وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

اصرار مقدس؛ کریمی باید در ۹۰ عذرخواهی کند!

فرهیختگان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – هوشنگ مقدس، مدیر سابق تیم‌ملی از علی کریمی به‌خاطر اظهاراتش در برنامه ۹۰ شکایت کرده است و بعد از اینکه این پرونده به مرحله کیفرخواست رسید، روز گذشته وکیل هوشنگ مقدس موفق شد در دادگاه بدوی حکم محکومیت علی کریمی را بگیرد.

در همین راستا دادگاه علی کریمی را علاوه بر اعاده حیثیت، به ۴۰ میلیون ریال جریمه محکوم کرده است؛ حکمی که قابل اعتراض در دادگاه های تجدیدنظر است.

ملک شاهی، وکیل علی کریمی با تایید خبر محکومیت کریمی گفت: «عکس و جزئیات حکم براساس قانون نباید پخش و منتشر شود و جزئیات حکم باید محفوظ بماند. رسانه‌ها هم اگر بخواهند حکم را منتشر کنند باید مجوز قضایی داشته باشند.»

جلسه دادگاه بیشتر حول دفاع مراودات قانونی مالی هوشنگ مقدس با فدراسیون فوتبال برگزار شد و نکته قابل توجه اینکه ظاهرا صحبت‌های کریمی در دادگاه با اظهاراتش در برنامه ۹۰ متناقض بوده است.

او در برنامه ۹۰ گفته بود که مدیران فدراسیون فوتبال پول‌های جام‌جهانی قبلی و فعلی را به‌طور غیرقانونی به حساب مقدس ریختند و کسی که چنین اتهامی را به اشخاص نسبت می‌دهد باید دلایل محکمه پسندی به دادگاه ارائه دهد و جالب اینکه کریمی و وکیلش اسنادی را منتشر کردند که مربوط به مراودات قانونی مقدس با فدراسیون فوتبال بوده است و اظهاراتی که در برنامه ۹۰ مطرح شد با توجه به پربیننده بودن این برنامه ایجاد شبهه کرد.

در صورتی که مشخص شده این صحبت‌ها خلاف واقعیت بوده و افراد را در مظان اتهام قرار دادند در حالی که این‌طور مسائلی اصلا وجود نداشت. درنهایت دادگاه هم رای را صادر و علی کریمی را محکوم کرد.

در همین خصوص هوشنگ مقدس با تایید خبر محکومیت علی کریمی در دادگاه بدوی گفت: «دادگاه علی کریمی را علاوه‌بر اعاده حیثیت، به ۴۰ میلیون ریال جریمه محکوم کرده است.»

او درخصوص اینکه تفسیرش از رای اعاده حیثیت چیست، گفت: «اعاده حیثیت یعنی کریمی باید در همان رسانه‌ای که اتهاماتش را مطرح کرده بود، حاضر شده و از بنده عذرخواهی کند. او باید در برنامه ۹۰ که به بنده تهمت و افترا زده بود دوباره حاضر شده و از بنده عذرخواهی کند و حرف‌هایش را پس بگیرد.»

نگاهی به اظهارات کریمی در برنامه ۹۰

کریمی و محمدرضا ساکت در مناظره‌ای که در برنامه ۹۰ سال گذشته با یکدیگر داشتند صحبت‌هایی را مطرح کردند که بخش‌هایی از این مناظره که درخصوص هوشنگ مقدس بود در زیر می‌آید.

کریمی: به نظر شما باید بازیکنان جوانان یک فدراسیون پنج‌ستاره را لخت کنند و لباس‌هایشان را بگیرند؟ الان ما یک تیم‌ملی داریم و آن‌هم تیم‌ملی بزرگسالان است. پول هایی که آقای هوشنگ مقدس واریز کردید. صورتحساب‌هایش هم موجود است.

پول ها به حساب دو نفر واریز شده است که نام صاحب حساب را نمی‌برم. پول‌ها به آنها واریز شده که به حساب هوشنگ مقدس واریز شود. ریز پرداختی‌ها به آقای هوشنگ مقدس را به مراجع ذی‌صلاح داده‌اید؟

ساکت: ما به هوشنگ مقدس پولی ندادیم. آقای تاج رئیس هستند و این پول را نداده‌اند. هیچ پولی در زمان مسئولیت آقای تاج خارج از سیستم مالی فدراسیون پرداخت نشده است. آن زمان به‌دلیل تحریم‌ها، آقای کفاشیان مجبور به مدیریت و تدبیر شدند.

کریمی: طوری صحبت می‌کنید که انگار آقای تاج تافته جدا بافته است. او در آن زمان نایب‌رئیس فدراسیون بود. مگر می‌شود نایب‌رئیس از چنین مسائلی آگاهی نداشته باشد؟

ساکت: در سیستم مدیریت لایه مختلفی داریم و هرکس وظیفه و اختیارات خود را دارد. رئیس فدراسیون اختیار تام مالی دارد. در زمان حاضر تمام کار‌های مالی ما یا از سفارت هاست یا حساب مستقیم خودمان. پولی که مربوط به این جام جهانی است هنوز واریز نشده است و بعد از جام جهانی پول می آید.

ضمن اینکه وقتی مجمع فدراسیون برگزار می‌شود، در مجمع حسابرسی سال قبل انجام می‌شود و بودجه سال قبل تدوین و تصویب می‌شود؛ ۶۷ میلیارد است که درآمدهای مختلف فدراسیون از جمله جام جهانی در آن آمده است.

اصرار مقدس؛ کریمی باید در ۹۰ عذرخواهی کند!
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.