وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

بررسی تغییر و تحولات نیمکت‌های لیگ برتری

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم لیگ برتری مربیان خود را در طول فصل تغییر دادند که به جز ۲ تیم مابقی سود چندانی نبدند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایلنا، لیگ برتر در فصل هفدهم به پایان رسید و تیم‌ها رتبه‌های خودشان را در این دوره از لیگ برتر با نتایج کسب شده تعیین کردند. در این میان ۷ تیم از ۱۶ تیم لیگ برتر در طول فصل تغییر سرمربی داشتند و ۹ تیم دیگر با همان سرمربی که کارشان را شروع کرده بودند فصل را به پایان رساندند.

در این گزارش به بررسی تغییرات ۷ تیم لیگ برتری پرداختیم که چه کسانی رفتند و چه کسانی آمدند و حاصل این تغییر سرمربی، تغییر نتایج به سمت بهتر شدن بود یا بدتر شدن.

در این میان دو تیم استقلال تهران و گسترش فولاد تبریز به طور چشمگیری با بهبود عملکردشان روبرو شدند و ۵ تیم دیگر از تغییرات یا زیان کردند یا حداقل سوی نبرده و نتایج به همان شکل پیش رفت.

به بررسی شرایط تیم‌هایی که تغییر سرمربی داشتند می‌پردازیم:

استقلال تهران

استقلال تنها ۷ هفته در لیگ برتر با منصوریان کار کرد و پس از تساوی یک – یک در بازی با ذوب‌آهن در هفته هفتم سرمربی آبی‌پوشان استعفای خودش را اعلام کرد. آبی‌پوشان هفته هشتم با هدایت موقت مک‌درموت ۲ بر یک سپیدرود را شکست دادند و از بازی با فولاد شفر سرمربی آبی‌پوشان شد.

استقلال با منصوریان در رتبه شانزدهم جدول قطع همکاری کرد و با شفر لیگ را در رتبه سوم به پایان رساند. آبی‌پوشان بیشترین بهره مثبت را از تغییر کادرفنی در فصل هفدهم بردند.

150563816147860500

عملکرد منصوریان:

۷ بازی -۱ برد – ۲ تساوی – ۴ شکست – ۲ گل زده – ۷ گل خورده – ۵ امتیاز – رتبه ۱۶ جدول

shfr_0

عملکرد شفر

۲۲ بازی – ۱۳ برد – ۷ تساوی – ۲ شکست – ۳۹ گل زده – ۱۰ گل خورده – ۴۷ امتیاز – رتبه سوم جدول

گسترش فولاد تبریز

گسترش فولاد هم یکی از نخستین‌ تیم‌هایی بود که تغییر سرمربی داد و بوناچیچ بعد از شکست در هفته هشتم مقابل تراکتورسازی برکنار و بلافاصله فیروز کریمی جانشین وی شد و از بازی با پیکان کارش را در گسترش فولاد آغاز کرد که با شکست همراه بود. کریمی توانست تیم ۱۶ جدول را تحویل بگیرد و در رتبه نهم جدول تحویل دهد.

image_600_400

عملکرد بوناچیچ:

۸ بازی – ۲ برد – ۱ تساوی – ۵ شکست – ۵ گل زده – ۱۴ گل خورده – ۷ امتیاز – رتبه ۱۶ جدول

96-08-c18-1130

عملکرد فیروز کریمی:

۲۲ بازی – ۷ برد – ۹ تساوی – ۶ شکست – ۱۹ گل زده – ۱۸ گل خورده – ۳۰ امتیازی – رتبه ۹ جدول

تراکتورسازی تبریز

تراکتورسازی فصل را به سختی و با مشکلات زیاد با گل‌محمدی شروع کرد و به دلیل محرومیت ۲ پنجره‌ای اکثر ستاره‌های کلیدی تیم جدا شده بودند و بازیکنان جوان و کم‌تجربه جای آنها را گرفتند و نیم فصل اول به همین شکل گذشت تا با باز شدن پنجره زمستانی تراکتورسازان ۸ خرید جدید انجام داده و ترکیبشان را دگرگون کنند ولی گل‌محمدی فقط ۴ بازی با تیم جدیدش به میدان رفت و پس از بازی با نفت تهران از تراکتورسازی جدا شد. تراکتورسازان در هفته بیستم با هدایت موقت حسینی ۲-۱ از سایپا باختند و از هفته بیست و یکم ساغلام روی کار آمد.

