وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

برترین‌ها و بدترین تیم ها در نرخ تبدیل شوت به گل و شوت مواجه شده

سپیدرود نیز مطابق انتظار، با فاصله زیاد در رتبه آخر قرار دارد. رشتی ها بدترین خط دفاع لیگ را دارند و طبیعی است که بیشترین میزان شوت را نیز متحمل شده باشند.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – شوت مواجه شده، یک فاکتور خوب برای سنجش قدرت دفاعی تیم هاست.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از متریکا، با هم مروری می کنیم به آمار برترین و بدترین تیم ها در شوت زنی و مواجه شدن با شوت در نیم فصل نخست لیگ برتر.

برترین ها در نرخ تبدیل شوت به گل؛ از دقت سپاهان تا بهره‌وری نساجی

سپاهان بیش از هر تیم دیگری در لیگ از شوت‌هایش بهره برد. شاگردان امیر قلعه نویی در حالی نرخ تبدیل شوت به گل‌شان (۱۶ %) است که بیشتر از هر تیم دیگری شوت‌ در چارچوب داشتند. دقت بالای شوت‌های سپاهان در هر بازی به طور خودکار نرخ تبدیل شوت به گل آنها را هم بالا نگه داشت است.

تراکتور هم که مانند سپاهان تعدادِ شوت در چارچوب بالایی در هر بازی دارد، با نرخ (۱۲.۵ %) در رتبه دوم قرار داد. اما حضور نساجی در بین بهترین‌های این آیتم کمی عجیب به نظر می‌رسد.

تیمی که به دلیل سبک دفاعی‌اش کمتر از هر تیمی در لیگ، شوت در چارچوب داشته اما به طرز عجیبی نرخ تبدیل شوت به گلش رقم خوبِ (۱۱.۲ %) را نشان می دهد.

مسئله ای که نشان می‌ هد بازیکنان نساجی از موقعیت های کم‌شان، بهره خوبی ‌بردند.

بدترین‌ها در نرخ تبدیل شوت به گل؛ جنوب تا شمال و تناقض ذوب‌

نفت مسجدسلیمان و سپیدرود به ترتیب با نرخ تبدیل شوت به گل (۴.۸ %) و (۵.۲ %) بدترین آمار را در این آیتم به ثبت رسانده اند.

دو تیمی که به دلیل مالیکت توپ پایین و زیر ۵۰ درصدشان به طور معمول شانس کمتری برای شوت‌زنی پیدا می‌کنند. علاوه بر این، دقت پایین بازیکنان‌شان عاملی شده تا از همین میزان پایین‌ شوت‌ها هم نتوانند بهره کافی ببرند.

اما حضور ذوب‌آهن در بین بدترین‌های این آیتم جالب توجه است. تیمی که بالاترین میزان مالیکت توپ و بیشترین تعداد شوت را در بین تمام تیم‌های لیگ در اختیار دارد، اما تنها با نرخ تبدیل شوت به گل (۶.۳ %) آمار بسیار ضعیفی به ثبت رسانده.

بی دقتی بسیار بالایی که به خوبی نشان می‌دهد چرا برخلاف پتانسیل فراوان‌شان نیم فصل را در رده‌های پایین جدول به پایان رساندند.

بهترین های نیم‌فصل در شوت مواجه شده؛ سرخابی ها و یک مهمان نا‌خوانده

سه تیم در لیگ، از آن دسته حریفانی هستند که هیچ تیمی دوست ندارد با آن‌ها بازی کند، چون فرصت‌های گل‌زنی کمی می‌توان جلوی ‌آن‌ها خلق کرد. تیم سوم برتر لیگ استقلال است که هر بازی تنها ۸.۱ شوت را متحمل می‌شود.

آبی های تهران از زمان ورود شفر، صاحب ساختار دفاعی قدرتمندی شده اند و این در لیگ هجدهم هم ادامه دارد. پارس جنوبی نیز چسبیده به استقلال، تنها ۸.۰ شوت مواجه شده در هر بازی دارد و عملکرد دفاعی بسیار خوبی داشته است.

تیم برتر از این حیث نیز باز هم پرسپولیس است. قرمز‌ها با تنها ۶.۹ شوت مواجه شده در هر بازی، سخت‌گیرترین تیم لیگ هجدهم در فاز دفاعی هستند و به سختی می توان مقابل ‌‌آن‌ها صاحب یک موقعیت گل‌زنی شد. به نظر هم‌چنان، یک دفاع خوب می‌تواند قهرمانی به ارمغان بیاورد.

بیشتر بخوانید:

تکنیکی ترین تیم های لیگ: بهترین و بدترین ها در دریبل موفق

بهترین ها و بدترین های نیم فصل در خط حمله و دفاع

دو نقطه ضعف بزرگ سپیدرود: درصد مالکیت پایین و فقر شوت زنی

بدترین‌های نیم فصل در شوت مواجه شده؛ صنعت نفت، سایپا و سپیدرود

در جمع بدترین های نیم‌فصل لیگ، صنعت‌نفت با ۱۲.۹ شوت مواجه شده، رتبه ۱۴ را از آن خود کرده. آبادانی‌ها فوتبالی هجومی بازی می‌کنند و به نظر همین مساله روی فاز دفاعی ‌آن‌ها تاثیر منفی خود را گذاشته.

سایپای علی دایی نیز عملکردی ناامید کننده داشته و در رتبه ۱۵ است. تیم‌های دایی معمولا از نظر دفاعی قوی هستند و این رتبه کمی برای نارنجی‌ها تعجب‌آور است.

سپیدرود نیز مطابق انتظار، با فاصله زیاد در رتبه آخر قرار دارد. رشتی ها بدترین خط دفاع لیگ را دارند و طبیعی است که بیشترین میزان شوت را نیز متحمل شده باشند.

دفاع ضعیفی که قطعا نیاز به تقویت زیادی در نیم فصل دوم دارد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.