرود رشت؛ امتیازگیری شمالی ها در جنوب!

سپیدرود رشت تیم صدرنشین لیگ یک که ۶ هفته سخت را پیش رو خواهد داشت باید باهوش تر از همیشه بازی کند و حتی یک امتیاز هم از دست ندهد.

آنها که به سختی و بدون پول تنها با تلاش و همت خودشان صدرنشین شده اند حالا به روزهای سخت تر از بی پولی رسیده اند و رقیبانی پشت سر خود دارند که همه از نظر مالی شرایط مساعدی دارند و هم امکاناتی؛ اما سپیدرود تیمی نیست که به این چیزها توجه کند و مطمئنا تلاش می کند که این مقام را حفظ کند.

نفت مسجدسلیمان هم این روزها با حضور محمود فکری جانی دوباره گرفته و تلاش می کند تا در جمع سقوط کننده ها نباشد و از منطقه خطر به طور کامل دور شود.

آنها با شکست آلومینیوم اراک و توقف پارس جم ۲۸ امتیازی شدند و در رتبه پانزدهم قرار دارند و در صورت پیروزی در این بازی و توقف خیبر و ایرانجوان مقابل حریفانشان می توانند ۲ پله ای صعود کنند.

راه‌آهن –   فولاد یزد؛ فرار از سقوط یا جبران اشتباه

راه آهن و فولاد یزد در حالی در هفته بیست و نهم اولین مصاف خود را رقم می زنند که در هفته پایانی سال ۹۵ هر دو آنها مقابل رقیبان سرسخت بالای جدولی بازی داشتند با تفاوت آنکه فولاد توانست مس کرمان را به یک گل شکست دهد و در مقابل راه آهن با یک گل مغلوب سپیدرودی ها شدند. حال یزدی ها با سفر به تهران و رویایی مقابل تیم ریشه دار راه آهن قصد دارند از سد آنها نیز گذر کنند تا از فرصت ۶ هفته ای خود استفاده برده و با خیال راحت از منطقه سقوط دور شده و به کارش ادامه دهد. راه آهن هم با استفاده از شرایط میزبانی و با برگزاری بازی در صباشهر در صورت پیروزی و کسب۳ امتیاز این مسابقه در همان رتبه باقی خواهد ماند اگرچه این پیروزی به دیگر حریفان پایین جدولی اجازه گذر از راه آهن را نمی دهد و ایرانجوان بوشهر، خیبرخرم آباد و نفت مسجدسلیمان با حریفان قدری بازی دارند اما نمی شود با این پیش بینی پیش رفت و شاگردان سیروس دین محمدی باید تمام تلاششان را به کار ببرند تا بتوانند پیروز میدان باشند. چراکه کسب این امتیازات در پایان لیگ به داد تیم ها می رسد و از دست دادن هر امتیاز هم یک تیم را دچار مشکل.

گل گهرسیرجان – خیبر خرم‌آباد؛ برتری قدرت در صدر

شرایط دو تیم گل گهر و خیبر در جدول کاملا متفاوت است، خیبری‌ به قصد فرار از سقوط و گل گهری‌ها برای صعود روزهای پایانی لیگ را پشت سر می گذارند. البته نباید فراموش کرد که گل‌گهر نمایش خیره‌کننده‌ای امسال در لیگ یک داشته است، تیم پرمهره‌ای که با تفکرات مربی کرواتش وینگو بگوویچ روند رو به رشدی داشت و امروز یکی از شانس‌های صعود به لیگ برتر محسوب می‌شود. شاگردان داوود حق‌دوست سرمربی خیبر با بضاعت فعلی‌شان، باید در ابتدا با دفاع متمرکز و کم کردن سرعت بازی، از زیر فشار حملات گل گهری‌ها خارج شده، سپس با دوندگی بی‌امان به فکر تقابل با بازیکنان تکنیکی حریف باشند. خیبری ها که هفته ها بی پولی را همراه خود دارند آنها در حالی هفته بیست و نهم را پشت سر می‌گذارند که بازیکنان این تیم ۱۰ ماه حقوق معوقه از باشگاه طلب دارند، با شرایطی که وجود دارد باز هم درود بر شرف بازیکنان خیبر که در زمین مسابقه با تمام وجود بازی می‌کنند، خیبری‌ها اگر می‌خواهند خیال خود را بابت فرار از سقوط راحت کنند در بازی‌های آینده می‌بایست کمترین اشتباه را داشته و از کوچک‌ترین فرصت‌ها نیز استفاده کنند. بازی رفت دو تیم در خرم‌آباد با نتیجه مساوی یک‌ بر یک به پایان رسید. خیبر تا کنون مقابل گل‌گهر به پیروزی نرسیده و باید دید در این روز قادر به طلسم‌شکنی هست؟ این بازی توسط محمدرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران قضاوت خواهد شد.

