وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

به منظور حفظ سلامت بازیکنان در شرایط کووید ۱۹: فیفا قوانین جدیدی را تصویب کرد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدروددفتر شورای فیفا پروتکل برگزاری مسابقات را تایید و قوانین بازگشت ورزشکاران را بر آن اساس انطباق داد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از سایت  فدراسیون فوتبال، بر اساس تصمیم گیری جدید جهت حفظ سلامت بازیکنان در شرایط کووید ۱۹ برای برگزاری مجدد بازی های بین المللی فیفا، قوانین جدید تصویب و به اطلاع کلیه فدراسیون ها رسانده شد. بر این اساس کلیه  تیم ها از این پس باید از این قوانین پیروی کرده و مجاز به انجام تا ۵ تعویض در طول بازی هستند.

به علت تغییرات جهانی ایجاد شده ناشی از پاندمی کرونا ویروس، برای برگزاری امن دوباره مسابقات فوتبال، دفتر شورای فیفا قوانین جدید را تایید و به اطلاع کلیه ۲۱۱ عضو و ۶ کنفدراسیون خود رساند.

این پروتکل حاصل تلاش و نظرات تخصصی اعضای هر ۶ کنفدراسیون بوده و هدف آن برگزاری مجدد مسابقات با حفظ سلامت ورزشکاران، اعضای تیم و کلیه برگزار کنندگان می باشد.

همچنین بر اساس این قوانین، فیفا اجازه می دهد از پروتکل های همزمان دیگری که تا کنون تصویب شده و به طور موفقیت آمیز توسط کنفدراسیون ها مورد استفاده قرار گرفته است نیز همچنان استفاده شود.

همچنین تیمی متشکل از متخصصین فیفا آماده هستند به کلیه  برگزار کنندگان بین المللی مسابقات برای برگزاری امن مسابقات بر اساسا این پروتکل ها کمک کنند.

معیارها و شاخص های کنترل کووید-۱۹

همراستا با توصیه های سازمان جهانی بهداشت، پروتکل برگزاری مسابقات بین المللی حاوی یک سری دستورالعمل هاست که باید در تمامی شرایط اعمال و رعایت شوند. این موارد شامل:

مانیتورینگ و تست گیری سخت گیرانه ی بازیکنان، اعضای تیم و مقامات برگزارکننده

رعایت بهداشت دست ها

رعایت بهداشت تنفسی

حفظ فاصله گذاری اجتماعی

پروتکل های تمیزکردن و حفظ بهداشت

آگاهی و گفنگو در ارتباط با عوامل خطر

شناسایی و پیگیری تمامی تماس های فردی

مدیریت افراد دارای مبتلا یا دارای علایم کووید-۱۹ و تمامی افراد مرتبط با آنها

مدیریت پاسخ گویی و برنامه ریزی

پروتکل فیفا همچنین، جزییات دقیقی از نحوه ی اعمال این قوانین و پوشش کامل جزییات مدیریتی، اجرایی، رسانه ای، نیروی کار و بازشگت تماشاچیان در این ارتباط را شامل می شود.

همچنین با توجه به این قوانین، قوانین برگزاری بازی ها نیز تغییراتی داشته اند که مهم ترین آنها مجوز انجام ۵ تعویض حین هر بازی خواهد بود. همچنین در ارتباط با انتقال بازیکنان بین تیم ها برای بازی در تیم های ملی خود، با توجه به شرایط ممکن است تغیراتی ایجاد شود و تیم های باشگاهی ملزم به رعایت موارد ذکر شده می باشند.

تیم های باشگاهی همچنان موظف هستند در بازه های زمانی برگزاری مسابقات فیفا، نسبت به آزاد سازی بازیکنان برای بازی برای تیم ها ملی از قوانین تبعیت کنند. با این حال ممکن است با توجه به قوانین بین المللی کشورها،  از قبیل طول مدت قرتطینه در زمان ورد به هر کشور (کشور محل برگزاری مسابقه و یا کشور تیم ملی بازیکن) یک بازه ی زمانی حداقل ۵ روزه برای  قرنزطینه اعمال شود.

هم چنین ممکن است برخی کشورها به علت قوانین ملی خود ورود افراد را به شکل کلی و یا به شکل اختصاصی برای برخی کشورهای دیگر محدود کرده باشند. از این رو فیفا به شکل مداومی تمامی این شرایط را تحت نظر میگیرد و به جهت تسهیل شرایط ممکن است تغییراتی را نیز اعمال کند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.