وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

امامی فر: هدف ما ماندن در لیگ برتر است / برانکو: سپیدرودی ها فکر می کنند ما در برد بازی با الدحیل می خوابیم

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: ما در مقابل تیمی بازی داریم که درس بزرگی در لیگ قهرمانان داد که جای ناامیدی در فوتبال نیست.

به گزارش سایت سپیدرود، علیرضا امامی فر، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت، ظهر شنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش با پرسپولیس، گفت: بازی فردا یک محک جدی برای ماست. تیمی که شرایطش را همه می‌دانند که چطور فصل را شروع کرد.

با یک برنامه‌ریزی بلند مدت و کوتاه مدت کار را شروع کردیم. وضعیت ساختاری باشگاه سپیدرود را تغییر دادیدم و همین‌طور وضعیت فنی تیم را. بازیکنان ما در مقابل تغییرات خودشان را نشان می‌دهند و شرایط ما روز به روز بهتر می‌شود اما هنوز تیم ما خیلی کار دارد.

او با بیان این که تیم پرسپولیس وضعیتش و تفکرش مشخص است، اظهار کرد: پرسپولیس تاکتیکی‌ترین تیم لیگ ایران است. پشت این تاکتیک تفکر برانکو وجود دارد که کاملا مشخص است. ما در مقابل تیمی بازی داریم که درس بزرگی در لیگ قهرمانان داد که جای ناامیدی در فوتبال نیست.

زیبایی فوتبال به همین لحظات است. این اتفاقات برای پرسپولیس افتاد و تیم ما هم با همین انگیزه بالا و اعتمادی که به کادر فنی مخصوصا علی کریمی دارند، امیدوار به یک بازی خوب در آزادی است.

پرسپولیس با فرهنگش به ما فرهنگ متقابل هواداران و تیم را یاد داد و این تفکر را کریمی به هواداران ما هم انتقال داد. مطمئن هستیم که فردا همگی تلاش کنیم که به معنای واقعی فوتبال بازی کنیم.

وی ادامه داد: ما تا نیم فصل برنامه داریم اما فوتبال شرایط خاص خودش را دارد و هر بازی ممکن است اتفاقاتی بیافتد که انتظار آن‌ها را ندارید. کادر فنی باید در شرایط خاص تصمیم‌گیری کند. با توجه به تفاضل گل، تفکر ما گرفتن امتیاز است تا به دیگر تیم‌ها برسیم. همه بازی‌های مشکل است. بعد از این بازی با ذوب‌آهن، پیکان و تراکتورسازی بازی داریم. درصدد هستیم مشکلات را برطرف کنیم و امتیازات را جمع کنیم.

امامی فردرباره حواشی به وجود آمده برای سپیدرود هم اظهار کرد: کادر فنی به این نتیجه رسیدیم که ورود کریمی به سپیدرود در جهت حفظ سپیدرود در لیگ برتر است. ما نمی‌خواهیم سرنوشت سپیدرود مثل تیمی مثل راه‌آهن نشود. تلاش کریمی این است که سهمیه ما در لیگ برتر باقی بماند. بعد از آن با توجه به شرایط اقتصادی و جذب بازیکن و با توجه به شرایط بازیکنان هدف‌گذاری ما انجام می‌شود. هدف ما در حال حاضر ماندن لیگ برتر است ولی بهتر از سال گذشته. می خواهیم سرنوشت‌مان را خودمان رقم بزنیم.

برانکو: سپیدرودی ها فکر می کنند ما در برد بازی با الدحیل می خوابیم

برانکو ایونکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپیدرود رشت، گفت: من یک بار دیگر به بازکینانم برد مقابل الدحیل را تبریک می‌گویم. همانطور که می‌دانید ما تنها تیمی هستیم که دو سال پیاپی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌ایم.

* انتظارم دارم بازیکنان مقابل سپیدرود با انگیزه باشند

برانکو در مورد بازی فردای پرسپولیس مقابل سپیدرود تاکید کرد: انتظارم این است که بازیکنانم در بازی فردا هم انگیزه‌های خود را حفظ کنند و با پیروزی که به دست می‌آورند مهر تاییدی بر برد مقابل الدحیل بزنند.

