وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

ایرنا/ طرفداران سپیدرود و ملوان: تشویق آری، فحاشی و ناسزا ممنوع

رشت – ایرنا – تیمهای فوتبال ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت در هفته چهارم از رقابتهای لیگ دسته اول کشور به مصاف هم می روند و طرفداران دو تیم نیز خود را آماده تماشای اخلاقی دربی گیلان می کنند .

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا ، این دیدار که معروف به الگیلانو است ، عصر روز جمعه هفته جاری پنجم شهریورماه در ورزشگاه تختی بندرانزلی برگزار می شود و تیم ملوان در این دیدار میزبان است.

طی چند سال اخیر تیمهای فوتبال داماش گیلان و ملوان بندرانزلی در دربی گیلان رو در روی هم قرار می گرفتند که با توجه به اینکه در چند مسابقه نیز شاهد باری زیبا از طرف دو تیم بودیم اما متاسفانه روی سکو و حتی تعدادی از بازیکنان فقط به حاشیه توجه داشتند و به خصوص روی سکو که به جای تشویق تیم مورد علاقه خود ، به تیم و بازیکنان مقابل ناسزا می گفتند و حتی شهر تیم مقابل را تمسخر می کردند.

اما در دیدار دربی پیش رو ، مسئولان ، مربیان و بازیکنان دو تیم مصمم هستند که به هیچوجه حاشیه سازی درست نشود و کارهای فرهنگی زیادی را انجام داده اند تا این دیدار همانند دربی های بیش از یک دهه قبل ، بدون حاشیه برگزار شود.

در این بین ، نقش طرفداران دو تیم نیز بسیار پررنگ است و اگر آرامش بین آنان وجود داشته باشد ، به طور حتم حاشیه ای را نخواهیم دید و اگر بازیکنان دو تیم نیز بخواهند حاشیه سازی کنند ، ره به جایی نخواهند برد.

با این وجود طرفداران دو تیم اراده کرده اند که در این دربی فقط تیم مورد علاقه خود را تشویق کنند و از ناسزا ، فحاشی و دشنام نسبت به تیم مقابل خودداری کنند تا همه مردم ورزشدوست گیلان و حتی کشور یک دربی بدور از حاشیه را ببینند.

یکی از طرفداران تیم فوتبال سپیدرود رشت نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ما چندین و چند سال صبر و تحمل کردیم تا تیم ما دوباره به لیگ دسته اول برگردد و می توان گفت هم اکنون سپیدرود در رده بالای لیگ های کشور حضور دارد.

مجید هاتفی افزود : با این وجود نمی خواهیم این فرصت را از دست بدهیم و سعی ما این است که تمامی بازیهایی که سپیدرود میزبان است را از نزدیک تماشا کنیم و تیم خود را تشویق کنیم و در بازی دربی نیز به انزلی خواهیم رفت تا آنجا نیز سپیدرود غریبه نباشد.

وی اظهار کرد: البته نمی دانم چرا بعضی از طرفداران سپیدرود و یا ملوان به بازی های تیم خود توجه نمی کنند و فقط به حواشی دامن می زنند که امیدواریم این مسایل را در روز بازی این دو تیم شاهد نباشیم.

وی ادامه داد : ما فقط تیم مورد علاقه خود را در دیدار روز جمعه تشویق می کنیم و حتی کار به شعارها و تشویق های طرفداران تیم مقابل نیز نداریم و این امر نیز در بازی برگشت صدق خواهد کرد و به طور حتم طرفداران تیم سپیدورد رشت در دیدار برگشت نیز فقط تیم خود را تشویق خواهند کرد.

یکی دیگر از طرفداران تیم فوتبال سپیدرود رشت نیز گفت : خیلی خوشحالم که تیم فوتبال سپیدورد رشت به رقابتهای جام آزادگان صعود کرده و امیدواریم که این تیم بتواند در این رقابتها ماندگار شود و خوشبختانه هم اکنون نیز جایگاه مناسبی در جدول دارد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

شهرام یوسفی افزود : فردا (جمعه) نیز تیم فوتبال سپیدرود رشت در دربی گیلان میهمان تیم ملوان بندرانزلی است و امیدواریم که علاوه بر نمایش یک بازی زیبا ، شاهد آرامش و دوستی روی سکوها باشیم و طرفداران دو تیم به هم احترام بگذارند.