مس کرمان – آلومینیوم اراک؛ تجربه ابراهیم زاده و دانش پاشازاده

کرمانی ها و اراکی ها که در روزهای پایانی سال ۹۵ با شکست به تعطیلات رفتند حالا بعد از ۲ هفته وقفه مقابل یکدیگر قرار گرفته اند؛ البته نباید درایت و دانش مهدی پاشازاده سرمربی آلومینیوم که در ۸ هفته حضورش در این تیم و کسب نتایج خوب توانست این تیم را در جمع ۱۰ تیم مدعی قرار دهد. مس کرمان هم با هدایت منصور ابراهیم زاده مربی باتجربه سابقا لیگ برتری و کسب رتبه پنجم یکی از مدعیان بی بدیل این رقابت هاست. آنها که در آخرین بازی سال ۹۵ مقابل فولادیزد با یک گل متوقف شدند فرصت سوزی کردند، آنها با قدرت در روزهای ابتدایی سال ۹۶ تمریناتشان را استارت زدند تا با پیروزی مقابل آلومینیوم به هدفشان که صعود به لیگ برتر است نزدیک تر شوند.

اکسین البرز – خونه به خونه؛ صف‌ آرایی جذاب های لیگ یک

اکسین البرز با هدایت یحیی گل محمدی سرمربی فصل گذشته ذوب آهن و خونه به خونه نیز نادر دست نشان سرمربی فصل گذشته صنعت را دارد که رویارویی این دو سرمربی مستعفی لیگ برتری به جذابیت این بازی می افزاید. خونه به خونه که در هفته بیست و هشتم در بازی مقابل نساجی دیگر تیم هم استانی خود حواشی بسیاری را پشت سر گذاشت و در انتظار حکم کمیته انضباطی است با تمام قوا مقابل شاگردان گل محمدی در ورزشگاه انقلاب کرج حاضر خواهد شد، اگرچه آنها بازیکنان لیگ برتری شان مثل مازیار زارع، جلال رافخایی و یکی، دو نفر دیگر را هم ندارند اما دست نشان جانشینان خوبی را در این مسابقه به میدان خواهد فرستاد که بتوانند جای آنها را در تیم پر کنند و به موفقیت برسند. اکسین که در دیدار هفته ۲۸ لیگ یک شکست تلخی را در رفسنجان تجربه کرده با بازگشت مجدد امیر میربزرگی و یکی، دو بازیکن جوان دیگر در این بازی مطمئنا قدرت سابقش را به دست خواهد آورد و بیکار نخواهد نشست. دیدار دو تیم اکسین و خونه به خونه با حضور دو مربی باتجربه لیگ برتری یکی از دیدارهای جذاب هفته بیست و نهم خواهد بود.

نساجی مازندران – بادران تهران؛ حضور آقای گل بعد از محرومیت

اولین چیزی که درباره بازی نساجی و بادران به ذهن می رسد این سوال است که آیا خاطره جنجال در کارگران تکرار می شود؟ دیداری که موجبات محرومیت غلامعلی تبار مدافع قائمشهری ها به دلیل شادی پس از گلزنی اش شده بود که در پایان آن درگیری بین او و بازیکن بادران رقم  خورد. دیگر نکته این بازی حضور محمد عباس زاده بعد از ۲ جلسه محرومیت آن هم در اهواز به دلیل حرکت ناشایستی که از سوی ناظر بازی گزارش داده شده بود است؛ دیگر مطلبی که درباره قائمشهری ها به ذهن مان خطور می کند این است که آیا تماشاگران پرشور قائمشهری اجازه حضور در این مسابقه را خواهند داشت و اینکه جنجال بازی خونه به خونه و نساجی بار دیگر در این دیدار تکرار خواهد شد؟ امیدواریم جنجال ها دیگر برای نساجی به پایان رسیده باشد و آنها با آرامش پا به اولین مسابقه شان در سال ۹۶ بگذارند. در سوی دیگر بادران که با قدرت ملوان صدرنشین را در هفته بیست و هشتم متوقف کرد حالا به مصاف تیمی می رود که آقای گل لیگ را در خط حمله خود دارد آن هم در حالی که بادرانی ها علی سلیمی گلر اصلی شان را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند و خط دفاع شان باید مراقب نفوذهای تند و سریع محمد عباس زاده باشند. اگرچه آنها در دیدار رفت در ورزشگاه کارگران با یک گل و بازی پرحاشیه مغلوب قائمشهری ها شدند. قطعا تجربه آن بازی خیلی می تواند کمک حال حریف تهرانی باشد.

