وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

به بهانه ی آغاز لیگ دسته دوم آزادگان: خروش سپیدرود در روزهای کم آبی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – روزنامه خبرورزشی مقاله ای در ضمیمه گیلان خود به مناسبت آغاز مسابقات لیگ دسته دوم آزادگان در تاریخ چهارشنبه نهم مهرماه به قلم رادنی دیدار منتشر نموده که در زیر ملاحظه می نمایید:

رقص پرچم های قرمز باردیگر قرار است آسمان آبی شهرباران را بشکافد و شعار قدیمی ” موج دریا ، سپیدرودی … دریا دریا ، سپیدرودی … قرمز گیلان … ” اتمسفر پیرامونی ورزشگاه پیرشهر رشت را عطر آگین کند. حالا مردمان گیل و دیلم شادمان از بازگشت عزیز دردانه شان در آسمانها سیر می کنند.

اما داستان چیست؟ مگر نه این است که بازهم یک سپیدرود است و یک لیگ دویی که تو گویی سند مادام العمریش را به نامش زده باشند!؟ تازه همان لیگ دو هم که امسال با هزار ماده و تبصره پذیرای رودسپید فوتبال گیلان شده است!؟ حضور بیش از یک دهه در فراموشخانه لیگ دو که قرار نیست کسی را به وجد بیاورد؟ همان کاسه است و همان …

نه دست نگه دارید! شاید کاسه همان باشد، اما آش نه! این را آن هوادار خسته اما پر تحملی می گوید که سالها همنشینی غریبانه با سکوهای بتنی غم گرفته ورزشگاه سردارجنگل رشت او را از عشقش دلسرد نکرده است. همانها که نگذاشتند تیم محبوب شان علی رقم همه ی بی مهری ها از دیده ها برود. شامه آنها چند ده برابر همه ی کارشناسان فوتبال بیشتر و بهتر کار می کند. آخر آنها از هوای درون قلبشان برای سپیدرود نفس می کشند.

آری، سپیدرود این فصل را پس از سالها بی خبری همانگونه آغاز می کند که باید. صاحب دفتر و دستک شده است. مدیرعامل و هیات مدیره درست و درمان پیدا کرده، تمرین هایش را جلوی دیدگان عاشقانش برگزار می کند و دیگر چیزی برای پنهان کاری وجود ندارد. برای یک پیراهن و چند توپ و یک زمین تمرین نیازی نیست به هر دری بزند و از کسی صدقه دریافت کند! برایش جشن آغاز فصل می گیرند و وکیل و نماینده و پیشکسوت فوتبال در آن حاضر می شوند. دیگر نیازی نیست برای یک سطر از سپیدرود گفتن یقه زمین و زمان را بگیری. حالا خیلی ها برای کنار تیم ماندن و عکس و یادگاری گرفتن از هم گوی سبقت را می ربایند. آخر همه می دانند که اگر بخروشد این رود، چه جاذبه ها و چه انرژی ها از خود ساتر خواهد کرد.

سپیدرود لیگ امسال را در حالی آغاز خواهد کرد که دوباره صاحب یک شخصیت تیمی شده است. سرمربی اش از لیگ برتر آمده و بازیکنانش هم دیگر قدر آن پیراهن مقدسی که بر تن دارند را خوب می دانند. پیراهنی که سالها بر تن اسطوره های فوتبالی شمالی ها بوده است. هیات مدیره اش متشکل از اعضای شورای شهر و نماینده مجلس و حقوق دان در هفته جلسه برگزار می کنند تا برای دهها مشکل قدیمی و جدید تیم محبوب شمال چاره جویی کنند. پیش پرداخت به بازیکن داده می شود و صحبت از پخش زنده تلویزیونی و اسپانسر و پزواز هوایی و … است. اینها چیزهایی که برق را به چشمان هوادار دلسوخته می آورد. آنهایی که سالهاست از شکم خود زده اند و برای تیمشان گذاشته اند.

البته شاید بد نباشد که یادآوری کنیم که همه ی این دل خوشی های کوچک را روزی روزگاری نه خیلی دور سپیدرودی ها داشتند و قدرش را نه! همان زمان ها که ورزشگاه عضدی شرمنده حضور عاشقان فوتبال می شد و ستاره های سرفراز قرمز پوش شادمانی را مهمان خانه های گیلانی ها می کرد. همان وقت ها که نیم بیشتر منتخب گیلان از تیم قرمزپوش شمال بود و داربی سپیدرود و ملوان به اندازه یک دنیا جنجال و حاشیه و زیبایی داشت. همان روزها که مهندس شعار سیگار بر لب برای استمرار این عشق حرص و جوش می خورد و حالا نیست که شکوفایی دوباره فرزندش را ببیند…

این را گفتیم که یادشان بماند و یادمان نرود که قدر داشته هایمان را بدانیم. هم آنها که به یاری سپیدرود آمده اند یادشان بماند که این عشق را جای منتی نیست و هم هواداران یادشان نرود که این روزها همیشگی نیست…رودسپید فوتبال شمال در روزهای کم آبی ایران در حال طغیان است و آماده خروشی دوباره.

به بهانه ی آغاز لیگ دسته دوم آزادگان: خروش سپیدرود در روزهای کم آبی
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه ارسال شده است

 • هانی گفت:

  خیلی زیبا بود.خداکنه آخر فصل هم جشن صعود زیبایی داشته باشیم

 • مجتبی گفت:

  سلام … احساس میکنم این قلم آرتین زهرابی باشه ؛ چون از روزنامه خبر ورزشی بود میگم … ! واقعاً زیبا بود … یکی دو تا متن هستش که هر وقت به اون نگاه میکنم … اشکم در میاد … یکی نوشته ای بود که آرتین زهرابی تو یکی از ویژه نامه های خبرورزشی که مربوط به گیلان می شد نوشته بود و خیلی دردناک بود و در مورد به فراموشی و کما رفتن سپیدرود بود که آخرش هم نوشته بود سپیدرود (برند )معتبر فوتبال گیلان … و یکی هم مطلب زیبای آقا رادنی (دیدار ) در یکی از سایت های ورزشی بود. اسمش هم بود ( سپیدرود ؛ رودی که دیگر نمی خروشد …)
  واقعاً آدم با خوندن این نوشته ها احساس غرور بهش دست میده …
  خدایا ؛ هوای سپیدرودمان را نگه دار …

 • درود بر پویندگان پایندگی ، غرور و افتخار
  دنیا فقط رشت

 • محمود گفت:

  به واقع سپیدرود بِرَند و شناسنامه فوتبال این شهر و استانمانه – فقط امیدوارم با تدبیر و شعور و تفکّر ،کسانی که دستی بر آتش دارند و درگیر مسائل هستند ،مواظب باشند که جوّ و حال و هوای فوتبالی شهرمون ،دوباره به سمت قرمز و آبی کثیف پیش نره – از تمام دوستان و عزیزان فوتبالی شهر و استانم خواهش میکنم که شعور و تفکّر خودشون رو به کار ببندند و همیشه سپیدرود و داماشمون رو با هم ارج بدونند و همیشه با هم باشیم