وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

ادعای یک سایت خوزستانی: چشم طمع شمالی ها به دومین تیم خوزستان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – باشگاه سپیدرود رشت به سهمیه‌ی لیگ برتری تیم نفت مسجدسلیمان چشم دوخته است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خوزستان اسپورت، در حالی که مدیران باشگاه کارون اروند خرمشهر فروش امتیاز دسته اولی این باشگاه به تیم داماش گیلان را تکذیب می‌کردند، سرانجام این اتفاق تلخ به وقوع پیوست و سهمیه‌ی دسته اولی فوتبال خوزستان به شمالی‌ها واگذار شد تا داماش جایگزین کارون در لیگ دسته اول شود و خرمشهری‌ها به لیگ ۲ بروند.

این اتفاق در حالی رخ داد که در استان مازندران، فروش امتیاز تیم خونه به خونه بابل به استان خراسان، به دلیل مخالفت استاندار مازندران نیمه کاره ماند و سهمیه مازنی‌ها در لیگ دسته اول حفظ شد.

چرا که طبق قانون برای انتقال امتیاز تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی الزاما باید موافقت مدیران ارشد اجرایی و ورزشی استان انتقال دهنده گرفته شود و در صورتی که آن‌ها مخالفت کنند انتقال منتفی خواهد شد.

اما در حالی که فقط چند ساعت از واگذاری رسمی سهمیه دسته اولی فوتبال خوزستان به گیلانی‌ها سپری می‎‌شد، تلاش مدیران باشگاه سپیدرود رشت برای تصاحب سهمیه‌ی لیگ برتری تیم نفت مسجدسلیمان نیز گسترش یافته و متولیان این باشگاه شمالی با کمک گرفتن از نمایندگان رشت در مجلس، همچنین مدیران ارشد استان گیلان، در صدد تحت فشار قرار دادن فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستند تا شاید با استفاده از تأخیر در آغاز دوره‌ی جدید لیگ برتر جای این تیم خوزستانی را بگیرند.

مدیران باشگاه سپیدرود رشت و نمایندگان این شهر در مجلس با استناد به مشکلات ساختار مدیریتی باشگاه نفت مسجدسلیمان خواستار سقوط تیم نفت به دسته پایین‌تر و بازگشت سپیدرود به لیگ برتر هستند.

گزارش خوزستان اسپورت حاکیست، فوتبال خوزستان در پایان فصل ورزشی ۹۷-۹۸ شاهد سقوط چهار تیم این خطه از چهار لیگ فوتبال ایران به دسته‌های پایین‌تر بوده و حالا در آستانه‌ی آغاز فصل ورزشی ۹۸-۹۹ نوبت به حراج تیم‌های این استان رسیده است.

باید منتظر ماند و دید که فشار مدیران سیاسی-ورزشی استان گیلان برای تصاحب سهمیه‌ی لیگ برتری تیم نفت مسجدسلیمان به کجا خواهد انجامید و آیا شوک بزرگ دیگری به فوتبال خوزستان وارد می شود؟

چشم طمع شمالی‌ها به دومین تیم خوزستان

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.