فجر سپاسی – پارس جنوبی جم؛ فرصتی ناب برای صدرنشینی

با نگاهی گذرا به این بازی می توان گفت پارس جنوبی جم می تواند پیروز این میدان باشد اما این در حالی است که فجر در مصاف با حریفان قدرتمند همیشه غیرقابل پیش بینی ظاهر شده است. شیرازی ها که تحت هدایت غلام پیروانی تصمیم به بقا در لیگ یک دارند در این بازی از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و به مانند بازی با تیم های صدرنشین هرچه در توانشان دارند را در زمین خواهند گذاشت. پارس جنوبی جم که در روزهای پایانی سال ۹۵ در بازی معوقه مقابل نفت مسجدسلیمان تیم پایین جدولی نتوانست صدرنشینی را از سپیدرودی ها پس بگیرد حالا برای آنکه در جمع صعودکننده های لیگ برتر باشند سعی بر شکست حریف ضعیف دارند اگرچه به اعتقاد کادرفنی این تیم نباید هیچ تیمی را دست کم گرفت و برای پیروزی فقط باید تلاش کرد. آنها با پیروزی در این بازی و با توقف سیرجانی ها و سپیدرودی ها مقابل حریفانشان می توانند صدرنشین باشند.

ملوان – استقلال اهواز؛ کمک انزلی چی ها به قعرنشینی

ملوانی ها با بدشانسی در چند هفته اخیر صدرجدول را به دیگر حریف گیلانی خود تقدیم کردند. آنها که از ترکیب جوانی بهره می برند و تمام توانشان را از روزهای ابتدایی لیگ یک برای بازگشت به لیگ برتر به کار برده اند اما با امتیاز دادن به حریفان حالا به رتبه چهارم جدول رسیده اند و مسیر را برای سایر حریفان باز کرده اند. ملوان که در دیدار رفت که با تعویق برگزار شده بود توانست با نتیجه ۳ بر یک اهوازی ها را در خوزستان شکست بدهد حالا در این بازی فرصت جبران ناکامی های هفته گذشته را پیدا کرده است و اگر آنها پیروز این بازی باشند سقوط استقلال اهواز مسجل خواهد شد اگرچه ۵ بازی دیگر تا پایان لیگ باقی مانده است اما کسب نتیجه در این ۵ بازی کاری بس دشوار است و باید دید آیا در توان آنها خواهد بود یا خیر.

ایران جوان بوشهر- مس رفسنجان؛ جبران باخت در بوشهر

دو تیمی که در هفته بیست و هشتم هر دو با نتیجه ۲ ـ ۱ زمین مسابقه را ترک کردند؛ یکی با شکست و دیگری با پیروزی و البته که نباید فراموش کرد کروات ها در تیم های کرمانی خوب نتیجه گرفته اند و ثابت کردند که شناخت خوبی از فوتبال ایران دارند. میشو کریستوویچ که در رفسنجان نتایج خوبی با مس به دست آورده است با شاگردانش مقابل تیمی قرار خواهد گرفت که پدیده لیگ یک و گلزن را در جمع خود دارد. سرمربی کروات رفسنجان قطعا با شناختی که از این بازیکن دارد با مدافعانش گوشزد خواهد کرد که مراقب حرکات سرعتی و ترکیبی او با سایر هم تیمی هایش باشد تا اجازه نفوذ و حمله را به او ندهند. ایرانجوان با شکست مس رفسنجان می تواند ۲ پله ای ارتقا کند و بالاتر از راه آهن ۳۱ امتیازی در رتبه دوازدهم قرار بگیرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.