وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

بررسی امتیازت سپیدرود در دور برگشت

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سپیدرود امسال پس از ۲۵ سال به سطح نخست فوتبال ایران بازگشت تا فوتبال کشور را پس از چندین سال سر و کله زدن و دیدن تیم های تکراری با ادبیات جدیدی روبرو نماید.

به گزارش سایت سپیدرود، رشتی ها در پایان هفته بیست و پنجم و در حالی که تنها ۵ هفته به پایان لیگ باقی مانده است، شرایط مطلوبی در لیگ ندارند و فاصله شان با تیمی که سقوط می کند تنها چند گل زده ی بیشتر است و این خبر خوبی برای تیمی که هواداران پرشماری دارد و قصد داشت تا با استمرار حضورش در لیگ برتر حرف های جدیدی در فوتبال ایران بزند، نخواهد بود.

در روزهای پایانی سال بد نیست که به آنچه در این فصل لیگ برتر تا امروز بر سپیدرود گذشته بپردازیم و روند امتیاز گیری این تیم از ابتدای فصل تا پایان هفته بیست و پنجم را مورد بررسی قرار دهیم.

سپیدرود که توانسته بود با ثابت نگه داشتن کادرفنی و استخوان بندی اصلی تیم، طی دو سال دو صعود پی در پی داشته باشد، طبیعتا لیگ برتر را با همان مربی موفقی آغاز نمود که این تیم را به لیگ برتر رهنمون ساخته است.

اما در پایان دور رفت در یک نیمه شب کذایی، در حالی که نظرمحمدی تیمش را برای حضور در دور برگشت آماده می کرد، به ناگاه توسط فردی به نام کیومرث بیات که تا پیش از این از او به عنوان متقاضی خرید نام برده می شد کنار گذاشته شد و به جایش روانخواه، کمک مربی مستعفی نظرمحمدی سکان را تنها برای دو بازی در دست گرفت.

پس از آن با تغییر مالکیت و کنار رفتن مالک موقت باشگاه، تن زاده زمام امور را به دست گرفت و در نخستین اقدام با برکناری روانخواه، علی کریمی را به سرمربیگری سپیدرود انتخاب نمود و در این میان سوالی که هرگز کسی جوابی برای آن نیافت این بود که چگونه می شود فردی که از او به عنوان متقاضی خرید یاد می شد و نه امضای آن در فدراسیون معرفی شده بود و نه به صورت قانونی هیچگاه مالک سپیدرود شد، اختیار و اجازه برکنار کردن سرمربی قانونی سپیدرود و جایگزین نمودن فردی دیگر را بدست آورده بود!

حال بد نیست به روند امتیاز گیری این تیم تا هفته دهم را در دور رفت و برگشت با یکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم تغییرات روی داده در سپیدرود سود بخش بوده یا خیر؟

سپیدرود لیگ را با نظرمحمدی بسیار ناامید کننده آغاز کرد و در سه بازی نخست متحمل دو باخت دو بر یک برابر نفت و سیاه جامگان در تهران و رشت و یک باخت یک بر صفر برابر گسترش فولاد در تبریز شد.

اما بازگشت سپیدرود علی نظر به بازی ها از هفته چهارم آغاز شد و ابتدا موفق شد ند در رشت پیکان را با نتیجه یک بر صفر شکست دهند و سپس در اصفهان از سپاهان یک امتیاز بگیرند و در رشت نفت آبادان را با دو گل بدرقه نمایند و در نهایت با استقلال خوزستان در اهواز مساوی کنند.

در هفته ی بعد سپیدرود در خانه به استقلال تهران دو بر یک باخت اما در دو هفته ی متوالی توانست در تهران با سایپا به تساوی یک بر یک دست پیدا کند و در رشت تیم پدیده را دو بر یک شکست دهد تا در پایان هفته دهم دور رفت با سه برد و سه تساوی و ۴ باخت و ۹ زده و ۹ خورده و کسب ۱۲ امتیاز در رتبه هشتم لیگ برتر جای بگیرد.

جدول ده هفته ی ابتدایی دور رفت

در دور برگشت و با برکناری نظرمحمدی سپیدرود در دو بازی تحت اختیار روانخواه، در بازی نخست نفت تهران را در رشت سه بر یک شکست داد و در مشهد با دو گل مغلوب سیاه جامگان شد تا بلافاصله روانخواه جای خود را به کریمی بدهد.

کریمی در نخستین مسابقه اش در خانه به گسترش فولاد دو بر یک باخت و در تهران با پیکان مساوی کرد تا نخستین امتیازش را کسب کند. نخستین برد سپیدرود با کریمی برابر سپاهان در رشت با دو گل رقم خورد، اما در هفته ی بعد با دریافت سه گل در آبادان سنگین ترین شکست فصل بر سپیدرود تحمیل شد.

تساوی جنجالی برابر استقلال خوزستان در رشت و سپس باخت مجدد سه بر صفر در تهران برابر استقلال، کریمی را تا استعفا پیش برد اما او ماند تا در رشت بتواند سپیدرود در یکی از زیباترین بازی های فصل خود سایپای علی دایی را با دو گل مغلوب کند.

در نهایت سپیدرود آخرین بازی سال را در مشهد با یک گل به پدیده واگذار کرد تا سپیدرود در دور برگشت با سه برد، دو تساوی و ۵ باخت، ۹ زده و ۱۴ گل خورده و تفاضل -۵ و کسب ۱۱ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول دور برگشت جای بگیرد تا در مقایسه با دور رفت در چنین روزی ۴ مرتبه پایین تر باشد.

در مقایسه دور رفت و برگشت سپیدرود با هم به جز یک امتیازی که کمتر گرفته و چهار پله ای که سقوط داشته، به آمار ضعیف تر گل های خورده می رسیم که ۱۴ گل خورده در برابر ۹ گل خورده ی دور رفت که از دو باخت سنگین سه بر صفر نشات می گیرد موجب می شود که اگر در روزهای آخر سرنوشت این تیم به گل شماری برسد، کار گره بخورد.

جدول ده هفته ابتدایی دور برگشت

سپیدرود در ده بازی ابتدایی به مانند دور رفت ۵ بازی میزبان بوده و ۵ بازی مهمان و هم در دور رفت و هم برگشت نه تیم علی نظر و نه علی کریمی نتوانستند در خارج از خانه بردی بدست بیاورند.

در ادامه بازی ها اما کفه ترازو به سود سپیدرودی هست که در خانه بهتر امتیاز می گیرد و این تیم برعکس دور رفت که در ۵ بازی آخر سه بازی بیرون از خانه رفته، حالا کریمی این شانس را دارد که در رشت برابر پارس جنوبی، تراکتور و فولاد بازی کند و برای مسابقه با ذوب آهن و پرسپولیس به اصفهان و تهران برود.

حال باید دید در این ۵ بازی در نهایت کریمی با کسب امتیازات بیشتر از نظرمحمدی، می تواند سپیدرود را در لیگ برتر حفظ نماید یا خیر؟

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.