وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تساوی استقلال مقابل آلومینیوم اراک

وب سایت رسمی فرهنگی ورزشی سپیدرود – دیدار دوستانه تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال از ساعت 15 در ورزشگاه 15 هزار نفری شهر اراک و در حضور نزدیک به هزار و پانصد تماشاگر برگزار شد و با نتیجه سه بر سه به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت، تیم فوتبال آلومینیوم اراک در این دیدار با این ترکیب اولیه به مصاف استقلال رفت:

حمید لطف الله‌نژاد،محمد صادق احمدی،علی عزیزی، محمد ریز‌واری، عباس یحیی بیگی، احمد عرب‌زاد،محمد آشتیانی، حامد نصیری‌،پویا خاوند‌پور، مهران جعفری و جواد رزاقی

استقلال نیز با ترکیب اولیه:

وحید طالب‌لو(70 فرزین گروسیان) حنیف عمران‌زاده، مگویان، میلاد نوری، امید نورافکن، محسن کریمی، میلاد فخرالدینی، سجاد شهباززاده، امید ابراهیمی(75 فریدون زندی)، آرش برهانی(46 میلاد سلیمان فلاح) و رضا عنایتی به مصاف حریف خود رفت.

آلومینیوم اراک در نیمه اول در دقیقه 10 بازی توسط حامد نصیری و روی اشتباه مدافعان استقلال گلزنی کرد اما آبی‌های پایتخت در دقیقه 21 توسط محسن کریمی بازی را به تساوی کشاندند. آبی پوشان در نیمه اول توسط عمران زاده یک گل به ثمر رساندند که داور آن را مردود و آفساید اعلام کرد.

با شروع نیمه دوم استقلال روی دروزاه حریف فشار وارد کرد که در دقیقه 55 روی ضربه محکم فخرالدینی گل دوم را به ثمر رساند.6 دقیقه بعد و در دقیقه 61 میلاد سلیمان فلاح از روی پاس میلاد نوری گل سوم استقلال را هم زد تا آبی‌پوشان سه بر یک از حریف خود پیش بیفتند اما در دقایق پایانی این بازی مهاجم حریف در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد که داور به سود میزبان پنالتی اعلام کرد.

این ضربه توسط بازیکن آلومینیوم تبدیل به گل شد تا بازی سه بر دو شود، در نهایت بازیکنان اراکی به یک پنالتی دیگر با خطای هند عمران‌زاده رسیدند و آن را به گل تبدیل کردند تا دو تیم به تساوی سه بر سه برسند.

عمران زاده به دلیل این خطا با کارت قرمز داور مواجه شد.

قلعه‌نویی سرمربی استقلال پس از اینکه عمران زاده با دست توپ را در محوطه جریمه خودی دفع کرد، به شدت عصبانی شد.

منصور پورحیدری عضو هیات مدیره استقلال شب گذشته در اردوی آبی‌پوشان در هتل امیر کبیر حاضر شد و برخورد گرمی با قلعه‌نویی و سایر اعضای کادر فنی استقلال داشت. وی که مدتی از عملکرد استقلال در نیم فصل اول انتقاد داشت با این حرکت به اختلافات خود با قلعه‌نویی پایان داد.

فریدون زندی که فعلا به صورت موقت با آبی پوشان تمرین می کند امروز برای دقایقی در ترکیب این تیم به میدان رفت.

مهدی پاشازاده در دقیقه 60 این بازی نیمی از تیم خود را عوض کرد و بازیکنان جدیدی را به میدان فرستاد.

گزارش ورزش سه از مسابقه آلومنیوم اراک با استقلال تهران

فوتبال اراک ديروز، روز متفاوتي را تجربه کرد، پس از سالها اراکي ها با سکوهاي استاديومشان آشتي کردند تا بگويند به فوتبال علاقه دارند، اما از نوع مرغوب آن.