*سپیدرودی ها فکر می کنند ما در برد بازی با الدحیل می خوابیم

برانکو ادامه داد: ما همیشه فارغ از اینکه جایگاه حریف کجاست به آنها احترام می‌گذاریم. سپیدرود بعد از شروع نه چندان جالب در لیگ برتر الان خودش را پیدا کرده و با حضور علی کریمی وهمکاران روند خوبی را طی می‌کند و همه چیز تحت کنترل است.

انتظار من این است که آنها از این جایگاه بیرون بیایند و وضعیت بهتری داشته باشند اما شاید آنها دلایلی برای خوش بینی به بازی فردا دارند که شاید یکی از آنها به خاطر برد ما مقابل الدحیل است و آنها فکر می‌کنند در سایه آن برد ما می خوابیم و آنها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

* بازیکنان حریف از بازگشت علی کریمی خوشحال هستند

وی ادامه داد: می‌دانیم که سپیدرود سال قبل خیلی خوب بازی می‌کرد و آنقدری می‌دانیم که بازیکنان تیم خوشحال هستند که علی کریمی برگشته و این می‌تواند انگیزه مضاعفی برای بازیکنان باشد چرا که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ ایران سرمربی آنها است.

*ماهینی فردا غایب است و عالیشاه و نوراللهی هم وضعیت‌شان مبهم است

وی خاطرنشان کرد: ساختار سپیدرود مثل فصل گذشته است و یعقوب کریمی و منوچهری به این تیم اضافه شدند که آ‌نها را تقویت کردند. از طرفی آنها این فرصت را داشتند تا در این تعطیلات خودشان را پیدا کنند و به خوبی می‌شد این مساله را در بازی جام حذفی مقابل ملوان دید و می‌دانید چه رقابت سنتی بین آنها برقرار است.

از طرف دیگر مسابقه با الدحیل برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بود و ما از نظر آمادگی جسمانی و ا ز نظر ورحی و انگیزشی شرایط خوبی داشتیم و به هر حال همین موضوع باعث کسب این نتایج شده است البته ماهینی نمی‌تواند فردا بازی کند و امید عالیشاه و احمد نوراللهی هم وضعیت‌شان جای سوال دارد که به این بازی می‌رسند یا نه، اما بشار تمرینات عادی را انجا می‌دهد.

* قبل از بازی با الدحیل رسن و ماهینی مصدوم بودند

برانکو خاطرنشان کرد: می‌دانید که قبل از بازی با الدحیل بشار رسن و ماهینی مشکل مصدومیت داشتند اما کادر پزشکی به بهترین شکل کار می‌کند تا بازیکنان آماده شوند.

* مشکلات هستند اما بازیکنان با قدرت به کارشان ادامه می‌دهند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد مشکلاتی که این تیم از نظر کمبود بازیکن دارد همچنین بازی‌های فشرده پرسپولیس اظهار داشت: قطعا این مسائل مشکل‌ساز است اما بازیکنان آماده هستند و همانطوری که تا حالا نشان داده‌اند کار می‌کنند. فاز ریکاوری به سرعت انجام می‌شود، همانطوری که بارها گفته‌ایم همه بازی‌ها برای ما ارزش یکسان دارد و مهمترین بازی برای ما در حال حاضر بازی با سپیدرود است.

* بازیکنان وظیفه دارند حتی برای یک دقیقه بازی هم بجنگند

وی درمورد اینکه آیا فردا امکان دارد به بازیکنان جوان میدان بدهد تا آنها تجربه بیشتری پیدا کنند اظهار داشت: این مساله را فردا خواهیم دید. باید موقعیت را ببینیم. وظیفه بازیکنان این است که برای جایگاه خودشان تلاش کنند و بجنگند،حتی برای یک دقیقه.

* از دیدگاه‌ خود انصراف نمی‌دهیم

وی درمورد اینکه شما بارها نشان داده‌اید که با تغییر سیستم به دنبال جبران محدودیت در پرسپولیس هستید گفت: بازیکنان دوست دارند بازی کنند و از بازی لذت می‌برند. هر بازی هم شرایط خاص خودش را دارد و ما هم فلسفه و دیدگاه خودمان را داریم همانطور که دیدید پرسپولیس در چهارمین سال متوالی همان دیدگاه را دارد و از دیدگاه مان هم انصراف نمی‌دهیم. ما تمرین می‌کنیم ما برای هرگونه پیشامد و همر گونه موقعیتی آماده هستیم اما به هر حال این بازیکنان هستند که برنامه‌ها را در زمین اجرا می‌کنند. گاهی اوقات این برنمامه ها عالی اجرا می‌شود مثل بازی با الدحیل و برخی وقت‌ها هم کمی ضعیف‌تر می‌شود. اما آنچه مهمتر از همه چیز است این است که بازیکنان هرگز،‌هرگز و هرگز ناامید نشد‌ند و شُل بازی نکرده‌اند و از نتیجه دلسردنشده‌اند.

