وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

وکیل باشگاه سپیدرود: سرنوشت بلبلی را آیینه عبرت کنید

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدروددر پی اتفاقات اخیر پیرامون سپیدرود، سایت رسمی باشگاه سپیدرود گفتگویی با دکتر بهروز عزیزی فرد وکیل باشگاه انجام داد که در زیر مشاهده می کنید.

دکتر عزیزی گفت: باید به هواداران پرشمار و متعصب سپیدرور رشت اطلاع دهیم علی رغم تمامی جو سازی ها توسط تیم مدیریتی فولاد خوزستان مبنی بر باز کرددن پنجره نقل و انتقالاتی هنوز هیچ اقدامی از سوی کمیته انضباطی صورت نگرفته است و پنجره آنها همچنان بسته می باشد.

همچنین با توجه به تخلف محرز و آشکار باشگاه فولاد خوزستان و همچنین استقلال تهران در خصوص پرونده نقل و انتقالاتی آقای محمد بلبلی با دفاعیات مناسب و بدون توجه به جو سازی های ناجوانمردانه که هم اکنون نیز ادامه دارد پنجره ی نقل و انتقالاتی فولاد خوزستان به علت عدم رعایت اصول حرفه ای فوتبال در باب عقد قرارداد با بازیکن تحت قرارداد بسته می باشد که این مهم مصداق بارز تخلف از ماده ۱۸ مقررات نقل و انتقال و تعیین وضعیت بازیکنان مصوب ۱۳۹۶ است.

همانگونه که هواداران عزیز بهتر از همه اطلاع دارند قراردادهای فوتبالی در سیستم یکپارچه در هیات فوتبال استان و سازمان لیگ ثبت می گردد و در سیستم تی ام اس به سادگی شرایط استعلام هر بازیکنی وجود دارد و تنها در صورتی باشگاه ها متوجه تحت قراداد بودن بازیکن نخواهند بود که قصد دور زدن قوانین و عدم پرداخت حقوق باشگاه های بازیکن پرور را داشته باشند.

برای مثال باشگاه فولاد خوزستان علی رغم هزینه ی وکلای خویش و مخصوصا هزینه سنگین دادگاه کَس با وکیل ایتالیایی هم قرارداد منعقد نموده لیکن حقوق باشگاه سپیدرود رشت را پرداخت ننموده است و بهتر بود به جای این هزینه های سنگین حقوق حقه ی باشگاه سپیدرود رشت را پرداخت می کرد که یقینا آن مبلغ به مراتب مناسب تر از هزینه هایی بود که باشگاه فولاد خوزستان تا به امروز تحمل نموده است!

اما این باشگاه در خصوص تضرری که به باشگاه کهن و مردمی سپیدرود رشت وارد نمودند امروز روز مجازات این عمل نکوهیده و غیر حرفه ای را تحمل می کند که تاکید دارم در خصوص حقوق مادی و معنوی و شان و جایگاه ۵۳ ساله باشگاه پرطرفدار سپیدرود رشت با هیچ باشگاه یا بازیکنی مماشات ننموده و برای احقاق حقوق باشگاه سپیدرود رشت تمامی ابزارهای قانونی را بدون هیچ درنگی اعمال خواهیم نمود.

معاونت حقوقی باشگاه سپیدرود در خصوص فسخ های یک طرفه بازیکنان و تحرکات بعضی از مربیان و ایجنت های ورزشی در وسوسه کردن بازکنان سپیدرود خاطر نشان کرد:

گویا به تازگی تعدادی از باشگاه های لیگ ۱ و لیگ ۲ با تحرکات غیر حرفه ای و تطمیع برخی از ایجنت هایی که به دنبال ممر درآمد برای خویش می باشند و نه آینده ی باشگاه و نه بازیکنان برای این افراد به هیچ عنوان مهم نمی باشد به مثابه ی پرونده های مشابه در فوتبال قصد در تطمیع و ترغیب تعدادی از جوانان و سرمایه های سپیدرود رشت کرده اند.

از همین طریق به این باشگاه ها و علی الخصوص بازیکنان آینده دار سپیدرود هشدار موکد می دهیم چنانچه به هر طریق بر مدیریت باشگاه و یا معاونت حقوقی باشگاه احراز گردد (که امروزه روز با توجه به در دسترس بودن تمامی ابزارها و استعلامات به سادگی میسر می باشد) بدون هیچ چشم پوشی یا مماشاتی بر علیه باشگاه های متخلف احتمالی و همچنین بازیکن متخلف از قرارداد؛ اقدامات قانونی لازم فورا صورت خواهد پذیرفت و می بایست شخصا پاسخگوی حقوق باشگاه سپیدرود؛ هواداران و آینده ی فوتبالی خویش باشند.

فوتبال ورزش وحدت و دوستی بوده و در تمامی آیین نامه ها ی داخلی و بین المللی فیفا بر رعایت صحیح روح فوتبال و فیرپلی و احترام به حقوق باشگاه ها و رفتار حرفه ای تاکید ورزیده شده است.

بازیکنان جوانی که به علت عدم تجربه ی لازم با استوری یا تطمیع برخی تیم های غیر حرفه ای و ناآگاه به قوانین روز فوتبالی از جمع باشگاه بزرگ و با قدمت ۵۳ ساله و آخرین تیم گیلانی حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران خداحافظی می نمایند و هواداران پرشمار را دل نگران می کنند؛ آگاه باشند همانگونه که برای احقاق حقوق باشگاه سپیدرود رشت در پرونده آقای محمد بلبلی با تمام ابزارهای لازم پیروز بوده ایم برای احقاق حقوق این امانت مردمی از هیچ کوششی برای پاک سازی این محیط غیر حرفه ای و به دور از روح فوتبال دریغ نخواهیم کرد.

در آخر به هوادارن عزیز و متعصب اطلاع می دهم بازیکنان سپیدرود جملگی دارای قرارداد مشخص و حرفه ای بوده و حقوق بازیکنان طبق قرارداد پرداخت شده است و هیچ نگرانی برای هواداران و گریزی برای متخلفان احتمالی از چنگال عدالت محور قانون وجود نداشته و نخواهد داشت.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.