وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

اطلاعیه باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت درخصوص مصاحبه علی کریمی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – پیرو مصاحبه آقای علی کریمی مربی محترم باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان و طرح موضوعاتی در خصوص وضعیت باشگاه، مطالبات بازیکنان، تمدید قرارداد، وضعیت مالکیتی و مدیریتی، باشگاه سپیدرود رشت از منظر دفاع از حقوق قانونی خود و نیز اطلاع افکار عمومی مراتب زیر را اعلام می دارد:

۱-  مدیریت باشگاه، استمرار حضور سپیدرود در لیگ برتر را که با همت بازیکنان، کادر فنی، ارکان مدیریتی، حمایت مسئولان محترم و از همه مهم تر حمایت و حضور همیشگی هواداران پرشور صورت پذیرفت، را تبریک عرض نموده و امیدواریم سپیدرود دوست داشتنی هم چنان مقتدرانه در فوتبال ایران بدرخشد و برای مردم مهربان و آگاه رشت افتخار آفرینی نماید.

۲- در ششم دی ماه سال قبل یعنی حدود ۴ ماه که مالکیت باشگاه با طی سلسله مراتب قانونی به اقای دکتر جواد تن زاده واگذار گردید و این گروه در حالی که سپیدرود در وضعیت بسیار بد مالی  قرار داشت، تمامی تلاش و همیت خود را معطوف به حفظ تیم در مسابقات لیگ برتر نمودند. زیرا که  در آن مقطع زمانی تیم در جدول  مسابقات موقعیت مناسبی نداشت و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی قدرت ریسک و سرمایه گذاری حتی تبلیغ بر روی لباس تیم را هم نمی پذیرفت.

به طوری که تهیه بلیط برای حضور در مسابقات خارج از خانه از عمده ترین مشکلات  باشگاه به شمار می رفت که با تغییر مدیریتی بلافاصله پس از اولین برد مقابل نفت تهران، پاداش سکه به بازیکنان پرداخت گردید و سپس با برد مقابل سپاهان به هر بازیکن دو میلیون تومان پاداش تعلق گرفت.

مالک باشگاه سپیدرود رشت در مدت ۴ ماه، مبلغ ۴/۸۷۰/۶۴۰/۰۰۰تومان (چهار میلیارد و هشتصدو هفتاد میلیون و ششصد و چهل هزار تومان) هزینه کرد به شرح ذیل داشته است:

۲/۴۵۳/۲۳۰/۰۰۰ تومان (دو میلیارد و چهارصد و پنجاه و سه میلیون و دویست و سی هزار تومان) بابت پرداخت قرارداد بازیکنان و کادر فنی که بر این اساس حداقل پرداختی قرارداد بازیکنان ۵۰% و حداقل پرداختی قرارداد کادر فنی ۴۵% می باشد. همچنین بابت ۳ مرحله اردوی خارج از خانه مبلغ ۲۶۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان (دویست و شصت و دو میلیون تومان) و هزینه اسکان در هتل کادوس رشت مبلغ ۲۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان (دویست و سی میلیون تومان) پرداخت گردید.

همچنین بابت اجاره GPS مبلغ ۶۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان (شصت و یک میلیون تومان) هزینه گردید و سایر هزینه های باشگاه به مبلغ  ۱/۸۶۴/۴۱۰/۰۰۰تومان (یک میلیارد و هشتصد و شصت و چهار میلیون و چهارصدو ده هزار تومان) تامین گردید.

علاوه براین بخش قابل توجهی از تعهدات باشگاه در فصول گذشته نیز پرداخت شده است.

۳- پرسشی که برای افکار عمومی و هواداران سپیدرود وجود دارد این است که آیا همه باشگاه های حاضر در لیگ برتر که اتفاقا بیش از ۹۰ درصد  آنان ماهیت دولتی و شبه دولتی دارند، تا این مقطع از مسابقات، میزان مطالبات بازیکنان خود را به طور کامل، پرداخت نمودند؟ اگر تنها یک نمونه وجود دارد به مردم گفته شود.

آیا اگر باشگاه سپیدرود پس از پایان بازی ها و در یک فرایند کاملا توافقی به تعهدات خود عمل کند مرتکب تخلفی شده است که باید مورد سرزنش قرار گیرد؟

۴ – باشگاه سپیدرود طی سالیان سال با مرارت و مشقت فراوان به حیات خود ادامه داده است و این امر نشان دهنده شرایط دشوار باشگاه‌داری خصوصی است و تا حمایت از این تیم به صورت سازمان یافته  انجام نگیرد این مشکلات مجددا سر باز خواهد کرد. در بازار ورزشی ایران شرایط آزاد و رقابتی وجود ندارد و یک باشگاه خصوصی نمی تواند با باشگاهی که از بودجه دولتی ارتزاق می کند، رقابت کند و به سادگی هرچه تمام تر از صحنه خارج  می شود و این چرخه نیازمند تغییر بوده و همه باید بتوانند در شرایط برابر، در عرصه رقابت حضور داشته باشند.

۵- مساله مهمی که در خصوص باشگاه باسابقه ای چون سپیدورد رشت وجود دارد، این است که این باشگاه به رغم مشکلات ساختاری، لجستیکی و تغییرات  مدیریتی فراوان، محبوب ترین تیم مردمی خطه شمال و چهارمین تیم پرطرفدار ایران به شمار می رود و تنها با اتکا به اندوخته سرمایه اجتماعی خود توانسته است، تاکنون به حیات خود ادامه دهد و تنها نماینده استان های شمالی در سطح اول فوتبال کشور باشد.

