وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

اطلاعیه سایت فرهنگی – ورزشی سپیدرود به مناسبت هفته دفاع مقدس

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سایت سپیدرود به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بیانیه ای به شرح زیر صادر نمود:

به نام خدا

دفاع مقدس، نگینی بر تارک تاریخ حماسه و ایثار

هفته دفاع مقدس، فرصت بسیار گران بهایی برای باز- شناسی حماسه عظیمی است که با ایثار، فداکاری و سلحشوری فرزندان برومند و معنوی خمینی کبیر (ره) افسانه شکست ناپذیری و سلطه گری قدرت های جهانی را باطل و برتری ایمان و اراده ملت نستوه و استوار ایران را به عنوان یکی از عبرت های بزرگ تاریخ معاصر اثبات کرد.

سی و یکم شهریور ماه، یادآور حماسه و ایثار نوجوانان و جوانانی است که مشق سرخ عشق را بالای خاکریزها و خندق ها نوشتند و ایران اسلامی را تا ابد وام دار پرواز از خاکریز تا خدای خویش کردند.

تاریخ ‌٨ ساله دفاع مقدس که پر از عشق و ایثار و مقاومت است و دعای شبانه پرچمدار وادی عشق و یاور رزمندگان حضرت امام خمینی (ره)، خروش سپاهیان، بسیجیان، ارتشیان و پشتیبانی خالصانه پیر و جوان، مرد و  زن را در دل خود دارد، همواره در سینه تاریخ خواهد ماند.

در سالگشت هفته دفاع مقدس بر این باوریم که فرهنگ ایثار و شهادت بابد به عنوان یک سرمایه معنوی هم چنان در روح و جان و فرهنگ جامعه ما جاری گردد.

فرهنگ جاودانه دفاع مقدس، فرهنگ رهایی بخشی است که سرلوحه مبارزه و معنوی ترین دست آورد بشری است که اثرات و نفخه‌های روحانی آن، هماره جان تشنگان را سیراب می سازد.

امروز هنرمندان، نویسندگان، اصحاب اندیشه و قلم باید بیش از پیش به دفاع مقدس بپردازند و چهره رزمندگان دفاع مقدس را پایه و الگویی موفق برای نسل امروز ترسیم نمایند تا هم چنان روح شجاعت و ایثارگری و مقاومت  دفاع مقدس در جامعه ما جاری و ساری گردد.

دفاع مقدس، برای همیشه هم چون نگینی بر تارک تاریخ حماسه، ایثار و آزادگی ایران می درخشد و نمادی از روحیه سلطه ستیزی و آمادگی و عزم بی پایان ایرانیان در دفاع از آرمان های بلند انقلاب، تقویت وحدت و همبستگی ملی و حفظ استقلال کشور در مقابله با تهدیدات دشمنان دین و ملت و کشور  به شمار می رود.

فرهنگ ایثار و شهادت، یکی از راه هایی است که سلامت و معنویت جامعه به ویژه نسل جوان را تضمین خواهد کرد، اما برای نهادینه کردن این فرهنگ غنی و عزت بخش باید تلاش سازمان یافته ای انجام شود تا  به صورت فرهنگ عمومی در جامعه در آید و نهادینه شود.

تحقیقا برای انجام این امر مهم، بایستی به گونه ای برنامه ریزی و اقدام شود که آثار و پیامدهای مثبت آن برای نسل جوان و حاضر که بستر انتقال این فرهنگ به نسل های بعدی است، پذیرفته شود.

سایت فرهنگی – ورزشی سپیدرود، هفته دفاع مقدس را به همه رزمندگان، جانبازان، آزادگان و خانواده های صبور و بزرگوار آنان و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تبریک عرض نموده و توفیقات روز افزون ملت مسلمان و انقلابی ایران را از خدای بزرگ آرزو می نماید و به عنوان یک نهاد اجتماعی، تلاش خواهد کرد که در عرصه ورزش فوتبال به مسئولیت های اجتماعی خود چون توسعه و ترویج فرهنگ و ارزش های اخلاقی و متعالی دفاع مقدس، جوانمردی، وفاداری، مقاومت، گذشت و صبر و … عمل نماید.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.