به گزارش ورزش سه، فوتبال اراک پس از سالها حضور در لیگ دسته یک فوتبال ایران، با سقوط به دسته پایین تر، در دو سال اخیر رکود عجیبی را از لحاظ اقبال مردمی، تجربه می کرد. اتفاقی که البته طبیعی هم به نظر می رسید و نمی توان توقع داشت در شهری که بهترین تیمش در لیگ دو مسابقه می دهد، تماشاگران زیادی به استادیوم بیایند و فوتبال را دنبال کنند. علاوه بر این، پس از ماجراهای پیش آمده در انتقال غیراصولی نفت به اراک و ملغی شدن این انتقال، که به دنبال آن تبلیغات زیادی بر علیه فوتبال اراک و حتی مردمانش در برخی به اصطلاح رسانه ها صورت پذیرفت، نوعی سرخوردگی فوتبالی در اراک حاکم شد و همه این مسائل دست به دست هم داد تا اینطور بنظر بیاید که مردم اراک دیگر دل خوشی از فوتبال ندارند و شاید هم فوتبال را نمی خواهند. اما در تمام این دو سال هیچ فرصتی برای مردم اراک ایجاد نشد تا آنها امتحان شوند که آیا با فوتبال به معنای عام آن قهر هستند، یا با فوتبالی که در اراک، دستهای زیادی به سمتش دراز شده است و پاهای زیادی روی سینه اش قرار گرفته است تا نتواند آنطور که باید، نفس بکشد. فوتبالی که ماحصلش چند سقوط پیاپی بود و بسیاری متصور می شدند که حتی رشته محبوبی هم در اراک به شمار نمی رود. اما دیروز و دو سال پس از حضور نماینده فوتبال اراک در لیگ دسته اول فوتبال ایران، بار دیگر، فوتبال در اراک به ضیافتی چند هزار نفری تبدیل شد و شور فوتبال یک بار دیگر در اراک هم بالا گرفت و دوستداران فوتبال در اراک بار دیگر نشان دادند اگر به آنها اهمیت داده شود و فوتبال سطح بالا به شهرشان هدیه داده شود، می آیند و یکی از حلقه های مفقوده فوتبال اراک در دوسال اخیر را، که همان حضورشان باشد، تامین می کنند.


آنها دیروز میزبانی از یکی از قطبهای اصلی فوتبال ایران را بر عهده داشتند و البته تمام و کمال هم از پس آن برآمدند.فاصله زمانی ایجاد شده میان دوهفته لیگ برتر از یک سو و تدارک آلومینیوم اراک برای حضور قدرتمند در مرحله دوم مسابقات لیگ دسته دوم سبب شد تا استقلال تهران، برای دیداری تدارکاتی به اراک دعوت شود و همین امر کافی بود تا برای ساعاتی چند خون فوتبال در رگهای اراک جریان بگیرد و در پایان هم بر خلاف آنچه که در رسانه ها حکایت از حضور 1000 یا 1500 نفری مردم اراک در استادیوم داشت، چیزی بالغ بر ده هزار اراکی، در پنجشنبه ای که در اراک روز کاری محسوب می شود، با شور و حالی جالب برای یک دیدار دوستانه به استادیوم بیایند و شاید پس از سالها، دوباره برای فوتبال و شورانگیزی همیشگی اش که البته چند صباحی از این خطه دریغ شده بود، دست تکان دهند و بگویند شاید از فوتبال شهرشان در سالهای اخیر دلگیر باشند، اما با فوتبال، پدیده دوست داشتنی عصر حاضر، قهر نبوده و نیستند و کافیست اصلاحات لازم در فوتبال شهرشان صورت بگیرد تا علایق بالقوه به فوتبال، که در این شهر به فوتبال راکد مانده است، به جریان در بیاید و این لذت بی پایان از این شهر نیز دریغ نشود.

اراکیها، در روزی که تقریباً استقلال را با نفرات اصلی اش به ضیافت ده هزار نفری دعوت کرده بودند، فوتبال خوبی را هم از خود به نمایش گذاشتند و به اذعان اعضای کاروان استقلال، موجب تعجب آنها شدند تا بگویند اگر بیشتر در کانون توجهات قرار بگیرند می توانند حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند. البته نباید فراموش کنیم که حال و روز فوتبال و به طور کلی ورزش اراک در این روزها، به نسبت مدت اخیر که آسمان ورزش این شهر ابری بود، تقریبا مساعد تر است.آنها در لیگ دسته دوم فوتبال، به عنوان تیم صدرنشین راهی دور دوم شدند و در آستانه صعود به لیگ یک قرار دارند و در سایر رشته ها، چون والیبال و بسکتبال هم توانسته اند در سال اخیر، در آستانه صعود به لیگ برتر قرار بگیرند تا بشود بازی دیروز را علاوه بر یک دیدار تدارکاتی برای هر دو تیم، تدارکی برای حضور دوباره مردم اراک در ورزشگاهها و نزدیک شدن جوانان این شهر به ورزش نامید. اتفاقی که مسلماً می تواند نوجوانان و جوانان بیشتری را در این شهر به سمت ورزش بکشاند و هیجان را به پیکره این شهر بازگرداند.با این حساب شاید بتوانیم مدعی شویم دیدار آلومینیوم اراک – استقلال تهران، اتفاق میمون و مبارکی برای این شهر بوده است و شاید نقشی فراتر از یک دیدار تدارکاتی، برای استان مرکزی و ورزشش ایفا کند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + شانزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است

  • مجتبی گفت:

    … جدی ترین حریف سپیدرود تو این گروه همین آلمینیوم سازی هستش ! البته نباید هیچ تیمی رو دست کم گرفت …
    به امید پیروزی سپیدرود در همه بازی های آینده تا صعود به لیگ یک