همان گونه که سپیدرود در طول نزدیک به ۵۰ سال حیاتش فراز و نشیب های زیادی را پشت سر نهاد ، اما طرفداران خون گرم و با تعصبش هیچ گاه تیم محبوبشان را تنها نگذاشتند؛ بنابر این کسی نمی تواند با برگه هواداران و تلاش برای تحریک آنان و با زیر سوال بردن باشگاه برای خود اعتباری بیافریند و اعتقاد بر این است که نهادهای نظارتی در این خصوص به وظایفشان عمل نموده و در برابر کسانی که تلاش می کنند برای مردم و مسئولان هزینه امنیتی تولید کنند، قاطعانه  ایستادگی کنند.

۶- روشن است که هیچ کس نمی تواند حقوق قانونی و مشروع  مالک را با فضاسازی های کاذب و  تهیه طومار و انجام مصاحبه های سریالی و ایراد فشار به مسئولان تضییع نماید، همه ما در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می نماییم  و به قوانین و مقررات و ارزش های آن سخت وفاداریم و بدیهی است داور نهایی قانون است نه حاشیه سازی در رسانه ها  و با این گونه اقدامات ، نتیجه ای جز ایجاد فضای یاس و ناامیدی و فریب افکار عمومی در بین هواداران نخواهد داشت.

۷- مربیان و بازیکنان، یکی از سرمایه های ارزشمند باشگاه می باشند و نباید اقتدار و اعتبار و ارزش آنان تخفیف یابد . حفظ این نماد و ارزش وظیفه مدیریت باشگاه است و متعاقبا بازیکنان و مربیان نباید درگیر منازعاتی گردند که این اعتبار و منزلت آنان تضعیف شود .

می توان انتظار داشت در شرایطی که قرار است دور جدید از همکاری ها آغاز شود و تیمی باقدرت مهیای حضور در رقابتهای فصل آتی  گردد از انجام مصاحبه ها ، یادداشت ها و اظهاراتی که اختلال ارتباطی ایجاد می کند پرهیز شود و ادامه چنین منازعاتی راه همکاری را خواهد بست .

۸- سپیدرود تیمی ریشه دار است و نباید با تکرار برخی مشکلات ابهت و منزلت آن را شکست. نباید اندیشید که بیان تکرار مشکلات به سود تیم است. باید قدرت سپیدرود، محبوبیت اجتماعی و هواداران پر شورش اولی تر از هر چیز و هر شخص باشد و  اگر تیمی مشکلات خود را عیان تر بگوید و بر طبل نداشتن ها و اختلافات بکوبد، طمع رقبا را بر می انگیزد و مستعد تخریب می شود.

۹- چنان که پیش تر اعلام گردید، پس از پایان بازی های لیگ، برنامه مربی محترم اخذ و بررسی دقیق خواهد شد و متناسب با استراتژی باشگاه نسبت به انتخاب بازیکنان، دستیاران، اردوها و نیازهای لجستیکی دیگر برنامه ریزی و تصمیم گیری می گردد.

و در این راه تنها یک هدف متصور است و آن اینکه به جای فرصت سوزی و افسوس روزهای گذشته از امروز به فکر برنامه ریزی، ایجاد فرصت و تدوین راهبردی برای انتفاع هرچه بیشتر هواداران سپیدرود کبیر بود.

باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت

۳اردیبهشت ۱۳۹۷

اطلاعیه باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت درخصوص مصاحبه علی کریمی
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه ارسال شده است

 • باوفا گفت:

  بسیار عا لی ما هم سرافرازی و موفقیت روز افزون سپید رود کبیر را ارزومندیم با تشکر از همه عا شقان سپید رود وشما عزیزان موفق باشید

 • رامین گفت:

  عرض ادب احترام
  نوشته های من براساس فکر واعتقادات شخصی خودم هستش شایدم اشتباه باشه
  تیم وقتی وارد لیگ برتر شد حس مالکیت و برتری مدیران باعث شد تیم به خریدار واگذار نگردد در صورتیکه ارزوی هر ثروتمند فوتبالی هستش تا مالک این تیم پر طرفدار باشه واگذار نکردنشو هممون میدونیم چرا نشد
  وارد لیگ شدن و مدیران به اهدافی کوچکی که میخواستن شاید رسیده شایدم نرسیده باشن
  وقتی به بن بست میرسید دیگه دست به دامن خیلیا میشید حالا خداروشکر با تایید سازمانهایی که قراربود صلاحیت دکتر تن زاده را داشته باشن انجام پذیرفت حالا جناب کریمی عزیز شما موفق به نگه داشتن تیم در لیگ شدید ممنونیم..در این زمان کوتاه اگه هزینه هایی که گفته شد واقعیت داشته باشه بی انصافیه که در مورد مالک مصاحبه کمکاری داشته باشید فقط میتونم به این نتیجه برسم اهدافی یا نقشه هایی در ذهنتون ترسیم کرده ایید که با تخریب مالک میتوانید از صحنه فوتبال خارجش کنید
  همین مالک اگه نبود این همه هزینه و دریافتی انجام نمیشد لطفا نفرمایید کسی دیگری میومد و بهتر از دکتر هزینه میشد..بحرحال باید ممنون دکتر شما کادرفنی بازیکنان و تماشاگران عزیز شد که باعث ماندگاری تیم ودفاع از شناسنامه شهرمون شدید
  فوتبال سینماییست که میتوان براش هزینه کرد و پاش نشست و لذشتو برد…….لطفا مواظب ابرویم هم باشیم…

 • پاسکیاب گفت:

  تشکر از متانت مدیریت محترم تیم.امیداوارم همچنان با قدرت پشت این تیم مردمی باشند