وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

باشگاههای فوتبال گیلان برای برون رفت از بحران باید ساختارمند شوند

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودمدیر کل ورزش و جوانان گیلان گفت : باشگاههای فوتبال استان برای برون رفت از بحران باید ساختار مند شوند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری برنا از گیلان، جهانبخش آرمان مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در گفتگویی در خصوص باشگاههای فوتبال گیلان اظهار داشت: اکثر باشگاههای فوتبال ما فاقد آن ساختار لازم هستند و این امر مربوط به امروز و دیروز نیست بلکه چندین دهه این مشکل وجود داشته است.

وی افزود: متاسفانه ما باشگاه فوتبال به معنای ساختار مند نداریم بلکه تیم داریم . بسیاری از باشگاههای فوتبال یا تیم های فوتبال دارای اساسنامه ، شناسه اقتصادی و ساختار مدیریتی نیستند و این موارد همگی آسیب هستند و هر حامی مالی و اسپانسری هم که بخواهد ورود کند نخستین شاخصه و ملاک وی شناسه خواهد بود.

آرمان ادامه داد: متاسفانه طی سالیان متمادی تیم سپیدرود رشت به نام افراد مختلف ثبت شده  و اداره ورزش و جوانان گیلان پیگیر بحث حقوقی این قضیه است.

وی اضافه کرد: پس از ۷۶ سال ، چند ماه قبل سند ثبتی ورزشگاه عضدی را دریافت کردیم و برای هر اقدامی که بخواهیم در ورزشگاه انجام دهیم نخستین قدم دارا بودن سند است.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان تصریح کرد: در حوزه زیر ساختی و اساسی ریل گذاری درستی نشده و اگر بخواهیم به طور صحیح کار را پیش ببریم چالشی و زمانبر خواهد بود و بنده با قاطعیت عرض می کنم در طول مدت ده ماهه ، همکاران اداره ورزش ، واحدهای  فنی و حقوقی پیگیر این امور هستند.

آرمان با بیان اینکه بخش خصوصی ، صنایع و شهرداری ها باید حامی مالی تیم ها باشند و یا تیم داری کنند، افزود: با صنایع بزرگ کشور رایزنی شده و با سرپرست محترم شهرداری رشت نیز صحبت هایی صورت گرفته است.

اگر اعضای محترم شورای شهر رشت و شهرداری رشت برای تیم داری متقاضی هستند درخواست می کنم که مکاتبه خود را با سازمان بازرسی انجام دهند و با رویکرد مثبتی که ریاست سازمان بازرسی استان دارند، بنده امیدوارم که این موضوع حل شود.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل ورزش و جوانان اساسا نمی تواند باشگاه داری کند که در گذشته متاسفانه این امر را انجام داده است . ورزش و جوانان وظیفه دارد که نظارت کند و زیر ساخت های لازم را فراهم نماید.

آرمان تاکید کرد: باشگاههای فوتبال استان برای برون رفت از بحران باید ساختار مند شوند. ۱۲ باشگاه فوتبال در رده بزرگسالان در گیلان داریم که همه ی این باشگاه ها نیازمند زیرساخت و ساختار قانون مند هستند.

وی در خصوص ورزشگاه عضدی رشت گفت: مصالح لازم و مورد نظر برای ایجاد چمن طبیعی ورزشگاه عضدی در استان و معادن گیلان وجود نداشت و ما از استان های همجوار این مصالح معدنی را تهیه کردیم و در حمل و نقل این مصالح به استان نیز دچار مشکلاتی بودیم که جا دارد از همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی استان به جهت تعامل با اداره ورزش و جوانان گیلان قدردانی نمایم.

آرمان ادامه داد: بذر زمین ورزشگاه کاشته شده است و همچنین در خصوص زیباسازی مبلمان ورزشگاه و ساخت ۶۵۰۰ صندلی نیز در طی روزهای آینده اقداماتی صورت خواهد گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم تا پایان سالجاری ورزشگاه عضدی را به بهره برداری برسانیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.