وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

به صورت آزمایشی برخی از شهرها میزبان تماشاگران خواهند بود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودمسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که اگر شرایط مهیا شود، از نیم فصل دوم و به صورت آزمایشی برخی از شهرها میزبان تماشاگران خواهند بود و به صورت محدود نیز هواداران فوتبال می‌توانند از نزدیک نظاره‌گر دیدارهای تیم محبوب خود باشند.

به گزارش سایت سپیدرود، سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در گفتگو با برنامه «استودیو فوتبال» که به صورت اینترنتی در بین دو نیمه دیدار پرسپولیس و فولاد پخش شد، درباره اقدامات سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات در شرایط کرونایی این‌چنین گفت:

وظیفه ذاتی کمیته مسابقات، برگزاری مسابقات است و ما اصلا خوشحال نیستیم که اگر احیانا گاهی در بعضی مواقع با چالش‌هایی در امر برگزاری مواجه هستیم؛ خوشحالیم که علی‌رغم سختی‌ها و مشکلات با کمک تیم‌ها، چرا که واقعا در روزهای سخت کرونا در درجه اول تیم‌ها علی‌رغم تست‌هایی که باید می‌گذراندند و هواداران خود را در کنارشان نداشتند، کمک کردند و در مسابقات حضور پیدا کردند.

هم‌چنین هیات‌های فوتبال استانی و همکاران‌مان در کمیته داوران و به طور کلی، مجموعه پزشکی و ورزشی فدراسیون فوتبال که کمک کردند تا ما در نهایت در نقش مجری بتوانیم کار را انجام بدهیم و قضاوت برعهده دوستان است که ما در نقش مجری، موفق بوده‌ایم و ببخشند بر ما اگر کوتاهی هست.

وی افزود: ما حاضریم صدها مسابقه با تماشاگر برگزار کنیم اما یک مسابقه بدون تماشاگر نباشد چرا که چالش‌های خود را دارد و کنترل‌های خاصی را هم لازم دارد. واقعا شرایطی هست که در موضوع برگزاری مسابقات حاکم می‌شود و در نهایت می‌بینید که ورزشگاه روح و اتمسفر لازم را هم ندارد، ما منتظریم انشالله هر چه زودتر هواداران را در ورزشگاه‌ها ببینیم و بتوانیم آن فضای گرم مسابقات را ملموس و از نزدیک در کنار هواداران داشته باشیم.

مهدی درباره همکاری نهادها و دستگاه‌های مختلف در فدراسیون فوتبال در امر برگزاری مسابقات گفت: وقتی که سوت شروع مسابقه زده می‌شود و توجه همه بینندگان به مستطیل سبز جلب می‌شود، واقعیتش این است که در آن لحظه بازی آغاز نشده بلکه حداقل یک رقابت ساده و بدون‌چالش، از دو روز یا سه روز قبل عوامل مختلف یا در حال سفر هستند و یا در حال آماده‌سازی هستند.

چه کسانی که در ورزشگاه‌ها مشغول آماده‌سازی هستند و فضا را ضدعفونی می‌کنند و زمین را آماده می‌کنند و شرایط برگزاری مسابقه (نور، صوت، چمن و …) را مهیا برگزاری می‌نمایند، هیات‌های فوتبال که هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند، سفر ناظران ما که برای روز مسابقات است، ارکان انضباطی و نظامی و حراستی ما برای این‌که ورزشگاه با نظم خوبی برای مسابقه مهیا باشد و تیم‌ها که هفته قبل در فشار مسابقه بودند و سپس باید ریکاوری و آماده‌سازی داشته باشند و به شهر میزبان برای مسابقه سفر کنند، همگی این‌ها دست به دست همدیگر می‌دهند تا سوت دقیقه یک بازی دمیده شود و البته پس از اتمام بازی هم باید اقدامات لازم انجام شود تا همگی به سلامت به محل مبدا خود بازگردند.

وی افزود: وقتی توجهات به مستطیل سبز است، کارها خیلی سخت‌تر از آن است که برخی‌ها تصور می‌کنند؛ ما به رغم همه مشکلاتی که داشتیم که یکی از آن‌ها مهمان ناخواسته‌ای به نام کروناست که مزید برعلت شده، اما خوشحالیم که تاکنون توانسته‌ایم به سمتی برویم که مسابقات برگزار شود و امیدوارم بتوانیم ارائه دهنده رقابت‌های خوبی برای هواداران باشیم.

مهدی در پاسخ به سوالی درباره بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها حتی به صورت محدود گفت: واقعیت این بوده که خوشبختانه براساس بازخوردی که از متخصصان پزشکی داشتیم، شهرها در حال رفتن به سمت ایزوله‌شدن هستند و در برخی‌ها شهرها نیز ویروس به پایان برسد، قاعدتا به همین ترتیب که ما به دلیل بحران کرونا فصل گذشته تعطیلی مسابقات را داشتیم، اگر ویروس کرونا هم عقب‌نشینی کند، باید به این سمت برویم؛ چرا که اولین بحث ما حضور هواداران برای حمایت از تیم ملی است.

در واقع اگر ما می‌خواهیم مثل همیشه به آسیا ثابت کنیم که علاوه بر این‌که میزبان خوبی هستیم اما اتمسفر بی‌رحمی را برای رقبا ایجاد می‌کنیم و هواداران ما سرپا تشویق هستند، نیاز داریم تا زودتر به این سمت برویم.

وی  ادامه داد: ما باید از این اتمسفر خوب‌مان که بسیاری از کشورها حسرت آن را می‌خورند، استفاده کنیم. برنامه‌هایی را داریم و انشالله امیدواریم این اتفاق در نیم فصل دوم رخ بدهد، پیشنهادات خودمان را قاعدتا باید به وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا ارائه دهیم تا بتوانیم به صورت پایلوت و چند ورزشگاه را با حداقل هوادار شروع کنیم و انشالله اگر موفق بودیم به تدریج بنا به شرایط کرونا و نظام جامع بهداشت کشور، این آمادگی را داریم به شرایط گذشته بازگردیم.

سهیل مهدی همچنین درباره دو تقابل حساس تیم ملی ایران مقابل بحرین و عراق در مقدماتی جام‌جهانی و حضور هواداران در ورزشگاه گفت: ما درخواست‌مان این است که هواداران کمک کنند برای حضورشان در ورزشگاه‌ها که انشالله اگر ما بتوانیم مجوز حضور دوباره تماشاگران را بگیریم که تلاش نیز بر این است، متقابلا باید ثابت کنیم که رعایت‌کننده شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

لذا خواهش من از هواداران این است که انشالله پس از ورود خود به ورزشگاه‌ها نشان بدهند که ما فرهنگ رعایت اصول بهداشتی را هم در کنار هواداری داریم و خواهش می‌کنم از امروز براساس رهنمودها و دستورات بهداشتی که به آن‌ها تقدیم می‌شود، اقدام نمایند. انشالله بتوانیم به مانند آن‌که در شروع مسابقات در آسیا پیش‌رو بودیم، در این زمینه نیز جزو اولین کشورها باشیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.