وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

ایرنا/ پیروزی سپیدرود رشت، شکست ملوان در جام آزادگان

رشت – ایرنا – در هفته پنجم از رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، تیم سپیدرود رشت به برتری رسید و تیم ملوان انزلی متحمل شکست شد.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش خبرنگار ایرنا ، در جریان این رقابتها ، تیم فوتبال سپیدرود رشت موفق شد با نتیجه سه بر یک برابر تیم فوتبال خونه به خونه بابل به برتری دست یابد و تیم ملوان انزلی نیز با نتیجه سه بر دو مغلوب تیم ایرانجوان بوشهر شد.

بر این اساس ، تیمهای فوتبال سپیدرود رشت و خونه به خونه بابل در هفته پنجم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، عصر جمعه در ورزشگاه شهید عضدی رشت ، در یک هوای بارانی و در حضور حدود چهار هزار تماشاگر رو در روی هم قرار گرفتند.

تیم فوتبال سپیدرود رشت که هفته گذشته در دربی گیلان نتیجه را به ملوان واگذار کرده بود ، قصد داشت تا با برتری در این دیدار علاوه براینکه شکست هفته گذشته را به فراموشی بسپارد ، به تیمهای بالای جدولی نیز بپیوندد.

از سوی دیگر تیم فوتبال خونه به خونه بابل که بازیکنان مطرح زیادی را جذب کرده ، قصد داشت تا با برتری در این دیدار ، این تیم نیز بتواند خود را به صدر جدول برساند.

با این وجود ، این دیدار با حملات تیم فوتبال سپیدرود رشت آغاز شد و این تیم توانست در همان دقایق اولیه این بازی به گل برتری دست یابد و سهیل حق شناس کاپیتان گلزن این تیم موفق شد در دقیقه نهم و از روی نقطه پنالتی، اولین گل تیمش را به ثمر برساند.

پس از به ثمر رسیدن این گل ، تیم فوتبال سپیدرود رشت همچنان با حمایت طرفدارانش بر بازی تسلط داشت و به خوبی جریان بازی را به نفع خود هدایت می کرد تا اینکه این نیمه را با همان تک گل به پایان رساند.

در نیمه دوم نیز سپیدرود همچنان تهاجمی ظاهر شد و سهیل حق شناس کاپیتان این تیم در دقیقه 62 روی اشتباه محرز خط دفاعی تیم خونه به خونه بابل، دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند.

پس از این گل و در دقیقه 67 تیم فوتبال خونه به خونه بابل صاحب یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را روح الله باقری به خارج از زمین زد تا نتیجه بازی همچنان دو بر صفر به سود تیم سپیدرود رشت باشد اما در دقیقه 74 این مسابقه ، تیم فوتبال پر مهره خونه به خونه بابل موفق شد دروازه تیم میزبان را باز کند و حمید کاظمی در دقیقه 74 تنها گل تیم خونه به خونه را به ثمر رساند.

اما این پایان کار نبود و در دقایق تلف شده این مسابقه ، رضا الماسخاله سومین گل تیم سپیدورد رشت را به ثمر رساند تا این تیم به یک پیروزی شیرین در هفته پنجم دست یابد.

قضاوت این دیدار را محمدرضا اکبریان با کمک های بابک داوری و یعقوب مجتبی بر عهده داشتند که در جریان این مسابقه مازیار زارع ، محمد خلیلی ، میثم تقی زاده از تیم خونه به خونه بابل و محمد میری از سپیدرود رشت کارت زرد دریافت کردند.

اما یکی از نکات مهم این مسابقه ، اخراج علیرضا مرزبان سرمربی تیم فوتبال خونه به خونه بابل بود که این مربی که سابقه حضور در تیمهای لیگ برتری را دارد ، به دلیل اعتراض به داور ، در دقیقه 34 از نیمکت تیمش اخراج شد.

علیرضا مرزبان در پایان این دیدار نیز گفت : از محمدرضا اکبریان داور مسابقه دیدار تیم های سپیدرود و خونه به خونه، به دلیل فحاشی به دادگاه شکایت می کنم .
وی افزود: تاکنون در مورد داوری صحبت و اظهارنظر نکردم اما داور این دیدار به من فحاشی کرد و من از این عملش نزد مراجع قانونی شکایت می کنم.

وی اظهار کرد : پس از اینکه داور مسابقه یک ضربه پنالتی به سود ما اعلام نکرد ، من به او معترض شدم که محمدرضا اکبریان داور این دیدار ، فحاشی کرد.

مرزبان ادامه داد : با توجه به این مسئله، من اعتراض خود را به دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال خواهم داد و همچنین از لحاظ حقوقی این توهین را پیگیری خواهم کرد تا مراجع قانونی در این مورد رسیدگی کنند.