* بازی بسته و دفاعی فلسفه علی کریمی نیست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه سپیدرود برای نباختن مقابل پرسپولیس بازی بسته‌ای را احتمالا ارائه خواهد داد گفت: بله، طبیعی است همه تیم‌هایی که در موقعیت خوبی نیستند سعی می‌کنند منسجم و بسته بازی کنند اما من می دانم فلسفه علی کریمی این نیست و سعی می‌کند روش و سبک بازی تیمش را عوض کند که البته کار ساده‌ای نیست و نمی‌شود به سرعت این کار را انجام داد.

من علی کریمی را از زمانی که بازیکن بود می‌شناسم؛ پارسال هم به عنوان مربی نشان داد که تیمش کارهای تاکتیکی و ترکیبی انجام می‌دهد چون خودش اینگونه بوده اسصت البته بستگی دارد که ما چه واکنشی در زمین داشته باشیم اما می‌دانم کریمی به دنبال چه روشی است و واقعا به او افتخار می‌کنم.

* با ضعیف شدن لیگ برتر ایران موفق نیستم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی مربیان اعتقاد دارند لیگ ایران ضعیف است ادامه داد: با این موضوع موافق نیستم چون در همه بازی‌ها ثابت شده که بهترین بازیکنان از لیگ ایران هستند. حتی در بازی‌های تیم ملی هم دیده شد که بهترین بازیکنان این تیم بازیکنان شاغل در لیگ ایران بودند. لیگ ایران قطعا از لیگ امارات،‌قطر، ازبکستان و حتی بهترین لیگ‌های آسیا بهتر است.

اما ما هم وظیفه داریم که کیفیت کارمان را بالا و بالاتر ببریم و این کار ساده‌ای نیست که کیفیت همیشه یکسان باشد. چند بازیکن اصلی ما در یکسال گذشته از ما جدا شدند؛ رفیعی و طارمی به لیگ قطر رفتند،‌امیری راهی ترکیه شد، احمدزاده به لهستان رفت و محرمی در لیگ کرواسی بازی می‌کند و همه این بازیکنان در تیم‌های خوب خارج از کشور بازی می‌کنند و این کیفیت لیگ ایران و باشگاه‌ها را نشان می‌دهد.

* هجومی هستیم و کارت زرد بخشی از کار ما است

وی درمورد کارت‌های بی‌موردی که بازیکنان پرسپولیس می‌گیرند و باعث محرومیت آنها می‌شود افزود: به هر حال بازی‌ها انگیزیشی هستند و خود ما اصرار داریم که هجومی بازی کنیم و در این موقعیت کارت زرد هم بخشی از کار ما است. من نمی‌خواهم به داوران اعتراض کنم اما به هیچ بازیکنی نمی‌گوییم کارت زرد بگیرد اما در شرایط بازی استرس و فشاری هست که احساسی شدن کار را به اینجا می‌کشاند.

* از زبان خبرنگاران شنیدم که زمان بازی ما با سپیدرود تغییر کرده است!

سرمربی پرسپولیس درمورد تغییر ساعت بازی اظهار داشت: من هم با نظر باشگاه کاملا موافق هستم، در دنیا این روند هست که زمان بازی‌ها را با تلویزیون هماهنگ می‌کنند ولی تلویزیون رقم خوبی را به باشگاه‌ها پرداخت کند و مبلغ عظیمی را به باشگاهع‌ها بدهد من برای کنفرانس خبری می‌آیم و اکنون از زبان شما می‌شنوم که ساعت بازی ما تغییر کرده است در حالی که دو روز پیش برنامه‌هایم را چیده بودم و همه موارد را فیکس کرده بودم.