گل محمدی تراکتورسازی را در رتبه یازدهم تحویل داد و ساغلام به رتبه دهم جدول ارتقا داد.

yhyy_0

عملکرد گل‌محمدی:

۱۹ بازی – ۵ برد – ۶ تساوی – ۸ شکست – ۱۸ گل زده – ۲۲ گل خورده – ۲۱ امتیاز رتبه ۱۱ جدول

01277914

عملکرد ساغلام:

۱۰ بازی – ۳ برد – ۴ تساوی – ۳ شکست – ۹ گل زده – ۹ گل خورده – ۱۳ امتیاز – رتبه ۱۰ جدول

سپیدرود رشت

سپیدرود که با نظرمحمدی به لیگ برتر صعود کرده بود یک نیم فصل با مربی بومی خود ادامه داد ولی پس از شکست مقابل پرسپولیس با وی قطع همکاری کرد. ۲ بازی امید روانخواه هدایت این تیم را بر عهده داشت که پیروزی ۳-۱ مقابل نفت تهران و شکست ۲-۰ مقابل سیاه‌جامگان حاصل کارش بود و از بازی با گسترش فولاد علی کریمی روی کار آمد.

نتیجه‌گیری تیم تفاوت چندانی نداشت ولی صعود ۲ پله‌ای تیم در پایان فصل نسبت به نیم فصل اول حکم برای سپیدرودی‌ها را امضا کرد. نظر محمدی تیم را پانزدهم تحویل داد، روانخواه آن را به سیزدهم رساند و کریمی در رتبه سیزدهم نگه داشت.

image564

عمکلرد نظرمحمدی:

۱۵ بازی – ۳ برد – ۳ تساوی – ۹ شکست – ۱۳ گل زده – ۱۹ گل خورده – ۱۲ امتیاز – رتبه ۱۵ جدول

96-11-c22-1061

عملکرد کریمی:

۱۳ بازی – ۴ برد – ۳ تساوی – ۶ شکست – ۸ گل زده – ۱۷ گل خورده – ۱۵ امتیاز – رتبه ۱۳ جدول

سپاهان اصفهان

سپاهان فصل بعدی را پشت سر گذاشت و آن را بد شروع کرد، بد ادامه داد و بد به پایان رساند. شروع طلایی‌پوشان با کرانچار تا هفته بیستم ادامه داشت و در نهایت وی پس از شکست ۲ بر یک مقابل سپیدرود علی کریمی برکنار شد. در دیدار با فولاد کریم قنبری هدایت موقت تیم را عهده دار بود و یک بر صفر مقابل فولاد شکست خورد و ۹ بازی پایانی را ابراهیم‌زاده به عنوان سرمربی تیم مشغول بود.

کرانچار تیم را در رتبه دوازدهم تحویل داد و ابراهیم‌زاده در پایان فصل رتبه چهاردهم را به دست آورد.

01251061

عملکرد کرانچار:

۲۰ بازی – ۴ برد – ۸ تساوی – ۸ شکست – ۲۱ گل زده – ۲۴ گل خورده – ۲۰ امتیاز – رتبه ۱۲ جدول

n00585858-b

عملکرد ابراهیم‌زاده:

۹ بازی – ۲ برد – ۳ تساوی – ۴ شکست – ۱۰ گل زده – ۹ گل خورده – ۹ امتیاز – رتبه ۱۴ جدول

2683165

نفت تهران و سیاه‌جامگان:

دو تیم سقوط کرده لیگ برتر به دلیل تغییر و تحولات زیادی که روی نیمکت خود داشتند اوضاع آشفته‌ای را سپری کردند و نگاه کردن به این موضوع که دقیقا این دو تیم بودند که به لیگ یک سقوط کردند و کارشان برای رقابت به هفته پایانی هم نکشید نشان از منفی بودن این تغییرات داشته است.

این دو تیم چند بار در طول فصل سرمربی عوض کردند و در این میان برخی بازی‌ها با هدایت موقت مربیان همراه بود. نفت چند بار بین کریمی و درخشان دست به دست شد و با آتیلا حجازی ادامه راه داد و با افاضلی به پایان راه رسید و سیاه‌جامگان هم با میثاقیان، مرزبان، عنایتی و مهابادی در طول فصل حاضر شد که حاصلش رتبه انتهای جدول و سقوط بود.

بررسی تغییر و تحولات نیمکت‌های لیگ برتری
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است

  • amin گفت:

    با سلام
    لطفا کریمی و دستیارانشان را اخراج کنید و یک مربی بزرگ و یا مربی خارجی خوب بیاورید تا سال دیگر پر قدرت حتی در خانه حریفان بازی بکنیم بازیکنانی مثل کعبی نور محمدی مهدوی و…باید بروند تا یک تیم جوان و بومی برای فصل بعد برای سپیدرود با قدرت و تعصب به میدان بروند .