سرمربی تیم فوتبال خونه به خونه بابل در مورد دیدار تیمش مقابل سپیدرود رشت نیز اظهار کرد : تیم ما در نیمه اول خوب ظاهر نشد و نتوانستیم بازی قابل قبولی را ارائه کنیم اما نیمه دوم بهتر بودیم.

علیرضا مرزبان اضافه کرد : اگر پنالتی ما در نیمه دوم گل می شد ، می توانستیم حداقل به یک نتیجه تساوی دست یابیم اما این امر میسر نشد و در نهایت بازی را واگذار کردیم.

وی خاطرنشان کرد : در دقایق پایانی نیز سراپا حمله بودیم و برای ما فرقی نداشت که با چه نتیجه ای شکست می خوریم چون هدف ما این بود که گل دوم را به ثمر برسانیم تا به یک نتیجه مساوی دست یایبم.

علی نظرمحمدی سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت نیز در پایان این مسابقه گفت : در دیداری حساس و سخت تیم پر مهره خونه به خونه را شکست دادیم و
خوشحالم که توانستیم با ارائه یک بازی زیبا ، تماشاگرپسند و با کمترین اشتباه ، برابر تیم قدرتمند خونه به خونه بابل به برتری برسیم.

وی اظهار کرد : سعی ما این بود که در طول هفته، بازیکنان را از لحاظ روحی روانی آماده این دیدار حساس کنیم تا با پیروزی در این مسابقه ، شکست دربی گیلان را به فراموشی بسپاریم که در نهایت موفق به این امر شدیم.

نظرمحمدی ادامه داد : با توجه به این موضوع، چند بار تیم فوتبال خونه به خونه بابل را آنالیز کردیم و نقاط ضعف و قوت این تیم را به بازیکنان سپیدرود گوشزد کردیم و در نهایت توانستیم در یک بازی برتر به پیروزی برسیم.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت بیان کرد : البته فشاری که کادرفنی و بازیکنان سپیدرود پس از باخت در دربی تحمل کردند ، بسیار زیاد بود اما بازیکنان به خوبی توانستند آماده این دیدار شوند و یک نتیجه خوب را رقم بزنند.

نظرمحمدی اضافه کرد : از طرفداران تیم فوتبال سپیدرود رشت نیز تشکر می کنم که در شرایط نامساعد هوا و بارش باران، ما را حمایت و تشویق کردند اما طرفداران باید این موضوع را به خوبی درک کنند که با یک شکست، ناراحت و عصبانی نشوند چون تا پایان مسابقات نیز فرصت زیاد است.

وی یادآور شد : تیم سپیدورد رشت از لحاظ سخت افزاری یکی از ضعیف ترین تیم های لیگ دسته اول بشمار می رود و امیدواریم که مدیریت این باشگاه نیز به تعهدات خود عمل کند؛ این در حالیست که تیم خونه به خونه بابل با حدود 140 میلیارد ریال هزینه گام در رقابت های جام آزادگان گذاشته اما ما موفق شدیم این تیم را شکست دهیم.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در رقابتهای جام آزادگان ، در هفته پنجم این مسابقات در بوشهر به مصاف تیم ایرانجوان این شهر رفت که در نهایت با نتیجه سه بر دو مغلوب حریف خود شد.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که هفته گذشته در دیدار دربی گیلان موفق شده بود برابر تیم سپیدرود به برتری برسد ، قصد داشت در این دیدار نیز مقابل ایرانجوان به پیروزی برسد تا این تیم نیز روند صعودی خود را ادامه دهد.

براین اساس ، تیم فوتبال ملوان انزلی بازی را بهتر از میزبان خود آغاز کرد و موفق شد توسط شاهین ثاقبی در دقیقه 40 به گل برتری نیز دست یابد و نیمه اول را با همین تک گل به سود خود به پایان برساند.

اما با شروع نیمه دوم ، تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر بر بازی تسلط یافت و دو گل به ثمر رساند تا این تیم با توجه از شراطی میزبانی از حریف شمالی خود جلو بیافتد.

در دقیه 75 نیز ، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی توسط حامد نورمحمدی به گل دوم و تساوی دست یافت اما این پایان کار نبود و تیم ایرانجوان بوشهر موفق شد گل سوم خود را به ثمر برساند تا در این دیدار به برتری برسد.

در جدول رده بندی این رقابتها و تا پایان هفته پنجم ، تیم فتبوال سپیدرود رشت با کسب 10 امتیاز در مکان چهارم و تیم ملوان انزلی با کسب هشت امتیاز در مکان هفتم جدول رده بندی لیگ دسته اول کشور قرار دارند.

در رقابت های فوتبال قهرمانی لیگ دسته اول باشگاه های کشور (جام آزادگان) 18 تیم حضور دارند که به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می پردازند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هجده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.