وی اظهار کرد : با توجه به اینکه باشگاه سپیدرود سرمایه گذاری مناسبی انجام داده و این تیم به لیگ دسته اول راه یافته ، طرفداران این تیم نیز همانند سالیان گذشته باید در رقابتهای جام آزادگان ، فرهنگ اصیل و غنی مردم گیلان زمین را در بازی های این تیم به نمایش بگذارند که مهمترین آن نیز بازی ملوان و سپیدورد رشت است و انتظار داریم که طرفداران دو تیم فقط تیم مورد علاقه خود را تشویق کنند و از ناسزا گویی به تیم مقابل به طور جدی خودداری کنند.

وی ادامه داد : البته در دو دیداری که سپیدورد رشت میزبان بوده ، تماشاگران به خوبی از تیم مورد علاقه خود حمایت کردند اما تعداد انگشت شماری نیز قصد برهم زدن جو ورزشگاه را داشتند و حتی با پرتاب بطری های آب به داخل زمین ، باعث جریمه شدن تیم سپیدورد شدند که البته تعداد این تماشاگرنماها بسیار اندک است و آرزوی ما این است که این تعداد کم و قلیل نیز در دیدار دربی فرصت خودنمایی پیدا نکنند و با برخورد تماشاگران فهیم دو تیم روبرو شوند تا فرصت حاشیه سازی نداشته باشند و بتوانیم یک بازی به دور از جنجال را شاهد باشیم.

یکی دیگر از طرفداران تیم فوتبال سپیدورد رشت نیز گفت : نمی دانم چرا در دربی های اخیری که در گیلان برگزار شده و در مسابقاتی که در رشت برگزار شد که از نزدیک نظاره گر بازی بودم ، شاهد بی حرمتی طرفداران دو تیم نسبت به یکدیگر بودیم و این امر در بازی های بندرانزلی نیز تکرار می شد.

حسن بهرامی افزود : اما این دربی متفاوت است و به طور حتم طرفداران دو تیم اجازه نخواهند داد که تعدادی از تماشاگران بخواهند جو ورزشگاه را مسموم کنند و حاشیه درست کنند و همه طرفداران تیمهای ملوان و سپیدرود رشت باید با شعار ‘ تشویق آری ، فحاشی و ناسزا ممنوع ‘ وارد ورزشگاه شوند و این شعار باید با عمل در روز مسابقه عینیت یابد.

یکی از طرفداران قدیمی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی نیز گفت : این دربی با دربی چند سال اخیر که برگزار شده متفاوت است و همه هدف ما این است که آرامش روی سکوها و حتی داخل زمین و بین بازیکنان ایجاد شود که به طور حتم این امر اتفاق خواهد افتاد.

ابراهیم حقی که ساکن رشت است ، افزرود : من طرفدار تیم فوتبال ملوان انزلی هستم و اکثر دوستان من نیز طرفدار سپیدرود رشت و یا داماش گیلان هستند و هیچ اختلافی نیز با هم نداریم اما نمی دانم چرا در ورزشگاه تعدادی از تماشاگران می خواهند اختلاف به وجود بیاورند و حتی با دشنام به مردم شهرستان مقابل ، همه چیز را زیر سئوال ببرند.

وی ادامه داد : من از دیرباز به عنوان تماشاگر بازی های تیمهای گیلانی را از نزدیک مشاهده می کنم و در دیدارهایی که ملوان میزبان است به بندرانزلی می روم تا از نزدیک تیم خود را تشویق کنم و این یک امر طبیعی است که هر فردی علاقمند به تیمی باشد اما این نباید باعث جنگ و جدل شود و اختلاف ایجاد کند و باعث کدورت و دلخوری شود.

وی بیان کرد : عقیده من این است که این دربی نیز همانند بازی های گذشته تیمهای ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت بدون کوچکترین حاشیه ای برگزار می شود و امیدوارم که دوستی و رفاقت مردم دو شهر بندرانزلی و رشت را نیز در این دیدار شاهد باشیم چون هیچ اختلافی بین این دو شهر وجود ندارد.

تا پایان هفته سوم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، تیم فوتبال سپیدورد رشت با کسب هفت امتیاز در مکان سوم و تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با کسب پنج امتیاز در مکان هفتم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابتهای فوتبال قهرمانی لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، 18 تیم حضور دارند که به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می پردازند.

ایرنا/ طرفداران سپیدرود و ملوان: تشویق آری، فحاشی و ناسزا ممنوع
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.