*توضیحات مدیر رسانه ای پرسپولیس در مورد تغییر زمان دیدار با سپیدرود

پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای پرسپولیس درمورد تغییر ناگهانی ساعت بازی اظهار داشت: امروز در جلسه هماهنگی به ما خبر دادند که بازی دیرتر برگزار می‌شود سازمان لیگ باید به پرسپولیس سرمربی ما و هواداران باشگاه پرسپولیس احترام بگذارد این یک بحث شخصی نیست ما باید به سرمربی تغییر ساعت بازی را اطلاع می‌دادیم تا موافقت ایشان را بگیریم اما یکباره به ما می‌گویند ساعت بازی ۱۹:۳۰ است و به خاطر بازی والیبال ساعت بازی تغییر کرده است ما به والیبال و همه ورزش‌های دیگر احترام می‌گذاریم اما ارتباط باید دو سویه باشد اما اینکه بگویند صدا و سیما نظرش این بوده که برنامه تغییر کرده بدتر است باز اگر بگویند سازمان لیگ خودش برنامه را تغییر داهد حداقل استقلال فوتبال حفظ می‌شود.

* تلویزیون نه تنها پول نمی‌دهد بلکه زمان مسابقات را نیز خودش تغییر می‌دهد

وی افزود: تلویزیون حق پخش فوتبال را نمی‌دهد و برنامه آن را هعم تغیر می‌دهد ما اعتراض خود را به تغییر ساعتت به صورت شفاف در جلسه هماهنگی اعلام کردیم یگان ویژه،‌اورژانس و حتی تیم سپیدرود هم مخالفت تغییر ساعت بازی بودند همه موظف هستیم که به فوتبال و تیم‌ها احترام بگذاریم.

*نباید اجازه بدهیم خارج از فوتبال برای فوتبال تصمیم‌گیری کنند

خمارلو گفت: برانکو همواره بیشترین همکاری را با همه ارکان فوتبال ما داشته است هم با تیم ملی و هم با مراسم مذهبی ما. اما نه اینکه ۲۴ سا عت قبل از بازی بگویند ساعت بازی تغییر کرده است و به خاطر والیبال ساعت بازی را تغییر بدهند. نباید اجازه بدهیم که خارج از فوتبال برای فوتبال تصمیم بگیرندو زمان و ساعت بازی را تغییر بدهند این مساله خوشایند نیست.

* اصرار پرسپولیسی‌ها به برگزاری مسابقه به وقت قبلی

مدیررسانه‌ای پرسپولیس تاکید کرد: در جلسه هماهنگی به ما اعلام کردند ساعت بازی ۱۹:۳۰ است اما صورتجلسه را در ساعت ۱۸:۴۵ امضا کردیم و به تغییر ساعت همچنان معترض هستیم و اصرار داریم بازی در همان ساعت اعلام شده قبلی انجام شود. همه اعضای حاضر در جلسه هم با تغییر ساعت بازی مخالف بودند اگر تلویزیون می‌خواهد والیبال را پخش کند آن را می‌تواند از یک شبکه دیگر پخش کند یا حداقل ۴ روز پیش یا یک روز بعد از بازی با الدحیل تغییر ساعت بازی را به ما اعلام می‌کردند.

* اگر سرمربی بگوید فردا بازی نمی‌کنیم

وی درمورد اینکه چرا این باشگاه برخورد جدی با تغییر ساعت بازی ‌ها نمی‌کند گفت: اگر منظورتان از برخورد جدی این است که ما فردا بازی نکنیم اگر سرمربی‌مان بگوید بازی نمی‌کنیم اما قبول کنید نمی‌توانیم بازی نکنیم. دو هفته پیش هم همین اتفاق افتاد و ساعت بازی ما تغییر کرد کاش قبل از بازی با الدحیل این کار را انجام می دادند برانکو همواره همکاری خوبی با فوتبال ما داشته است او حتی به احترام تاسوعا با تغییر ساعت بازی موافقت کرد در حالی که می‌خواست بازی نیم ساعت یا ۴۵ دقیقه دیرتر برگزار شود حتی روز بازی را هم به خاطر احترام به تاسوعا تغییر داد و با آن موافقت کرد.

وقتی برانکو به همه چیز ما احترام می‌گذارد ما هم باید حداقل سه روز قبل به او درباره تغییر ساعت بازی اطلاع می دادیم نه اینکه ۲۴ ساعت قبل از بازی این مساله را به ما اعلام کنند و ما حتی نتوانیم این موضوع را به برانکو اطلاع دهیم زیرا او سر تمرین بوده است این مساله بی‌احترامی به تیم ، باشگاه و هواداران پرسپولیس بوده است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.